Hansas Petteris Molandas „Scanoramoje“ pristatė Berlyno sidabriniu lokiu apdovanotą filmą „Vogti arklius“

Hansas Petteris Molandas „Scanoramoje“ pristatė Berlyno sidabriniu lokiu apdovanotą filmą „Vogti arklius“

Šeštadienio vakarą „Scanoramoje“ vainikavo ilgai laukta nacionalinė premjera. Filmą „Vogti arklius“ pristatė vienas žymiausių norvegų režisierių – Hansas Petteris Molandas. Seansą pilnutėlei salei pristatė pats režisierius, prieš tai su žiūrovais spėjęs pabendrauti ir „Kino klube“

Tarptautinę sėkmę Hansui Petteriui Molandui pelnė filmai „Aberdynas“ (2000), „Gražioji šalis“ (2004), „Savaip sąžiningas žmogus (2010) ir „Metų pilietis“ (2014) – visi jie buvo parodyti ir „Scanoramoje“.

Filmas „Vogti arklius“, kurtas pagal to paties pavadinimo Pero Pettersono romaną, pasakoja apie giliai paslėptas traumas. Įstabios gamtos fone vykstanti epinė brandos drama aprėpia platų žmogiškų jausmų spektrą nuo meilės iki netekties, nusivylimo ir kaltės. Beje, nemažai šio filmo scenų buvo filmuota Lietuvoje. Šių metų Berlyno kino festivalyje režisierius pelnė „Sidabrinį lokį“ už ypatingą meninį indėlį.

„Filmuojant nemažai laiko teko praleisti Lietuvoje, nors negalėčiau pasakyti kur tiksliai. Didžiąją laiko dalį perleidome nuostabiame vienkiemyje, gamtos apsuptyje prie Nemuno. Jūsų gamta tokia graži, kad net norvegai nesupranta, kad filme mato ne Norvegiją“, – pasakojo Hansas Petteris Molandas.

Plataus tarptautinio pripažinimo sulaukęs norvegų kino režisierius Hansas Petteris Molandas lapkričio 10 d. kvietė į savo meistriškumo seminarą, kurį pavadino Oscaro Wilde’o citata: „Būk savimi. Buvimas kitu jau užimtas“. Režisierius dalijosi kūrybinės meistrystės patarimais ir apžvelgė filmavimo Lietuvoje patirtį.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 7–24 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

 

Nuotraukos festivalio organizatorių

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles