Geriausių DVD/Blu-Ray sausio-vasario mėnesių sąrašas

Geriausių DVD/Blu-Ray sausio-vasario mėnesių sąrašas

Pasibaigus šventiniam laikotarpiui kino platintojai neskubėjo mus džiuginti naujausių filmų DVD ir Blu-Ray leidiniais, nes, kaip dažniausiai būna, po Kalėdų pas daugelį kišenėse švilpauja vėjai. Tačiau artėjant link sausio mėnesio pabaigos, į viešumą pradėjo lysti geriausi ir pelningiausi rudens filmai, kaip Davido Fincherio „Dingusi“ (angl. „Gone Girl“) ar karinis epas „Įniršis“ (angl. „Fury“). Vasaris dar labiau sustiprino rudeninių filmų pasirodymo pozicijas, todėl iš 15 potencialių hitų teko išrinkti 11 pačiausių.
Taip pat, be labai kietų ir efektais prisodrintų juostų horizonte pasirodė mažesnio biudžeto ir nepriklausomi filmai, kurie irgi sukelia džiaugsmą kiekvienam save gerbiančiam kinomanui. O ir kuklesni filmai ne ką mažiau intriguoja ir leidžia daug smagiau praleisti laisvalaikį prie televizoriaus ekrano nei šimtus milijonų kainavę blokbasteriai. Sausio ir vasario mėnesių geriausių DVD ir Blu-Ray dešimtukas atrodo taip:

 

 

 

 

 

Filmo „Dingusi“  plakatas
Filmo „Dingusi“ plakatas

1. „Dingusi“ (angl. „Gone Girl“)

Šiltas vasaros rytas šiaurės Misūryje, JAV. Penktosios Niko ir Eimės vestuvių metinės. Pakuojamos dovanos, laukia romantiška šventė. Tačiau netikėtai dingsta Eimė. Vyras atrodo veikiau sutrikęs nei prislėgtas netekties, nors ir žino, kad yra pagrindinis įtariamasis, o iš Eimės dienoraščio paaiškėja, kad ši lyderė perfekcionistė galėtų išvesti iš pusiausvyros bet ką. Didėjant policijos ir žiniasklaidos spaudimui Nikas keistai išsisukinėja, kol akivaizdžiai įtūžta – net dvynė jo sesuo akimirką suabejoja brolio nekaltumu. Tiesa yra kur kas tamsesnė, painesnė ir šiurpesnė, nei galima numanyti.

Filmų „Kovos klubas“, „Keista Bendžamino Batono istorija“ ir „Mergina su drakono tatuiruote“ režisierius Davidas Fincheris pristato naujausią savo darbą – intriguojantį mistinį trilerį „Dingusi“. Tradiciškai jo aktorių komandoje – garsiausi Holivudo veidai: Benas Affleckas, Rosamund Pike, Neils Patrickas Harris ir kiti.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Siuntinys" plakatas
Filmo „Siuntinys“ plakatas

2. „Siuntinys“ (angl. „The Drop“)

Oskarui nominuotas režisierius Michael‘is R. Roskam‘as, po trijų metų pertraukos, sugrįžta su dar vienu rimtu projektu ir pristato savo gerbėjams neįtikėtinai jautrią, tačiau labai vyrišką istoriją apie mafijozų gyvenimo užkulisius bei apie vieno nusikaltėlio tyrą meilę netikėtai surastam šuniukui, kuris apverčia jo gyvenimą aukštyn kojom.
Bobas visą savo gyvenimą dirba populiariame rajono bare, kuriame kas vakarą lankosi skirtingų socialinių klasių žmonės. Kas vakarą, kol baras plyšta nuo klientų kiekio,- plaunami nešvarūs mafijos pinigai. Šis procesas vykdomas kiekvieną dieną, kol vieną vakarą, bare apsilanko ginkluoti užpuolikai, kurie pavagia visus pinigus. Bobas ir jo darbdaviai pradeda plėšikų paieškas, tačiau jie net nenutuokia, jog tai buvo gerai suregzto plano dalis…

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Teisėjas“ plakatas
Filmo „Teisėjas“ plakatas

3. „Teisėjas“ (angl. „The Judge“)

Henkas Palmeris (aktorius Robert’as Downey’is Jr.) – jau pripažintas ir vardą užsitarnavęs Čikagos advokatas – gana ciniškas veikėjas, nemėgstantis sentimentų ir niekuomet nekalbantis apie savo šeimą. Ne be reikalo: iki brandos kentęs itin griežtą (kartais netgi despotišką) tėvo auklėjimą, Henkas po mokyklos baigimo su šeima praktiškai nebendravo.

Vieną dieną Henką pasiekia žinia apie motinos mirtį. Vyras susiruošia į gimtąjį miestelį atiduoti paskutinę pagarbą velionei. Jo planus dingti iš ten pirma pasitaikiusia proga suardo šokiruojanti žinia: Henko tėvas, gerbiamas miestelio teisėjas Džosefas Palmeris (akt. Robert’as Duvall’is), yra kaltinamas žmogžudyste. Henkas apsiima ginti tėvą, tačiau proceso metu jam tenka kovoti ne tik su kaltintojais, bet ir su tėvu, o labiausiai – su pačiu savimi. Pamažu Henkas supranta, kad trokšdamas atleidimo ir susitaikymo, pirmiausia turi atleisti pats.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Ekvalaizeris“ plakatas
Filmo „Ekvalaizeris“ plakatas

4. „Ekvalaizeris“ (angl. „The Equalizer“)

Robertas Makolas (aktorius Denzel’is Washington’as) yra paprastas Bostono ūkinių prekių parduotuvės darbuotojas – tylus, paslaugus ir ramus kaimynas, laisvalaikį mėgstantis leisti su gera knyga. Tiesa, visa tai tėra jo naujasis gyvenimas. Praeitame, apie kurį niekas net neįtaria, Robertas buvo vienas geriausių amerikiečių specialiųjų operacijų būrio karių. Surežisavęs savo mirtį, vyras atsisakė senojo gyvenimo. Tačiau negali atsisakyti senų įpročių – apginti tuos, kurie negali apsiginti patys. Jo atpildo agresoriai sulaukia tuomet, kai jo mažiausiai tikisi.

Vieną vakarą, kavinėje skaitant „Senį ir jūrą“, Robertą užkalbina anksčiau nematyta mergina. Teri (aktorė Chloë Grace Moretz, matyta filmuose „Kerė“, „Ateini čia arba gausi į dūdą“ bei „Įsileisk mane“) yra prostitutė, tačiau Robertas jau seniai nebeteisia žmonių, žinodamas, kad visų mūsų poelgius ir gyvenimus lemia daugybė aplinkybių, dažnai ir nepriklausančių nuo mūsų. Dar po kelių nuoširdžių pokalbių vakarų tarp Teri ir Roberto užsimezga draugystė. Tačiau netrukus ją nutraukia agresyviai nusiteikę vyrai, Robeto akyse sumušantys ir išsivežantys merginą. Akivaizdžiai demonstruodami savo nebaudžiamumą, nusikaltėliai net neįtaria, kad bejėgiškai smurto sceną stebintis vyras iš tikrųjų jau kuria būsimos operacijos planą.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Įniršis" plakatas
Filmo „Įniršis“ plakatas

5. „Įniršis“ (angl. „Fury“)

Antrojo pasaulinio karo pabaiga: 1945-ųjų balandis. Sąjungininkų kariuomenė veržiasi vis giliau į Vokietiją. Tarp puolančiųjų yra ir Šermano tankas, pavadintas „Įniršio“ vardu. Penkių žmonių tanko įgulai vadovauja seržantas, kurio tikro vardo turbūt niekas ir nežino – visi jį vadina „Karo tėtušiu“ (seržantą vaidina Brad’as Pitt’as). Kovų užgrūdintas seržantas išsirengia į ypatingą misiją, kurios metu atsiduria priešo užnugaryje.

Likę vienui vieni, penki vyrai (ir visiškai „žalias“ kulkosvaidininkas) privalo atsilaikyti prieš žymiai skaitlingesnį priešą. Tačiau „Karo tėtušio“ užmojai kur kas didesni. Jo tikslas – ne vien atsilaikyti, o smogti netikėtą smūgį į pačią nacistinės Vokietijos širdį…

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Dėžinukai" plakatas
Filmo „Dėžinukai“ plakatas

6. „Dėžinukai““ (angl. „The Boxtrolls“)

Šeimų būna įvairių, tačiau mažojo Egio artimieji mažų mažiausiai nepanašūs į tradicinę šeimą… Našlaičiu likusį berniuką supa aibė įvairiaspalvių monstrų, keliančių siaubą Sūrbridžo gyventojams. Dėžinukais vadinamų pabaisų namai – požemių labirintai, jų drabužiai – dėžės, maistas – šiukšlės, o linksmiausia pramoga – gąsdinimas! Tačiau visoms istorijoms vieną dieną ateina galas – neapsikentusi nesibaigiančių monstrų išdaigų, miesto dezinfekcijos tarnyba nusprendžia nusikratyti pabaisomis, kurios, anot legendų, naktimis vagia Sūrbridžo gyventojų vaikus ir sūrį.

Tačiau ar dėžinukai iš tiesų yra tokie kraugeriški monstrai, kokiais juos piešia nieko apie pabaisas neišmanantys miestelėnai? Mažasis jų globotinis Egis ryžtasi kartą ir visiems laikams Sūrbridžo gyventojams įrodyti, jog mažieji dėžinukai – žavūs ir geraširdžiai sutvėrimai, labiau už viską bijantys… žmonių! Tačiau ne viskas pasirodo esą taip paprasta – Egio kelyje tyko aibė nuotykių, piktai nusiteikusių miestelėnų ir viena už kitą smagesnės dėžinukų išdaigos. Berniukui tenka misija ne tik apsaugoti savo draugus ir šeimą, tačiau ir užkariauti jam vis labiau patinkančios mergaitės širdį.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Nuodėmių miestas 2“ plakatas
Filmo „Nuodėmių miestas 2“ plakatas

7. „Nuodėmių miestas 2“ (angl. „Sin City: A Dame to Kill For“)

2005 metais viso pasaulio kino mėgėjai kone pakvaišo nuo itin neįprastos, efektingos ir stilingos Frank’o Miller’io komikso „Nuodėmių miestas“ adaptacijos. Po milžiniškos juostos sėkmės filmo režisierius Robert’as Rodriguez’as iš karto pažadėjo tęsinį, tačiau antrosios filmo dalies laukti teko beveik dešimtį metų.

Tamsaus, niūraus ir grėsmingo miesto fone pasakojamos istorijos yra ne mažiau niūrios ir grėsmingos. Į pavojingiausias situacijas nuolat patenkantys jų herojai sprendžia savo (ir aplinkinių) problemas, vaikosi malonumų ir ieško atsakymų į pačius keisčiausius juos kamuojančius klausimus.
amžiaus istorijai.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

Filmo „Drakula. Pradžia“ plakatas
Filmo „Drakula. Pradžia“ plakatas

8. „Drakula. Pradžia“ (angl. „Dracula Untold“)

Pakeitęs soste tėvą, jaunasis princas pagarsėjo kaip nuožmus musulmonų skerdikas, nukautų savo priešų galvas susmeigdavęs ant kuolų – taip grafas Vladas III gavo ir „Smeigiko“ pravardę. Kruvini jo žygdarbiai ginant tėvynę tapo įkvėpimu B. Stoker‘iui sukuriant nemirtingą grafo Drakulos paveikslą.

Filmas „Drakula. Pradžia“ pasakoja būtent šią istoriją – kuomet, norėdamas apginti savo šeimą ir šalį, jaunasis grafas pasirinko tamsos kelią ir iš eilinio Transilvanijos valdovo tapo legenda, gyvuojančia iki mūsų dienų.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Bėgantis labirintu“ plakatas
Filmo „Bėgantis labirintu“ plakatas

9. „Bėgantis labirintu“ (angl. „The Maze Runner“)

Jaunuolis Tomas pabunda požemyje ir neatsimena nieko, tik savo vardą. Netrukus jis patenka į neįprastą savo likimo draugų bendruomenę, kurioje vien jauni vaikinai – praradę atmintį ir… įkalinti painiame labirinte. Kiekvieną mėnesį jų gretas papildo po vieną naujoką.

Labirinte įkalintų vaikinų tikslas vienas – išgyventi. Rasti išėjimą ir pabėgti. Susipažinęs su labirinto senbuviais Tomas sužino, kad tarp jų yra ir tokių, kurie išėjimo ieško jau antrus metus. Ar kam nors yra pavykę ištrūkti? Kas juos uždarė į šį labirintą ir kokiu tikslu?

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Liusi“ plakatas
Filmo „Liusi“ plakatas

10. „Liusi“ (angl. „Lucy“)

Nešvariame, korumpuotame ir labai pavojingame Taivano sostinės Taipėjaus pasaulyje nesėkmingai susiklosčiusių aplinkybių dėka Liusi (aktorė Scarlett Johansson) įpainiojama į narkotikų kontrabandą. Neturėdama kitos išeities mergina tampa narkotikų mulu – žmogumi, pervežančiu narkotikus implantuotus į organizmą.

Pirmo reiso metu įvyksta nelaimė: nusikaltėlis spiria merginai į pilvą ir vienas narkotikų paketas plyšta, o pastarieji patenka į jos organizmą. Tačiau vietoje garantuotos mirties, narkotikai jai suteikia neįkainojamą dovaną (arba bausmę): patekę į smegenis, jas suaktyvina maksimaliai. Ir vietoje įprastų dešimties „darbinių“ smegenų procentų, kuriuos mes visi naudojame, Liusi staiga gali naudotis visa jų galia.

Mergina gali akimirksniu įsisavinti bet kokias naujas žinias, minčių jėga judinti įvairiausius daiktus, vienu metu sutelkti dėmesį į daugybę dalykų, nejaučia skausmo, baimės, gailesčio ir pan. Dabar ji gali valdyti pasaulį….

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

Štai tokiais filmais mūsų šalies kino platintojai galėjo nudžiuginti sausio-vasario mėnesį filmų kolekcionierius. Ką gi, labiausiai rekomenduoju praplėsti savo namų videoteką su Davido Fincherio režisuotu, galbūt ir ne geriausiu, bet tikrai daugeliui patikusiu kriminaliniu trileriu „Dingusi“. Taip pat vertas dėmesio paskutinis Jameso Gandolfinio darbas „Siuntinys“, kuriame jam talkina Tomas Hardy‘is. „Ekvalaizeris“ ir „Įniršis“ gerai papildys kolekcijas tų, kurie mėgsta vyrišką ir bekompromisį veiksmą, na, o gerų dramų mylėtojams rekomenduoju įsigyti „Teisėją“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles