Didžiojo ekrano faktai #1: Top 10 sustabdytų kadrų, kuriuos norisi pasižiūrėti ir dabar

Didžiojo ekrano faktai #1: Top 10 sustabdytų kadrų, kuriuos norisi pasižiūrėti ir dabar

Kiekvienais metais kino gerbėjai gali mėgautis daugybe nuostabių filmų. Ar tai komedijos, ar siaubo filmai – neretai galime pastebėti tokių kadrų, kuriuos norisi peržiūrėti dar kartą. Kartais – ir dar kelis sykius. BuvauKine.LT šią savaitę pradeda džiugia žinia – portale startuoja nauja rubrika „Didžiojo ekrano faktai“, kuomet kiekvienos savaitės pirmadieniais pristatysime tam tikrus įdomius faktus bei įžvalgas kino tema.

Pirmuoju straipsniu pasirinkome „sustabdytų kadrų tematiką“. Reikia pripažinti – pasaulyje yra išleista daugybė įsimintinų filmų ir įdomius kadrus, kuriuos norėtųsi atsisukt ir peržiūrėt dar sykį yra išties daug. Į šį sąrašą įtraukėme kadrus, kuriuos peržiūrint pirmą kartą išties atsirado noras jį peržiūrėti ir vėl. Taigi, pristatome TOP 10 filmų momentų, kuriuos norisi atsisukti ir pasižiūrėti dar sykį.

10. „Geležinis žmogus“ (angl. „Iron Man“. 2008). Kapitono Amerikos skydas

Smulkmeniški žmonės ir Kapitono Amerikos gerbėjai tiesiog negalėjo praleisti šio herojaus apsireiškimo „Geležiniame žmoguje“. Juostos režisierius Jon Favreau teigia, kad skydas filme atsidūrė visai atsitiktinai: „Vienas darbuotojas sugalvojo iškrėsti pokštą ir tiesiog padėjo skydą. Visa vizualiųjų efektų komanda ilgą laiką juokėsi iš šio pokšto ir galų gale nusprendė jį palikti juostoje. Norėjome patikrinti, ar žmonės išvys tą skydą ir ką Jūs galvojate? Pamatė. Kitoje filmo dalyje dar kartą pakartojome sceną su skydu, tik šįkart viskas buvo planuota“.

9. „Liūtas karalius“ (angl. „Lion King“. 1994). ‘S.F.X’ ar ‘SEX’?

1994-ais metais pasirodė iki šių laikų visiems puikiai žinoma animacija „Liūtas karalius“. „Disney“ studija jau seniau visiems buvo puikiai pažįstama dėl iš pirmo žvilgsnio nematomų žinučių, tačiau viena mintis iki šių dienų yra aršiai diskutuojama. Juostos režisieriai teigia, kad atsirandančiose dulkėse užrašytas tekstas ‘S.F.X’, kas reiškia specialiuosius efektus, tačiau animacijos gerbėjai visame pasaulyje teigia, matantys užrašą „SEX“. O ką šioje trumpoje video ištraukoje matote Jūs?

8. „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“ (angl. „Star Wars: Episode VII – The Force Awakens“. 2015). Keistas ginklas

Jau visai netrukus į didžiuosius kino ekranus atkeliaus naujosios „Žvaigždžių karų“ trilogijos pirmoji dalis. Praeitais metais pasirodęs pirmasis juostos anonsas krūptelėti privertė ne vieną sagos gerbėją – „atsiprašau, aš kažko nesupratau, bet ar čia naujo tipo kardas?“. Šia inovacija režisierius J. J. Abrams sudomino visą pasaulį, o žmonės jau diskutuoja – kas tas paslaptingas herojus? Internete jau yra pasklidę daugybė teorijų, kodėl buvo pasirinktas būtent toks ginklas, tačiau apie tai išsiaiškinsime jau netrukus, o pasaulis iki šiol žiūri septintos dalies anonsą ir sustabdę su nerimu žvelgia į šį scenarijaus vingį.

star-wars-the-force-awakens-lightsaber

7. „Psichopatas“ (angl. „Psycho“. 1960). Kaukolė

Septintoje vietoje atsidūrė režisieriaus Alfredo Hitchcocko šedevras „Psichopatas“. Ne kiekvienas žmogus iki šių laikų pastebėjo šį įnirtingą kadrą, tačiau prieš pat pasirodant titrams ant Anthony Perkinso personažo veido atsiranda kaukolė. Išgauti šį „specialų efektą“ tais laikais buvo itin sunku, o ir patį kadrą sustabdyti nelengva.

6. „Namas girios glūdumoj“ (angl. „Cabin in the Woods“). Monstrų sąrašas

Žiūrint šią juostą kino salėje turbūt ne vienam knietėjo atsukti šį kadrą su monstrų sąrašu atgal. Sustabdžius jį galime pamatyti daugybę išties kvapą gniaužiančių ir baisių personažų, kaip kad tie patys tradiciniai vampyrai, vilkolakiai ar zombiai, tačiau turbūt kiekvienam atrodytų įdomu, kaip atrodytų žudynės šalia seksualiųjų raganaičių (angl. „Sexy Witches“) ar cukrinių slyvų fėjų (angl. „Sugarplum Fairy“). Pamatę pilną monstrų sąrašą iškyla klausimas – o kas tas Kevinas? Juostos režisieriai atskleidžia, kad mistiškasis Kevinas yra Elijah Woodo kanibalo personažas iš filmo „Nuodėmių miestas“ (angl. „Sin City“).

screenshot-2014-11-03-at-1-24-52-pm-did-you-spot-all-these-epic-horror-references-in-the-cabin-in-the-woods-png-166239

5. „Kovos klubas“ (angl. „Fight Club“. 1999). Brado Pitto apsireiškimai

Davido Fincherio režisuota juosta su Bradu Pittu priešaky taip pat verta paminėjimo šiame sąraše. Juostos metu kartais sublyksi neaiškūs personažai ir tik pastabesni žiūrovai sugebėjo atpažinti, kad tai – Brado Pitto siluetai. Įdomiausia, kad keli aktoriaus apsireiškimai buvo parodyti dar iki jo paties pristatymo filme.

4. „Tronas“ (angl. „Tron“. 1982). Pacman!

1982-ais metais pasirodžiusioje pirmoje „Trono“ dalyje galime išvysti net kompiuterinių žaidimų herojų apsireiškimą. „Pacmaną“ galime pastebėti šiame video filmuke. Akylesni filmo gerbėjai juostos viduryje taip pat turėjo išvysti ir „Disnėjaus“ personažo peliuko Mikio veidą.

3. „Kapitonas Amerika: Žiemos karys“ (angl. „Captain America: The Winter Soldier“). Tikslų sąrašas

Trečioje vietoje atsidūrė Kapitonas Amerika ir jo sąrašas darbų, ką vardan socializavimosi visuomenėje jis dar turi atlikti. Žemiau patalpintoje nuotraukoje galima pamatyti, kokius darbus jis sau išsikėlė, tačiau įdomiausias faktas slypi kitur. Pasirodo, juostos režisieriai sugalvojo sukurti daugybę skirtingų sąrašų, o čia matome tik Amerikos ir Didžiosios Britanijos žiūrovams skirtus kadrus. Tarp darbų yra pasižiūrėti „Žvaigždžių karų“ trilogijas bei perklausyti grupės „The Beatles“ dainas.

Captain America

2. „Žvaigždžių karai: Nauja viltis“ (angl. „Star Wars: Episode IV – A New Hope“). Šalmas į duris

„Žvaigždžių karų“ gerbėjai neabejotinai šį kadrą žino kuo puikiausiai. Ir nors šis kadras įvyko visai netikėtai, George’ui Lucasui šis įvykis patiko taip smarkiai, kad neliko nieko kito, kaip jį įtraukti į galutinį juostos įrašą. Juokingiausia, kad pats aktorius apie šį nutikimą pats sužinojo tik pamatęs pilnai sumontuotą filmą. Kodėl šio kadro neatsisukus bent kelis kartus ir smagiai nenusijuokus?

1. „Esminis instinktas“ (angl. „Basic Instinct“. 1992). Žymusis aktorės Sharon Stone kojos perkėlimas

Pirmoje vietoje atsidūrė Paulo Verhoeveno juosta „Esminis instinktas“ bei aktorė Sharon Stone. Režisieriaus erotinis trileris padėjo aktorei tapti pasaulinio lygio žvaigžde, o daugelio vyrų norimas atsukti kadras yra laikomas labiausiai atsukamu kadru kino istorijoje. 1992 metais ir VHS kasečių laikais jaunuoliai dažnai trokšdavo šį kadrą atsukti ir pasižiūrėti iš naujo, o prie šio momento įgyvendinimo labiausiai prisidėjo pats režisierius. Filmavimo metu, P. Verhoevenas užtikrino S. Stone, kad ši turi nusiimti kelnaites vardan tinkamo kadro apšvietimo, tačiau kartu užtikrino, kad „nieko intymaus tikrai nesimatys“. Kas keisčiausia, pačiai Sharon Stone kadras patiko ir ji sutiko jį įtraukti į filmą.

Interneto portalai iki šiol diskutuoja, kurie kadrai verti pakliūti į dešimtuką, tačiau dėl vieno suabejoti sunku – Sharon Stone tikrai verta būti jo viršūnėje. Mūsų sudaryto sąrašo viršuje taip pat atsidūrė Sharon Stone filme „Esminis instinktas“, o kokių filmų kadrus dažniausiai peržiūrite Jūs?

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles