Modelis Vaida Grikšaitė-Česnauskienė: „Filmai šeimai“ – puikus būdas praleisti laiką drauge“

Modelis Vaida Grikšaitė-Česnauskienė: „Filmai šeimai“ – puikus būdas praleisti laiką drauge“

Šeštadienio rytą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buriavosi mažieji „Kino pavasario“ žiūrovai. Jiems bei jų tėveliams ir seneliams buvo pristatyta festivalio programa „Filmai šeimai“. Renginyje su šeimomis apsilankė ir žinomi žmonės, tarp kurių Eglė Kernagytė, Laura Dailidėnienė, Laura Paukštė, Elena Puidokaitė, Robertas Petrauskas.

„Kai tik rodo filmus vaikams, stengiamės dalyvauti, nes tokios mūsų šeimos tradicijos. Mažiesiems filmukai labai įdomu, tad kino seansų, skirtų vaikams, niekuomet nepraleidžiame – tai puikus būdas šeimai praleisti laiką drauge“, – paklausta, ar dažnai su vaiku eina į filmus, kalbėjo modelis Vaida Grikšaitė-Česnauskienė.

„Žemaitijos ilgaamžės tradicijos“ džiaugiasi prisidėdamos prie brandų jubiliejų švenčiančio „Kino pavasario“. Mus vienija tos pačios vertybės – aukščiausios kokybės siekis, ypatingas dėmesys klientams, ilgaamžės tradicijas. Šeima – stiprios visuomenės pamatas, dėl to mes ir pasirinkome remti programą „Filmai šeimai“, – kalbėjo renginio iniciatorių „Žemaitijos ilgaamžės tradicijos“ atstovė Alma Baublienė.

Programos „Filmai šeimai“ pristatymo metu susirinkusiesiems buvo parodyta vokiečių režisieriaus Veito Helmerio juosta „Mažieji padaužos“ („Fiddlesticks“). Pasak darželio „Vaikystės sodas“ įkūrėjos dr. Austėjos Landsbergienės, tai pasakojimas apie tai, kaip smagu būti ne vidutinybe ir kokie nuostabūs, nepakartojami, išradingi yra maži vaikai ir seneliai.

Nuotaikingą filmą sukūręs V. Helmeris, režisuoja nuo 14 metų. Vienas iš jo filmų skiriamųjų bruožų – personažai gyvūnai. Šį kartą didžiajame ekrane atsidūrė koatis. Su juo gyvai susipažinti galėjo ir renginyje apsilankę mažieji kino gerbėjai. Festivalio savaitgaliais „Filmų šeimai“ seansuose lauks ir daugiau staigmenų.

Programoje taip pat rodomas romantiškasis „Amelijos iš Monmartro“ režisieriaus Jean-Pierreʼo Jeunet visai šeimai skirtas filmas „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ („The Young and Prodigious T.S. Spivet“). Tai istorija apie genialųjį dešimtmetį T.S. Spivetą, kuris išsiruošia į ilgą, nuotykių kupiną kelionę atsiimti Smitsonio instituto apdovanojimo.

„Mažiems vaikams, taip pat kaip ir suaugusiems, yra reikalingi filmai. Mes savo dukrą pratiname absoliučiai prie visų meno rūšių – tiek prie teatro, tiek prie kino, tad džiaugiamės galimybe į kino festivalį ateiti su vaiku“, – teigė į programos pristatymą su šeima atvykęs šokėjas ir aktorius Paulius Tamolė.

Festivalio partneris „Vaikystės sodas“ pateikė ypatingą pasiūlymą tėveliams, kurie nori apsilankyti ir suaugusiems skirtame filme, bet neturi, kur palikti savųjų atžalų. Vaikais nuo trejų iki septynerių metų bus pasirūpinta kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įrengtame laikiname vaikų darželyje „Vaikystės sodas“. Kol tėveliai bus kine, jų draudimo koncernas ERGO nemokamai apdrausti vaikai nenuobodžiaus: gamins 3D akinius, karpys, pieš, ir klijuos judančius kino kadrus. Laikinas vaikų darželis darbo dienomis veiks nuo 17 iki 22 val., o savaitgaliais – nuo 11 iki 22 val.

Nuotraukos – Gyčio Matiuko

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles