Kino teatruose jau rodomas epinis istorinis filmas „Vikingas“ (vaidina „Ekipažo“ žvaigždė Danila Kozlovskis), pernai tapęs metų brangiausia Rusijos kino premjera. Šio filmo gamybos procese buvo sukurta ir knyga, kurioje nugulė filmo dailininkų darbai, eskizai, filmo kadrai apie vikingų ir pečenegų pasaulį, papročius ir įstatymus, X amžiaus buitį ir pasaulėžiūrą.
Filmo kūrėjai itin daug dėmesio skyrė veikėjų išvaizdos autentiškumui. Dailininkai medžiagą apie tų laikų kostiumus ir aksesuarus rinko Rusijos, Latvijos, Estijos ir Skandinavijos šalių muziejuose. Pagrindinių veikėjų aksesuarai ir ginklai buvo padaryti žymių Baltarusijos meistrų, naudojant sidabrą, plieną, bronzą, su paauksavimais ir dengimu emale. Daug darbo buvo įdėta, kad jie atrodytų „gyvi“, metų paliesti papuošalai ir ginklai, o ne muziejaus eksponatai. Vien kunigaikščio Vladimiro kardas buvo kaldinamas tris savaites. Meistrai turėjo atlikti dešimtis įvairių manipuliacijų, kad plieno ir minkštos geležies kardas būtų lankstus ir patvarus vienu metu.
Kiekvienas aktorius turėjo savo grimerį, kuris jį kasdien grimuodavo. Vyrai aktoriai buvo grimuojami ilgiau, nei moterys – po 1,5 valandos. Ruošiantis filmuoti masines scenas, filmavimo aikštelėje vienu metu dirbo net 30 grimerių.
Kiekvieno filmo herojaus kūnas buvo „išpiešiamas“ – dažomi dantys ir nagai, kūno oda vizualiai turėjo atrodyti sugrubusi, sužvarbusi, nusėta sumušimais, tatuiruotėmis ir randais. Pavyzdžiui, aktoriui Kirilui Pletniovui, vaidinusiam Vladimiro brolį kunigaikštį Olegą, sukūrė plastinį grimą: buvo užklijuotas dirbtinis kaktos paviršius, po kuriuo pumpuojamas dirbtinis kraujas, dėl to žaizda atrodė labai natūraliai.
Už triukus filme buvo atsakingas Žaidarbekas Kungužinovas – tikra legenda kaskadininkų pasaulyje. Jis ir jo komada Nomad Stunts, Azijos ir Kazachstano įvairių kovos menų čempionai, atliko visas sudėtingiausias scenas. Ši 52 žmonių komanda jau užsirekomendavo Holivude su tokiais filmais, kaip „47 Roninai“, „Nesunaikinami 2“ ir kt., taip pat tokiuose rusų kino hituose, kaip „Dienos sargyba“. Triukai su žirgais – sudėtingas dalykas, nes šie gyvūnai – tai ne mašina, kurią yra paprasta valdyti. Režisieriui teko pripažinti, jog žirgai charakteriu ambicingesni ir už pačius aktorius – užsispirs ir nedarys triuko. Ypač daug darbo buvo įdėta scenai, kur raiteliui su žirgu reikėjo kristi nuo 8 metrų aukščio tilto ir nesusižaloti.
O štai kita sudėtinga scena su drakaru – vikingų laivu – buvo filmuojama dvi savaites. Pagal scenarijų, joje turėjo lyti lietus, taigi, visas tas dvi savaites ant filmavimo grupės iš gaisrinių šlangų buvo purškiamas šaltas vanduo. Žinoma, tokiomis apimtimis vandens neprišildysi.
Merkiant lietui, drakaras su vikingais ir sunkia amunicija turėjo nusileisti nuo kalno tiesiai į priešų raitelių būrį. Šioje itin pavojingoje scenoje septynios kameros buvo nukreiptos užfiksuoti pačius „karščiausius“ scenos vaizdus, bet turėjo išlikti nesutryptos persigandusių žirgų ir masyvaus, praktiškai nevaldomo laivo. Po kelių nepavykusių bandymų laiko liko tik vienam paskutiniam dubliui, bet filmavimo taškų keisti nebuvo galima, kad scena neprarastų įspūdingumo. Ir štai, drakaras ėmė slysti nuo kalno tiesiai į kameras, filmavimo grupė iš įtampos net užsimerkė… Bet netikėtai laivas kryptelėjo ir praūžė mirtinai pavojingu atstumu nuo kameros su mechaniku. Pasigirdo jau įprasta filmavimo aikštelėje frazė: „Nematau jokių problemų“. Toks optimizmas ir nusiteikimas dėti galvą tiesiogine to žodžio prasme už savo kūrinį lydėjo filmavimo komandą viso filmavimo metu.