Kino teatre „Pasaka“ atidaryta festivalio „Kino pavasaris“ 20-mečio plakatų paroda

Kino teatre „Pasaka“ atidaryta festivalio „Kino pavasaris“ 20-mečio plakatų paroda

Kitą savaitę prasidedantis didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet rengiamas jau 20-ąjį kartą. Norint prisiminti spalvingą festivalio istoriją, Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame kino teatre „Pasaka“ atidaryta festivalio plakatų paroda.

Atidarymas surengtas šį penktadienį, kovo 13 d. Ją apžiūrėti bus galima viso festivalio metu, kovo 19–balandžio 2 dienomis.

Į kino teatrą „Pasaka“ susirinkę kino mylėtojai po parodos atidarymo žiūrėjo vieną laukiamiausių šių metų festivalio filmų – komediją apie dvi drauges Izraelio kariuomenėje „Nulis motyvacijos“ („Zero Motivation“).

Tarp plakatų – ir protestas prieš „Lietuvos“ kino teatro uždarymą

Parodoje surengti beveik visi „Kino pavasario“ plakatai nuo festivalio pradžios 1995 m. iki pastarųjų metų. Tarp jų – ir kontroversiškas 2005 m. plakatas su Che Guevaros portretu.

„Tokį plakatą pasirinkome kaip protestą prieš kino teatro „Lietuva“ uždarymą“, – prisimena dizaineris Aidas Urbelis, taip pat kūręs festivalio plakatus 2004 ir 2006 m. bei rūpinęsis festivalio dizaino firminius stiliumi. Jis taip pat yra ir naujojo, šiemet pristatyto „Kino pavasario“ logotipo ir firminio stiliaus autorius.

Plakatą žiūrovai pamato pirmiau nei filmus

Paroda surengta norint prisiminti turtingą festivalio istoriją.

„Plakatai visada buvo svarbi festivalio dalis. Žiūrovai juos pamato pirmiau nei filmus. Pagal plakatus galima prisiminti ir skirtingų metų „Kino pavasario“ festivalius. Dėl to norėjome juos visus surinkti į vieną vietą ir taip retrospektyviai pažiūrėti į ilgą „Kino pavasario“ kelią. Visų metų plakatų surinkti nepavyko, bet didžiąją dalį jų žiūrovai galės pamatyti“, – sako parodos organizatorės kino teatro „Pasaka“ direktorė Andrė Balžekienė ir projektų vadovė Simona Žėkaitė.

Parodoje bus eksponuojami ne tik plakatai, bet ir „Kino pavasario“ filmų katalogai. Už surinktą plakatų ir katalogų archyvą organizatorės dėkoja kino kritikei Izoldai Keidošiūtei, „Kino pavasario“ direktorei Vidai Ramaškienei, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui.

Festivalis prisimena istoriją

Šiemet „Kino pavasaryje“ laukia ir daugiau nostalgijos momentų. Prieš kelias savaites ilgamečiai festivalio žiūrovai buvo kviesti dalintis su festivaliu susijusiais prisiminimais – konkurso nugalėtoja buvo apdovanota akreditacija į visus šių metų festivalio seansus.

Šiemet festivalį taip pat aplankys ir pirmasis ryškus jo užsienio svečias, prancūzų režisierius Leosas Caraxas. Prieš 20 metų šis genialus kino kūrėjas patikėjo tuomet nedidelio kino festivalio idėja ir jį palaikė savo vizitu. Atsidėkodamas „Kino pavasaris“ šiemet rodys L. Caraxo filmų retrospektyvą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles