J. Lawrence: „Man tik pradėjus vaidinti mano mama buvo it rakštis garsiai neminėsiu kur“

Viena ryškiausių pasaulio moterų, Holivudo aktorė ir Oskaro laureatė Jennifer Lawrence jau dabar gali pasigirti daugybe puikių suvaidintų vaidmenų. Netikėtai prasidėjusi aktorės karjera ir teigiami režisierių atsiliepimai tik įrodo J. Lawrence tapimą viena įtakingiausių jaunųjų merginų visame pasaulyje. Šį savaitgalį aktorė grįžta su finaline serijos dalimi „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ (angl. „The Hunger Games: Mockingjay – Part 2“).

Netikėtas tapimas Holivudo žvaigžde

Jennifer Shrader Lawrence gimė 1990-ais metais Kentuckio valstijoje ir augo šalia dviejų brolių su tėvais skurdžioje fermoje užmiestyje. Gyvendama kaimo sąlygomis J. Lawrence nevengė imtis būtent tai aplinkai būdingos veiklos, todėl dar vaikystėje mergina tapo atletiška, kurią viliojo tiek aistruolių šokėjos veikla ar žolės riedulys, tiek ir softbolas. Ankstyvomis dienomis J. Lawrence įtarė, norinti būti daktare, tačiau užaugus kurį laiką buvo modeliu bei vaidino vietiniame teatre. Tais laikais mergina nė negalėjo įtarti, kad užaugusi bus aktore.

Priešingai nuo daugelio aktorių, J. Lawrence karjera prasidėjo visiškai netikėtai. Vieną pavasario rytą, kai merginai buvo kątik suėję 14 metų, fotografu prisistatęs nepažįstamas vyriškis pastebėjo netradicinę merginos išvaizdą ir tiesiog gatvėje paprašė mamos leisti nufotografuoti jaunąją merginą. Kartu paprašęs mamos telefono numerio, jau kitą dieną šeima sulaukė skambučio iš talentų agentūros, kurie ir pasiūlė atvesti merginą televiziniams bandymams. Tą vasarą vardan galimybės išpopuliarėti, jaunoji mergina nusprendė likti Niujorke ir išbandyti save reklamose per MTV kanalą bei netrukus gavo galimybę nusifilmuoti savo pirmame pilno metražo filme „Velnias, kurį tu pažįsti“ (angl. „Devil You Know“). Ir visgi, pirmo rimtojo debiuto aktorei teko palaukti – dėl menko finansavimo ir studijos palaikymo, juostos išleidimas buvo nukeltas neapibrėžtam laikotarpiui (galiausiai premjera įvyko 2013 metais).

Tais metais būsima aktorė ir jos mama nusprendė, kad mergina gali likti gyventi Niujorke, kur toliau sėkmingai dalyvaus atrankose į įvairius televizinius projektus. J. Lawrence mokyklą pabaigė internetu ir pasak pačios Jennifer tai buvo pirmas kartas, kuomet jos mama jai nepriekaištavo dėl mokslų. „Taip, kai pradėjau vaidinti, mokslo klausimais mama man buvo tikra rakštis neaišku kur. Suvokiau, kad privalau pabaigti mokslus aukščiausiais balais (pagal Amerikos standartus, tai 3.9 GPA, kas yra lygu aukščiausiam A įvertinimui). Tuo metu gyvenau tik ta mintim, kad jei noriu vaidinti, privalau baigti mokslus ir tiesiog užsidariau kambary mokytis“.

Aktorė J. Lawrence filme „Pokerio namai“ (angl „The Poker House“)
Aktorė J. Lawrence filme „Pokerio namai“ (angl „The Poker House“)

Ir visgi, aktorės tėvai buvo sunerimę dėl tokio jos noro vaidinti. „Visas tas vaidinimo reikalas visai mano šeimai buvo it nepažįstamas pasaulis. Jūs įsivaizduokit – kaimo mergaitė atvyksta į Holivudą tikėdamasi gauti kietus vaidmenis filmuose. Tėvai mane palaikė visais klausimais ir sakė būsią su manimi net iki to momento, kai aš visiškai susižlugdysiu savo karjerą, tačiau, ačiū Dievui, iki šiol aš jos nesužlugdžiau“, – portalui „Telegraph.co.uk“ pasakojo aktorė.

Netrukus suvaidinusi kelis smulkius vaidmenis serialuose J. Lawrence pagaliau gavo rimtą vaidmenį laidoje „Bilio Engvalio šou“ (angl. „The Bill Engvall Show“). Besifilmuodama seriale, aktorė taip pat gavo antraplanius vaidmenis filmuose „Pokerio namai“ (angl „The Poker House“) ir pasirodymą šalia Charlize Theron ir Kim Basinger kriminalinėje dramoje „Deganti lyguma“ (angl. „A Burning Plain“). Pasirinkusi vaidinti „Pokerio namuose“, aktorė teigė, norėjusi pažinti rimtos vaidybos jausmą: „Buvau jauna ir kartu laiminga, galėdama vaidinti „Bilio Engvalio šou“, tačiau kartu ir jutau, kad laikas išbandyti kažką naujo. Anksčiau nesu vaidinusi tokio rimtumo filmuose, tačiau kadangi dabar jau užaugau ir turiu savo asmeninį požiūrį į gyvenimą, galiu matyti, kas yra tikrai nuostabu bei kaip atrodo įdomus scenarijus. Galiu suprasti, kas yra gražu, kas yra šlykštu bei tai, kas išties manęs netraukia“, – tik nusifilmavusi juostoje 2009 metais prisipažino aktorė.

Pirmosios nominacijos ir susitikimas su pasaulinio lygio muzikos žvaigžde

Tris sezonus trukęs serialas dėl žemų reitingų galiausiai buvo sustabdytas, o J. Lawrence suvaidino kritikų išliaupsintoje dramoje „Vinterio kaulai“ (angl. „A Winter’s Bone“. 2010). Vaidmuo ir aktorės pastangos buvo įvertintos kritikų ir aktorė buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje Oskaro statulėlei bei Auksiniam Gaubliui laimėti. Juostos režisierė Debra Granik pažymėjo ryškų aktorės talentą: „Ši jauna moteris į kino industriją atėjo su reikiama charizma ir protu. Ji to aiškiai nepademonstravo per bandymus, tačiau visiškai tuo įsitikinau, kai pradėjome filmuoti juostą. Jennifer šeima buvo labai ją palaikanti ir tėvai nepraleido nė dienos neatvykdami į filmavimo aikštelę stebėti, kaip sekasi jų jaunai dukrai. Mes juos netgi praminėme „Scenos tėvais“. Jennifer tėvai buvo kartu ir labai jautrūs, nes džiaugėsi dukros sėkmė“, – gražiais prisiminimais dalijosi juostos režisierė.

Kino studijoms supratus apie stiprų aktorės talentą, jau netrukus J. Lawrence gavo pasiūlymų vaidinti ir daugiau įstabių filmų. Kitais metais pasirodė dar vienas puikus aktorės pasirodymas šalia Melo Gibsono, Jodie Foster ir Antono Yelchino juostoje „Bebras“ (angl. „The Beaver“), o po metų pasirodė ir visų išgirtos franšizės apie Iksmenus dalis „Iksmenai: Pirma klasė“ (angl. „X-Men: First Class“). „Tai yra išties kieta, kad galėjau būti šios juostos dalimi. Jūs įsivaizduokit – gerai, gavau Oskaro statulėlę, bet 2 milijonų dolerių biudžetas ir 24-ios filmavimo dienos filmavimo aikštelėje „Vinterio kauluose“ neatspindi to, ką gavau juostoje su 100 mln. dolerių biudžetu ir virš 100-o dienų filmuojant juostą. Šiaip, kas mane labiausiai nustebino, tai kūrybinės komandos dydis, palyginus su ankstesnėmis juostomis. Čia turbūt darbavosi triskart daugiau žmonių, nei tuose pačiuose „Vinterio kauluose““, – prisiminimais dalijosi aktorė. „Prisimenu, apdovanojimų ceremonijoje man suknelę siuvo Stella McCartney. Taip taip, Paulo McCartney dukra. Jūs įsivaizduokit, aš stoviu šalia jo ir galvoju „Dieve, čia Paulas. Per tris žingsnius nuo manęs. O taip, jis tikras „Bitlas““. O šiaip, džiaugiuosi, galėjusi į šią seriją įnešti ir savo indėlį“.

Aktorė J. Lawrence filme „Iksmenai: Pirma klasė“ (angl. „X-Men: First Class“)
Aktorė J. Lawrence filme „Iksmenai: Pirma klasė“ (angl. „X-Men: First Class“)

Pagaliau aktorės karjeroje pasirodė ir pagrindinis vaidmuo bei visiems žinoma Katniss Everdeen post apokaliptiniame filme „Bado žaidynės“ (angl. „The Hunger Games“). Suzanos Collins novelės adaptacija kine sužavėjo daugelį kritikų bei buvo puikiai įvertinta ir kino žiūrovų, o per pirmąjį rodymo savaitgalį sumušė daugybę finansinių rekordų. Netrukus aktorei buvo pasiūlyta suvaidinti ir antroje serijos dalyje „Bado žaidynės: Ugnies medžioklė“ (angl. „The Hunger Games: Catching Fire“. 2013). Juostos režisierius buvo neapsakomai laimingas galėdamas juostoje turėti tokią aktorę: „Jennifer turi to tikro genijus šarmo. Ji tiesiog gimė su neapsakomu talentu vaidinti ir, kas svarbiausia, ji juk dar visai be patirties, o jau kaip vaidina. Mergina sugeba susigyventi su savo vaidmeniu ir pačios pirmos akimirkos filmavimo aikštelėje buvo tiesiog neapsakomos“, – savo aktorę išgyrė režisierius Gary Rossas. „Pasakysiu Jums, kodėl ji yra tokia kieta. Ji tikrai nėra visus nustelbianti vien dėl savo tikrumo – nuo pat pirmų akimirkų jaučiasi Jennifer didingumas. Aktorė tiesiog sugeba praverti tas komforto zonos ribas, už kurių tu sugebi pajausti tikrą emocinį išgyvenimą. Savo gyvenime už ją niekas nekovojo, nes ji yra drąsi mergina, protinga. Natūralumas, ciniškumas – tai yra bruožai, padėję aktorei užaugti. Ji yra skirta visiems kino gerbėjams, kurie nori suprasti, kaip svarbu yra peržengti tas komforto zonas ir leisti mums visiems pajusti tai, ką išjaučia ji. Štai kodėl Jennifer yra tokia nuostabi“.

Kitais 2012-ais metais aktorė išleido iškart tris juostas, kurios kritikų pagalba buvo išgirtos tik gerais žodžiais. Pirma jų – trileris „Namas gatvės gale“ (angl. „House at the End of the Street“) bei dvi dramos su aktoriumi Bradley Cooperiu. Viena jų „Optimisto istorija“ (angl. „Silver Linings Playbook“) padėjo aktorei susižerti daugybę įvairių nominacijų, tarp kurių buvo ir Auksinio Gaublio nominacija geriausios aktorės kategorijoje tarp komedijų ar miuziklinių filmų. Šio filmo pagalba J. Lawrence jau dabar gali didžiuotis savo pirmaja Oskaro statulėle geriausios aktorės kategorijoje. „Šio filmo filmavimas buvo be galo sunkus laikotarpis. Čia nebuvo įmanoma įžvelgti jokios struktūros, o aš negalėjau suvokti, koks turi būti mano personažas. Tiek Bradley’is, tiek aš visąlaik buvome be galo pažeidžiami, ko pasekoje ši juosta ir įgavo tą keistą, bet įtraukiantį atspalvį“, – užsiminė J. Lawrence.

Nelygūs atlyginimai ir žodžiai spaudoje

Šių metų spalio mėnesį Lenos Hunham feministiniame naujienlaikraštyje „Lenny“ J. Lawrence parašė esė pavadinimu „Kodėl aš uždirbu mažiau, negu mano kolegos vyrai?“ (angl. „Why Do I Make Less Than My Male Co-Stars?“). Nusifilmavusi filme „Amerikietiška afera“ (angl. „American Hustle“) aktorė dėl studijos „Sony“ įvykusio hakerių skandalo sužinojo, kad jos atlyginimas buvo gerokai mažesnis nei jos kolegų. Dėl to aktorė kaltina tik pati save, kad nedrįso labiau dėrėtis dėl savo atlyginimo: „Žinote, kuomet hakeriai nulaužė studiją „Sony“, aš sužinojau, kiek daugiau uždirbo mano kolegos vyrai. Tačiau aš visai ant jų nepykau – aš supykau ant pačios savęs. Susimoviau dar ankstyvų derybų metu, nes tikrai nenorėjau kovoti už kelis papildomus milijonus vien dėl tuo metu filmuotų dviejų franšizių. Man to nereikėjo“, – pasakojo J. Lawrence.

Aktorė J. Lawrence filme „Optimisto istorija“ (angl. „Silver Linings Playbook“)
Aktorė J. Lawrence filme „Optimisto istorija“ (angl. „Silver Linings Playbook“)

Ir vis dėl to, aktorė prisipažįsta, kad nenorėjo kovoti už save vien dėl tos minties – ką apie ją pagalvos žmonės. „Meluočiau, jeigu neprisipažinčiau, kad man svarbesnis buvo tas momentas, kuomet žmonėms patinku priimdama tinkamą sprendimą be rimtos kovos. Norėjau žmonėms įrodyti, kad studija mane gerbia ir pasiūlo išties mano lygį atitinkamą atlyginimą. Nenorėjau pasirodyti sunkia arba jau sugadinta persona“, – prisipažino ji. „Išties, su šia savo yda kovoju jau daugelį metų, tačiau jau tokia aš esu. Nemanau, kad esu vienintelė moteris taip besielgianti. Ar šių laikų moteris dažniausiai ir yra priversta taip elgtis? Ar gali šiais laikais dar būti tokių situacijų, kuomet moteris besistengianti atskleisti savo nuomonę išties neįžeis ar neišgąsdins vyrų?“

Šia ese J. Lawrence savais metodais pranešė savo darbdaviams ir gerbėjams, kad ji tiesiog nebegali daugiau toleruoti savo uždarbio klausimo dėl tos baimės, kad ji bus mažiau mėgiama. Ir išties, aktorės darbas netrukus susilaukė didžiulio dėmesio žiniasklaidoje, kurioje prasidėjo ištisos diskusijos dėl lyčių algų skirtumo. Tėvams leidus jaunajai aktorei ir toliau sėkmingai skintis kelią aktorystėje, J. Lawrence mokyklą pabaigė dviem metais anksčiau nei jos bendraamžiai su gerokai aukštesniu nei Amerikos piliečių vidurkiu (3.9 GPA Amerikos standartais). Aktorė šiuo metu gyvena Santa Monikoje kartu su savo šunimi ir netrukus žada pradėti ir naują, režisūros veiklą.

Finalinė franšizės dalis ir aktorės ateities planai

Šį savaitgalį didžiuosiuose kino ekranuose startuoja naujausia Jennifer Lawrence juosta ir kartu finalinė serijos dalis „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“. „Išties yra labai liūdna, kad šiai filmų serijai atėjo ši pabaigos diena. Jaučiu, kad juostoje man pavyko suvaidinti ir pajausti dvi skirtingas pabaigas. Viena jų buvo, kuomet filmavimai vyko Berlyne. Tai buvo scena, kuomet dalyvavo visi aktoriai ir juostoje visiems ištariau „Sudie“, o kita emocingesnė scena buvo maždaug po metų su savo sūnėnais, kurie filme suvaidino mano vaikus. Manau, kad sulig šia scena pavyko sėkmingai užbaigti mano herojės laikotarpį ir galėjau darkart ištarti atsisveikinimo žodžius“, – sentimentaliai pokalbį su „Collider“ vedė J. Lawrence. „Yra labai sunku pasakyti, kaip aš pati pasikeičiau visos šios serijos metu. Man asmeniškai aktorystė yra darbas, į kurį aš įnešu dalelę savos širdies, tačiau aš esu darbo moteris. Dievinu kartu ir tą periodą, kuomet reikia užsiimti juostos reklama. O šiaip man tikrai pasisekė, kad režisieriai pastebėjo mane Katniss realizacijai. Tai tikrai padėjo užaugti man ir kaip aktorei, ir kaip žmogui“.

Juostos režisierius Francis Lawrence apie pagrindinę aktorę Jennifer atsiliepė tik pagarbiai: „Buvo tikrai labai smagu matyti aktorę ir jos, kaip žmogaus, augimo periodą. Vis dar pasikalbame su kūrybine komanda ir labai džiaugiamės, kad aktorė visiškai nepasikeitė. Kokia ji buvo linksma ir paprasta mergina, tokia ir išliko, o juk tai yra išties svarbu šiais laikais, tiesa? Vienintelis dalykas, kuo šių metų Jennifer skiriasi nuo tų laikų, tai yra pasaulio suvokime. Ji užaugo ir į daugelį klausimų žiūri visai kitu kampu. Šiaip mergina jau dabar turi vieną Oskaro statulėlę, tai niekiek neabejojame, kad ateityje ji jų gaus dar tikrai ne vieną. Taip, tai yra didžiulis talentas ir džiaugiuosi, kad galėjau su ja dirbti“, – portalui „Collider“ pasakojo režisierius.

Žvelgiant į aktorės ateities planus, galima pasidžiaugti, kad jau ateinančiais metais kino ekranuose turėtume išvysti bent kelias juostas kartu su J. Lawrence. Pirmiausia, ankstyvais 2015 metais J. Lawrence, B. Cooperis ir „Optimisto istorijos“ režisierius sutiko bendradarbiauti dar kartą pristatant Joy Mangano, išradėjo, personažą didžiajame kine, kur aktorė ir vėl užims pagrindinį vaidmenį. Taip pat 2016-ais metais kino ekranuose turėtų pasirodyti ir dar viena visų kino žiūrovų laukta juosta su draugais iksmenais „Iksmenai: Apokalipsė“ (angl. „X-Men: Apocalypse“).

Asmeniniame gyvenime J. Lawrence kelis metus draugavo su mūsų praeitos savaitės žvaigžde N. Houltu, o jau po metų sekė naujas romanas su grupės „Coldplay“ žvaigžde Chrisu Martinu. Deja, tačiau abiejų pripažinimu, romanas šių metų vasarą nutrūko. Kviečiame susipažinti su naujausiu aktorės darbo „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ anonsu bei apsilankyti kino teatruose:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles