JAV pirmoji ledi Michelle Obama susižavėjusi filmu „Amerikiečių snaiperis“: „Parodytas tikras veteranų veidas“

Jau netrukus Lietuvą pasieks daugybę diskusijų sukėlęs, šešiems „Oskarams“ nominuotas naujasis Clinto Eastwoodo karinis veiksmo filmas „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“). Rekordus už Atlanto mušančią juostą, kuri pasakoja sėkmingiausiu JAV snaiperiu vadinamo Chriso Kyle‘o autobiografiją, palaimino net pirmoji JAV ledi Michelle Obama.

Kaip pranešė „USA Today“, mintimis apie naująjį filmą M.Obama pasidalijo per specialios programos, skirtos žymėti televizijos bei kino turinį, kuriame veteranai ir jų šeimos vaizduojami tiksliai ir teisingai, pristatymą. „6 Certified“ pavadinta programa yra nacionalinės JAV karo veteranams skirtos kampanijos „Got Your 6“ (tai – karinis terminas pasakyti „Tu turi užnugarį“, – red. past.) dalis.

Diskusijoje taip pat dalyvavo pagrindinį vaidmenį filme „Amerikiečių snaiperis“ atlikęs Bradley Cooperis bei juostos prodiuseriai. Kalbos metu M.Obama kvietė kino ir televizijos kūrėjus kurti tikroviškus karo veteranų portretus ir kaip vieną puikių pavyzdžių minėjo populiarumo sulaukusį „Amerikiečių snaiperį“.

„Šis filmas užėmė JAV kino topo pirmąją vietą, tai – kompleksiškas buvusio karininko ir jo šeimos emocinis portretas. Aš juostą mačiau lėktuve vieno tolimo skrydžio metu. Žinau, kad „Amerikiečių snaiperio“ kūrėjai sulaukė ir kritikos, tačiau, manau, šis filmas palietė daug jausmų ir patirčių, kurias esu girdėjusi iš realių žmonių, karo veteranų ir jų šeimų per pastaruosius keletą metų. Jis kalba apie liūdesį ir skausmą, morališkai sunkias keliones, kurias patiria kariai, apie stresą, kurį patiria norintys išlaikyti pusiausvyrą tarp meilės šeimai ir meilės tėvynei bei sunkumų, kuriuos jie patiria grįžę namo“, – kalbėjo pirmoji JAV ponia. Įdomi detalė – „ilgas skrydis“, kurio metu M.Obama matė „Amerikiečių snaiperį“, buvo jos kelionė į Saudo Arabiją.

Pirmoji JAV ledi taip pat sakė tikinti, esą tokie filmai pasitarnauja jaunųjų amerikiečių edukacijai ir palengvina veteranų likimų suvokimą. „Filmai ir televizija dažnai tampa geriausiu įmanomu būdu pasidalinti tikromis istorijomis“, – tvirtino ji, pridurdama, kad būtent dėl to svarbu skirti ypatingą dėmesį jų turiniui.

Vieną stipriausių pretendentų į „Oskarus“ – karinį veiksmo filmą „Amerikiečių snaiperis“ – Lietuvos publika galės kino teatruose išvysti nuo vasario 20 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles