Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (12.05 – 12.07)

Prasidėjus kalendorinei žiemai, kaip įprasta, visos didžiausios kino studijos ruošiasi Kalėdoms ir šventiniam sezonui. Kaip žinoma, tada dažniausiai pasirodo prabangiausi, visai šeimai skirti projektai ir būsimi prestižinių apdovanojimų laureatai, todėl, visada pirmąjį savaitgalį į rinką išstumiami prasti, neišvaizdūs ir jokio komercinio potencialo neturintys filmai. Nenuostabu, jog senbuviai ir toliau demonstruoja savo pranašumą. Praėjusio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“ (angl. „The Hunger Games: Mockingjay – Part 1“) – studija „Lionsgate“ per trečiąjį rodomą savaitgalį sugebėjo papildyti savo sąskaitas dar 44 milijonais dolerių iš 68 šalių. Žinoma knygų ciklo ekranizacija šiuo metu turi jau 560,5 milijonus, iš kurių 302,9 davė visos pasaulio rinkos išskyrus Šiaurės Amerika. Didžiausią pelną filmo kūrėjams atneša Jungtinė Karalystė (39,6 mln.), Vokietija (29,3 mln.) ir Australija (22,1 mln.). Filmui pranašaujamos finalinės pajamos 700-720 mln. dolerių. Tai, žinoma, kuklesnis rezultatas, nei buvo gautas prieš metus, kai kinuose karaliavo antroji sagos dalis, užsidirbusi beveik 870 milijonus.

„Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“) – stabiliai laikosi Ch. Nolano režisuota kosminė odisėja, kuriai šį kartą pavyko papildyti savo kišenes 22,8 milijonais iš 64 teritorijų. Bendrai, filmas beveik priartėjo prie 600 milijonų ribos. Šiuo metu juostai pavyko užsidirbti 593,1 milijonus. Didžiausią pelną studijai „Warner Bros.“ atnešė Kinija, kurioje filmas sugebėjo pelnyti neregėtų 119,2 milijonų dolerių. Tai daugiausiai užsidirbęs Holivudinis projektas, rodytas 2D formate šioje šalyje ir antras šiais metais filmas, kuris nusileido tik ketvirtiems „Transformeriams“.

„Madagaskaro pingvinai“ (angl. „Penguins of Madagascar“) – dar 23,5 milijonais savo sąskaitas papildė šalutinis „Madagaskaro“ projektas apie nesunaikinamų pingvinų ketveriukę. Bendrai filmukas turi jau 144,1 milijonus dolerių, iš kurių 36,6 mln. davė Kinijos žiūrovai. Ne itin džiuginantis rezultatas projektui, kuris kainavo 145 milijonus. Akivaizdu, kad studijai „DreamWorks“ dar kartą teks skaičiuoti nuostolius.

„Egzodas. Dievai ir karaliai“ (angl. „Exodus: Gods and Kings“) – naujausias legendinio režisieriaus Ridley‘io Scotto istorinis epas apie Mozę pradėjo savo kelią po pasaulio kino teatrus. Iš 10 rodomų šalių, filmui pavyko užsidirbti 23 milijonus. Kaip startui tai gana geras rezultatas, įskaitant, jog dar neprisijungė svarbiausios pasaulio kino rinkos. Juosta puikiai debiutavo Meksikoje kur užsidirbo 4,7 milijonus dolerių. Taip pat filmas pasirodė Filipinuose, Ispanijoje ir Honkonge. Šį savaitgalį juosta bus parodyta dar 30 šalių, todėl galima spėti, jog ji ir atsidus pirmoje šio sąrašo vietoje.

„Kaip atsikratyti boso 2“ (angl. „Horrible Bosses“) –2011 metais pasirodžiusio kino hito tęsinys ir toliau demonstruoja silpnus rezultatus. Filmas per antrą rodymo savaitgalį užsidirbo 7,1 milijoną dolerių ir bendrai turi 59,2 milijonus.

„Galingasis 6“ (angl. „Big Hero 6“) – studijos „Disney“ animacinis projektas papildė savo kūrėjų sąskaitas papildomais 4 milijonais dolerių. Bendras filmuko rezultatas 240,3 milijonai dolerių, tačiau tai ne katastrofa. Filmas parodytas tik 22% visų šalių, todėl tikėtina, jog jo pasiekimai padvigubės prasidėjus kalėdiniam sezonui.

„Piramidė“ (angl. „The Pyramid“) – pasirodęs dar vienas pseudodokumentinis projektas nesulaukė susidomėjimo iš žanro entuziastų. Filmas sugebėjo užsidirbti tik 3,8 milijonus iš 15 teritorijų. Didžiausią indelį įnešė Rusija, kurioje filmas susišlavė 1,4 milijoną.

„Bukas ir bukesnis 2“ (angl. „Dumb and Dumber To“) – žymiosios kultinės komedijos tęsinys šį kartą iš 18 teritorijų pelnė 3,7 milijonus dolerių. Bendroje įskaitoje, juosta turi 116,9 milijonus globalinių pajamų.

„Įniršis“ (angl. „Fury“) –karinis D. Eyero epas su Bradu Pittu pagrindiniame vaidmenyje baigia savo pasirodymus daugelyje šalių, tačiau nepasiduoda ir užsidirba dar 3,7 milijonus. Bendras juostos uždarbis – 180,7 milijonų.

„Vyrai, moterys ir vaikai“ (angl. „Men, Women & Children”) – pasirodė blogiau nei buvo galima tikėtis. Filmas pasirodė dvejose šalyse ir sugebėjo užsidirbti vos 418 tūkst. dolerių. Bendrai filmas turi 1,1 milijoną dolerių, įskaitant ir Šiaurės Ameriką.

Artėjantis savaitgalis žada neblogą dvikovą. Kai kuriose teritorijose jau startuoja „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: Battle of the Five Armies“), o taip pat savo teritorijas praplės R. Scotto režisuotas istorinis epas „Egzodas. Dievai ir karaliai“. Bus labai įdomu stebėti, kuris filmas turi didesnį potencialą tapti kalėdinio sezono hitu.

Šaltinis: boxoffice.com

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Mantas / 2014 gruodžio 8

    Sveiki, gal žinote ar kuris nors platintojas Lietuvoje išleis filmų “The Babadook“ ir “Ouija“ DVD?

    • Dario Voitukevez / 2014 gruodžio 8

      „The Badabook“ gali pasirodyti vasarį, o del „Ouija“ nepranešama.