Fantastiškas milijardieriaus vaidmuo filme „Foxcatcher“ atskleidė neregėtą aktoriaus Steve‘o Carello pusę

Šmaikščiame seriale „Biuras“, romantiškame filme „Kvaila, beprotiška meilė“, komedijose „40-ties ir vis dar skaistus“, „Ieškokit Gudručio!“ ir daugybėje kitų filmų pasirodęs aktorius Steve‘as Carellas visuomet Holivude garsėjo sugebėjimu prajuokinti publiką. Tačiau jau sausio 23 dieną Lietuvos kino teatrus pasieksiančiame filme „Foxcatcher“ jis pasirodys kaip visiškai kitokio charakterio herojus – jam teko paranojiško JAV milijardieriaus, sportininkų rėmėjo ir imtynių aistruolio Johno Eleuthere‘o du Ponto vaidmuo.

Nors aktorius anksčiau yra atlikęs dramatiškų rolių, kino kritikų teigimu, ši – tikras perversmas S.Carello karjeroje. Daugiasluoksnis, nepastovus aktoriaus personažas gniaužia kvapą ir yra visiškai neprognozuojamas. Vaidmuo juostoje „Foxcatcher“ jau pelnė S.Carellui „Auksinio gaublio“ ir JAV Kino aktorių gildijos (SAG) nominacijas. Sausio 4 dieną žinomam vyrui Palm Springso kino festivalyje buvo įteiktas žurnalo „Variety“ įsteigtas apdovanojimas, jam skirtas už kūrybinę įtaką.

Filme „Foxcatcher“ S.Carello personažas ima dirbti su dviem broliais, olimpiniais imtynininkais, kuriuos įkūnijo žinomi aktoriai Channingas Tatumas ir Markas Ruffalo. Sportininkų mentoriumi tapęs milijardierius pasirodo esąs ne tik dosnus, tačiau atskleidžia ir savo įtarią, nerimą keliančią asmenybę. Prieš kino žiūrovų akis atsiveria lojalumo, draugystės, išdavystės bei paranojos prisotinti santykiai. Dramatiškų posūkių juostoje netrūks, juk ir tikrojo milijardieriaus J.E. du Ponto istorija buvo išties tragiška, – jis ne tik buvo pripažintas turinčiu psichikos negalią, bet ir buvo nuteistas kalėti už trečiojo laipsnio žmogžudystę, o po 13-os metų kalėjimo mirė.

Pasak S.Carello, milijardieriaus vaidmuo juostoje „Foxcatcher“ tapo jo didžiausiu karjeros iššūkiu. Ypač daug moralinės ištvermės pareikalavo atsiskyrėliškas, vidinių problemų turinčio jo personažo būdas.

Filmą „Foxcatcher“ režisavo Bennettas Milleris, anksčiau kino mėgėjams padovanojęs tokius filmus kaip „Kapotė“ (už šį darbą kino kūrėjas buvo nominuotas „Oskarui“, – red. past.) ir „Žmogus pakeitęs viską“ su Bradu Pittu. Naujausioji jo juosta „Foxcatcher“ Kanų kino festivalyje varžėsi dėl „Auksinės palmės šakelės“, o B.Milleris festivalio žiuri buvo įvertintas Geriausiojo režisieriaus apdovanojimu.

Įtampos kupina istorija apie profesionalaus sporto užkulisius, asmenines ambicijas ir iškreiptą draugystę – jau nuo sausio 23 dienos aštrių emocijų filme „Foxcatcher“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles