Įdomūs nutikimai ir faktai iš filmo „Bukas ir bukesnis“ filmavimo aikštelės

Pirmoji „Buko ir bukesnio“ (angl. „Dumb and Dumber“) filmo dalis kino teatrus pasiekė prieš 20 metų. Brolių Farrelly’ių filmas sulaukė neįtikėtino dėmesio, o aktoriai Jimas Carrey’is ir Jeffas Danielsas – šlovės spindulių. Žinoma, Jeffo šlovės su Jimo nesulyginsi, bet džiugina tai, kad abu aktorius lig šiol galima išvysti didžiuosiuose ekranuose.

Filmo režisieriai broliai Farrelly’ai ir Jeffas Danielsas pripažįsta, kad jie jau senų seniausiai būtų išleidę pratęsimą ar net kelis jų, tačiau dėl pernelyg užimto Jimo Carrey’is grafiko projektai vis būdavo atidėliojami. Vis dėlto, kaip teigia vienas filmo režisierių Peteris Farrelly’is, prieš penkerius metus pats Jimas Carrey’is paskambino režisieriui dėl galimybės filmuoti antrąją juostą. „Jimas nesakė, kokia pirma dalis buvo nuostabi ar juokinga. Jis tiesiog pasakė, kad pasiilgo tų gražių draugiškų jausmų tarp juostos herojų, pasiilgo visos kūrybinės komandos ir to nuostabaus jausmo, kurį vis patiria žiūrėdamas filmą. Jis pats pasakė, kad turime nufilmuoti antrąją dalį“.

Norėdami prisiminti tikrai nuotaikingą pirmąją „Buko ir Bukesnio“ dalį, šiandien pristatome nuotaikingus faktus ir nutikimus iš tų laikų filmavimo aikštelės.

Nicolas Cage ir Gary Oldmanas galėjo būti Lloydu bei Hariu
Nicolas Cage ir Gary Oldmanas galėjo būti Lloydu bei Hariu

Pagal pirminius planus, Loidą ir Harį turėjo vaidinti visai ne Jimas Carrey’is su Jeffu Danielsu, o Nicolas Cage’as su Gary‘iu Oldmanu. Ar jie tiktų vaidinti tas roles, leidžiame nuspręsti Jums iš šone pateiktos nuotraukos. Jimui Carrey sutikus atlikti Loido vaidmenį buvo ilgai dvejota, kas galėtų tapti jo partneriu. Nepavykus prisikviesti tokių aktorių, kaip Robo Lowe ar Chriso Ellioto, Jimas Carrey’is primygtinai pradėjo siūlyti Jeffą Danielsą. Nors šis sprendimas broliams Farrelly‘iams ir nepaliko didžiulio įspūdžio, rolė aktoriui buvo pasiūlyta. Norėdami užsitikrinti Jeffo neigiamą atsakymą, režisieriai pasiūlė jam juokingą 50,000 JAV dolerių atlyginimą, tačiau, jų nuostabai, aktorius sutiko be jokių bandymų derėtis.

Aktorius Jimas Carrey’is yra vienas iš nedaugelio aktorių, kurie niekada neieško žodžio kišenėje. Patys režisieriai aktoriui leido improvizuoti jam patinkančiose situacijose. Tokios frazės, kaip :“Negali būti.. Tai nuostabu. Mes nusileidome mėnulyje!“ (angl.“no way… that‘s great. We‘ve landed on the moon!“) arba „Ar norite išgirsti labiausiai erzinantį garsą pasaulyje?“ (angl. „Hey, want to hear the most annoying sound in the world?“) buvo visiškai atsitiktinės, tačiau, aktoriaus ekspresijos dėka, atsimenamos iki šiol.

Filmavimų metu, aktorius Jimas Carrey apsigyveno „Stanley“ viešbučio (angl. „Stanley Hotel“) žymiajame 217 kambaryje, kuris yra žymus dėl įkvėpimo Stepheno Kingo knygai „Švytėjimas“ (angl. „The Shining“). Maždaug po trijų valandų aktorius išbėgo iš kambario ir išsiregistravo iš pačio viešbučio. Iki šių dienų aktorius teigia daugiau niekuomet nekelsiantis kojos į tą viešbutį, kartu neviešindamas ir staigaus išvykimo priežasčių.

Herojų Loido ir Hario pagrindinis kelionės tikslas buvo pasiekti Aspeną Kolorado valstijoje. Nedaug trūko, kad šie režisierių planai būtų neįgyvendinti – už galimybę nusifilmuoti Aspene, miesto valdžia pareikalavo didžiulės pinigų sumos, todėl šio miestelio scenos buvo nufilmuotos netoliese esančiame Breckenridže. Nepaisant pakeistos vietovės, scenarijus išliko nepakeistas.

Bennetto Yellino pirminis filmo scenarijus buvo parašytas itin nerišliai. Daugelis investuotojų nusisuko nuo Bennetto vien dėl to, kad negalėjo suprasti filmo esmės. Kai scenarijus buvo perrašytas, tiek režisieriams, tiek investuotojams buvo pateiktas visai kitu pavadinimu – “Elektros prietaisas – tai ne žaislas“ (angl. „A Power Tool Is Not a Toy“). O pakeistas buvo dėl paprastos priežasties – jog pastarieji scenarijų bent jau perskaitytų. Kaip pasakojo patys režisieriai ir aktorių agentai, pavadinimas buvo laikinai modifikuotas dėl to, kad jie tiesiog negalėtų duoti aktoriams skaityti scenarijaus su pavadinimu „Bukas ir bukesnis“.

Aktoriaus Jimo Carrey’io nulaužtas priekinis dantis pasirodo išties yra nulūžęs. Prieš daugybę metų nusilaužęs dantį ir besiruošdamas „Buko ir bukesnio“ filmavimams aktorius suprato, kad būdamas be plombos jis atrodo žymiai labiau pakvaišęs, negu būdamas su ja.

Ar kasnors galėjo įtarti, kad režisieriams buvo kilusi mintis apie alternatyvią pabaigą? Pasirodo, truko visai nedaug, kad pirmos dalies pabaiga būtų kitokia. Ir nors originalioji pabaiga yra išties nuostabi, saugumo dėlei broliai Farrelly’ai nufilmavo ir alternatyvią pabaigą, pasakojančią apie Loidui ir Hariui siūlomą darbą viešbutyje, o kaip jie sureagavo į pasiūlymą – kviečiame pamatyti patiems, peržiūrėjus žemiau pateiktą nuorodą.

Loido ir Hario nuotykiai filme „Bukas ir bukesnis 2” į kino teatrus beldžiasi jau nuo sausio 30 dienos, o kol laukiame šios juostos, komentaruose kviečiame dalytis Jums žinomais įvykiais iš pirmosios filmo dalies. Naujų filmų įdomybės – jau netrukus!

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles