Į Lietuvos kinus atkeliauja šalčio pliūpsnis: įdomiausi faktai apie trilerį „Ledo kelias“

Netrukus į Lietuvos kinus atkeliauja šalčio pliūpsnis – įtempto siužeto trileris „Ledo kelias“ (angl. „The Ice Road“, 2021), kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka žiūrovų numylėtinis, aktorius Liam Neeson. Filmo epicentre – kvapą gniaužianti gelbėjimo misija. Ant plauko kabančios gyvybės, neįmanoma įgyvendinti atrodanti užduotis, žmogaus kova su stichija ir kelyje laukiantys pavojai privers tvirčiau įsikibti kėdės ir sulaikyti kvėpavimą! Aptariame keletą įdomiausių faktų apie būsimą premjerą:

  1. Filmo scenarijus kurtas galvojant apie tai, jog pagrindinį vaidmenį jame atliks aktorius Liam Neeson. „Jis buvo idealiu kandidatu, apie kurį svajojome nuo pat pradžių. Liamas – puikus aktorius ir ryškiaspalvė veiksmo filmų žvaigždė“, – tikina filmo režisierius Jonathan Hensleigh.
  2. Pagrindinė aktorių ketveriukė įspūdinga: žiūrovų numylėtinis L. Neeson, legendinis „Matricos“ Morfėjas Laurence Fishburne, „Kovos klube“ matytas Holt McCallany bei jaunosios kartos atstovė Amber Midthunder! Filmo kūrėjai juokiasi, jog L. Fishburne „prisiprašė“ į filmavimo aikštelę. Drauge su agentu derindamas filmavimąsi kitame projekte jis išgirdo apie filmuojamą „Ledo kelią“, perskaitė filmo scenarijų ir pasiprašė būti įtraukiamas į projektą.
  3. Nepaisant amžiaus (L. Neeson – 69-eri), aktorius pasižymi puikia fizine forma ir yra vienas tų, kurie mėgsta savarankiškai atlikti pavojingus triukus filmavimo aikštelėje. Dėl aukščio baimės dubleriai ir kaskadininkai aktorių pavaduoja tik scenose, filmuojamose aukštyje arba scenose, kurių metu aktoriaus gyvybei galėtų kilti grėsmė.
  4. „Ledo kelias“ nufilmuotas Kanadoje, Vinipego ežere, kuriam užšalus ledo danga siekia 1,5 metro storį. Aktorių laukė -22°C siekiantis šaltis, stingdantis vėjas ir filmavimasis lediniame vandenyje, kuriame tekdavo mirkti po keliasdešimt sekundžių!
  5. Siekdamas įsijausti į vaidmenį, L. Neeson ne tik mokėsi vairuoti vilkiką, tačiau ir išbandė jo vairavimą slidžia danga. „Žemai lenkiu galvą prieš visus vilkikų vairuotojus“ – tikina aktorius, savo kailiu patyręs jų darbo sunkumus ir… filmavimo aikštelėje įsirėžęs į šalia buvusią transporto priemonę.
  6. Filmo scenaristas ir režisierius J. Hensleigh kūrė tokius hitus kaip „Armagedonas“, „Kietas riešutėlis“, „Dingti per 60 sekundžių“ ir „Džiumandži“. Patikėkite – ties tokiais filmais dirbę žmonės žino ką daryti, kad žiūrovas mėgautųsi vizitu kine!
  7. Įspūdingomis veiksmo scenomis prisodrintas filmas „Ledo kelias“ sukurtas remiantis geriausiomis šio žanro tradicijomis, tad čia netrūksta sprogimų, lavinų, tiltų griūčių ir kovų. Ko vertas vien važiavimas per tirpstantį ežero ledą!
  8. 98% „Ledo kelio” nufilmuoti be kompiuterinių technologijų įsikišimo, viską atliekant gyvai. Siekti maksimalaus realistiškumo ir rodyti tik tiesą buvo pagrindiniu filmo kūrėjo J. Hensleigh tikslu.

Anot liepos 2-ąją į kinus atkeliaujančio filmo, vienoje Kanados deimantų kasykloje įvykus griūčiai, po žeme įkalinami 26 kalnakasiai, turintys šansą išgyventi tik tuomet, jei bus išgelbėti per 30 valandų. Į nelaimės vietą kviečiamas patyręs ledo kelių vairuotojas Maikas (akt. Liam Neeson). Jo užduotis – tirpstančiu ežeru pervežti 33 tonas sveriantį krovinį, galintį išgelbėti kalnakasių gyvybes. Subūręs profesionalų komandą vyras ryžtasi padaryti tai, ką aplinkiniai vadina neįmanoma. Prieš akis – 500 kilometrų, po ratais skylantis ledas ir kylanti audra, tačiau tai – menkniekis palyginus su pavojumi, tykančiu priešakyje…

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles