Įdomūs nutikimai ir faktai iš filmo „Tedis“ filmavimo aikštelės

Pirmoji filmo „Tedis“ dalis, kodiniu pavadinimu „Griaustinių bičiuliai“ (angl. „Thunder Buddies“), kino teatrus pasiekė dar 2012 metais. Filmo pagrindinius vaidmenis atlikę Markas Wahlbergas ir Mila Kunis įsiliejo į režisieriaus Setho MacFarlane‘o cinišką pasaulį neįtikėtinai sėkmingai. Praėjus dviems metams, nuo pirmtako pasirodymo šiais metais į kino ekranus netrukus atkeliaus ir antroji filmo dalis apie pliušinį meškiną, kurioje išvysime naujausius Setho MacFarlane‘o įkūnytus Tedžio nuotykius.

Norėdami prisiminti tikrai nuotaikingą ir neįtikėtinai smagią pirmąją „Tedžio“ dalį šiandien pristatome nuotaikingus faktus ir nutikimus iš tų laikų filmavimo aikštelės.

Tedžio sukūrimas meškiuko pavidalu buvo sunkus ir ilgas procesas. Pačioje pradžioje buvo svarstoma, kad tai turėtų būti dar vienas Setho MacFarlane‘o animacinis serialas, o visiems žinoma, kad režisierius tikrai sugeba sukurti daugelį žmonių pritraukiančią animaciją. Režisieriaus sukurti „Šeimos bičas“ (angl. „Family Guy“) ir „Amerikos tėtis“ (angl. „American Dad“) iki šių dienų yra televizijos reitingų viršūnėje.

Pačio meškiuko realizavimas ilgą laiką buvo režisieriaus galvos skausmas. Kūrybinė komanda svarstė daugybę vizualių variantų, kaip Tedis turėjo atrodyti, tačiau pasirinko būtent tokį jo atvaizdą. Kaip bebūtų gaila, visuomenei nebuvo pristatyti jo galimi variantai.

Setho MacFarlane‘o įkūnytas meškinas ir scena iš filmo "Tedis"
Setho MacFarlane‘o įkūnytas meškinas ir scena iš filmo „Tedis“

Kaip teigia pats įdėjos autorius Sethas MacFarlane‘as: “Tai yra pirmasis filmas komedijos tematika, kuomet buvo pasitelkta „motion capture“ technologija. Dažniausiai filmavimo aikštelėse vietoj Tedžio būdavo pastatomas metalinis stovas, o meškiną įkūnyti tekdavo man“. Motion capture technologijos dėka kino pasaulyje jau yra „atgijęs“ Golumas iš „Žiedų valdovo“ (angl. „Lord of the Rings“), o šįkart atgimė meškiukas Tedis. Žemiau esančiame filmuke galite pamatyti, kaip atrodė ši realizacija. Pats Markas Wahlbergas vėliau juokdamasis pripažino: “Kalbėdamas su metaliniu stovu, kuris turėjo tik akis, jaučiausi kaip idiotas“.

Tiek Markas Wahlbergas, tiek Mila Kunis neplanavo filmuotis pirmoje „Tedžio“ dalyje. Markas save laikė jau kiek per senu tokiam vaidmeniui, o Mila Kunis teigė tikinti, jog geriau tiktų kita aktorė, turinti daugiau patirties komedijiniame žanre. Tačiau, kai scenarijus buvo užbaigtas rašyti ir perduotas aktoriams susipažinti, Markas Wahlbergas pakeitė savo nuomonę ir perkalbėjo Milą Kunis. Abiems sudalyvavus bandomuosiuose filmavimuose Sethas MacFarlane‘as pripažino, kad tai yra geriausias aktorių duetas, kokį tik jis galėtų rasti.

Vienoje filmo vietoje Tedis užsimena apie tragiškus įvykius Amerikoje rugsėjo 11 dieną, bet ta diena tragiškai galėjo baigtis ir Sethui MacFarlane‘ui su pagrindiniu juostos aktoriumi Marku Wahlbergu – abu turėjo skristi tuo lėktuvu, kuris rėžėsi į šiaurinį Pasaulio prekybos centrą. Aktorius buvo nusipirkęs bilietą skristi tuo lėktuvu ir tik paskutinę minutę nusprendė vykti vėliau, o režisierius gryno atsitiktinumo dėka pavėlavo atvykti į oro uostą. Kiek vėliau, laukdamas kito savo skrydžio, pro langus išvydo tą tragišką įvykį.

Juostoje neapsieita be klaidų. Filmas pradedamas rodyti 1985 metais, kuomet berniukas gauna kalėdinę dovaną – „Nintendo“ žaidimų kompiuterį. Oficialiai šis žaidimų kompiuteris buvo išleistas tik po trijų metų 1988 metais. Dar viena juostos klaida užfiksuota, kuomet filmo metu televizijos ekranuose buvo rodomas Džordžijos naujienų kanalas. Buvo sakoma, kad uraganas valstiją nuniokojo būtent 1985 metais, nors ištiesų vaizdai buvo rodomi iš 2008 metais nusiaubtos Vestin Peachtree arenos, esančios Atlantoje.

Setho MacFarlane‘o kūriniai spėjo užkariauti ne tik amerikiečių, bet ir viso pasaulio kino mylėtojų širdis. Nors daugumai Setho MacFarlane‘o cinizmas yra nesuprantamas, režisieriui tai yra ne kliūtis stebinti pasaulį vis naujais išsišokimais. Šią vasarą į kino teatrus atkeliauja jau antroji „Tedžio“ dalis, o šiuo metu didžiuosiuose ekranuose galime stebėti kiek ramesnio „Meškiuko Padingtono“ nuotykius Anglijoje. Kol laukiame antrosios „Tedžio“ dalies, kviečiame komentaruose dalytis įspūdžiais tiek apie pirmąją filmo dalį, tiek apie išdaigas krečiantį geradarį meškiuką Padingtoną, o naujų filmų įdomybės – jau netrukus!

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles