Keisčiausi faktai apie Trolius Mumius: humoras suaugusiems ir personažų atvaizdai ant lėktuvų

Troliai Mumiai yra bene žinomiausi iš Skandinavijos urvų į pasaulį išlindę personažai. Mieli, nuoširdūs, naivūs, tuo pačiu smagūs, ekscentriški ir visada turintys savitą požiūrį – Mumiai mėgsta būti pirmame plane.

Šiais metais dėmesio jie nusipelno kaip niekad – Troliai Mumiai švenčia 70 metų nuo pirmosios rašytojos ir dailininkės Tove Jansson knygos pasirodymo. Tokia rimta proga Mumiai ropščiasi į didžiuosius kino ekranus. Pilno metro animacinis filmas visai šeimai „Troliai Mumiai Rivjeroje“ („Moomins on the Riviera“) kinuose pasirodo birželio 19 dieną. Prieš žiūrint animaciją kviečiame susipažinti su įdomiais faktais apie Trolius Mumius.

T. Jansson yra pasakojusi, kad pirmąjį Trolį Mumį ji nupiešė po diskusijos su savo broliu apie Immanuelio Kanto filosofiją. Ant tualeto sienos ji nupiešė „bjauriausią įsivaizduojamą sutvėrimą“, o po piešiniu užrašė „Kantas“.

Pradžioje šį keistą padarą autorė pavadino Snorku, jis buvo plonesnis ir ne tokios malonios išvaizdos, kaip apvalučiai Mumiai. Tačiau vėliau šis „bjaurus sutvėrimas“ transformavosi į draugišką storuliuką – pirmąjį Trolį Mumį.

Troliai Mumiai garsėja savo dviprasmišku humoru. Iš vienos pusės pasakos veikėjai įdomūs vaikams, tačiau jų juokeliuose pilna nuorodų į suaugusių kasdienybę ir problemas.

T. Jansson sukurti personažai pasaulį užkariavo 1954 metais. Tuomet Londono laikraštis „The Evening News“ pradėjo spausdinti Trolių Mumių komiksų seriją. Šie komiksai kasdien pasiekdavo apie 20 milijonų skaitytojų keturiasdešimtyje pasaulio šalių. Ši komiksų serija buvo skirta suaugusiems ir į daugelį visuomenės reiškinių siūlė pažvelgti kitu kampu. Juose buvo ironiškai aptarinėjamas aukštuomenės bei žvaigždžių gyvenimas, menas ir socialinės problemos.

Dauguma T. Jansson personažų sukurti pagal tikrų žmonių, kuriuos menininkė sutiko gyvenime prototipus. Trolių Mumių slėnio idėją T. Jansson įkvėpė jos šeimos vasarnamis šiaurinėje Suomijos dalyje. Nors Mumių autorė buvo suomė, visos jos knygos apie Trolius Mumius parašytos švediškai.

1993 metais Suomijoje atidarytas pirmasis pramogų parkas „Mumių pasaulis“. Parkas lankytojams atviras tik vasarą. Šiais metais planuojama atidaryti Trolių Mumių pramogų parką ir Japonijoje.

Japonijoje Mumiai ypač išpopuliarėjo po to, kai prieš porą dešimtmečių pradėtas rodyti naujas animacinis serialas apie jų nuotykius. Jų populiarumas pasiekė tokį lygį, kad į Japoniją skrendantys „Finnair“ lėktuvai buvo papuošti Mumių ir kitų knygelės personažų atvaizdais.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles