I Apie drąsą ir ryžtą mokytis – pokalbis prieš filmą „Pakeliui į mokyklą“

Neprimesti savo vertinimo kriterijų ir nebandyti pakeisti – to teigia kalbų mokytojas Martynas Galkus, su kolege kelis mėnesius stažavęsis Indijos pietryčiuose veikiančioje mokykloje. Kaip sekėsi bendrauti ir dirbti su Indijos mokiniais, kuo jie yra kitokie nei mes, jis dalinsis su „Skalvijos“ žiūrovais vasario 28 d. prieš filmo „Pakeliui į mokyklą“ seansą (14 val.).

Visame pasaulyje didelio dėmesio sulaukęs filmas pasakoja apie bet kokia kaina mokytis besiveržiančius vaikus. Vienas iš jų – kojų nevaldantis indas Samuelis, mokyklą pasiekiantis tik brolių dėka. Kasdien jie stumia jį vežimėlyje per balas, smėlynus, sunkiai pravažiuojamus keliukus ir kartu įveikia ilgą kelią iki mokyklos. Tai būtų neįmanoma be šeimos narių solidarumo, aplinkinių paslaugumo ir dėmesingumo.

Toks elgesys sužavėjo ir Indijos moksleiviams anglų kalbą dėsčiusį M. Galkų: „Iš pradžių buvo sudėtinga dirbti, jaučiausi pakliuvęs į visišką chaosą. Užduodi klausimą vienam moksleiviui, o gauni atsakymą choru iš pusės klasės. Indams svetimas individualus mokymasis, mums įprastos taisyklės. Tačiau jie išsiskiria labai dideliu bendruomeniškumu, savitarpio pagalba, todėl svarbu suprasti juos, neprimesti savų mokymosi standartų“.

Pasak pedagogo, daliai jo mokinių Indijoje, kaip ir filmo „Pakeliui į mokyklą“ herojams, tekdavo įveikti nemenką kelią, norint pasiekti mokyklą. Mat čia kiekvienas stengiasi baigti mokslus, kad susikurtų geresnį gyvenimą sau ir savo šeimai.

Filmas „Pakeliui į mokyklą“ šiltai sutiktas visame pasaulyje. Daugelį sužavėjo filmo herojų motyvacija, ryžtas ir drąsa, anksti įsisąmoninta atsakomybė už savo gyvenimą. Po peržiūrų daug diskutuota apie mokyklos reikšmę, moksleivių motyvaciją ją lankyti ir branginti, skirtingas mūsų ir besivystančių šalių švietimo sąlygas.

Sausio pabaigoje šalies kino teatruose pradėtą rodyti filmą gausiai lanko Vilniaus, Kauno ir Panevėžio mokyklos, noriai renkasi ir šeimos su vaikais. Šį savaitgalį filmą bus galima pamatyti Vilniaus „Skalvijos“ ir „Pasakos“ kino teatruose, taip pat Kauno „Romuvoje“.

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio mokyklos kviečiamos užsisakyti specialias filmo peržiūras svetainėje www.mokausiiskino.lt nurodytais kontaktais.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles