Filmas „Egzodas: dievai ir karaliai“ grąžina populiarumą Biblinei temai kine

Jau nuo gruodžio 12 dienos, Lietuvos žiūrovai galės įvertinti naujausią „Gladiatoriaus“ (angl. „Gladiator“) kūrėjo, sero Ridley‘io Scotto istorinį epą „Egzodas: dievai ir karaliai“ (angl. „Exodus: Gods and Kings“), kurio veiksmas vyksta XIII a. pr. m. e. ir papasakos nuožmų izraeliečių pranašo Mozės pasipriešinimą Egipto faraonui Ramziui.

Tai jau ne pirmas kartas, kai režisierius imasi istorinės temos filmų. 2000 metais jis pristatė penkis Oskarų apdovanojimus pelniusį „Gladiatorių“, 2005 m. Kryžiaus karų laikų epą „Dangaus karalystė“ (angl. „The Kingdom of Heaven“ bei 2010 metais tikrovišką „Robino Hudo“ (angl. „Robin Hood“) interpretaciją.

Tačiau naujausias režisieriaus filmas „Egzodas: dievai ir karaliai“ yra svarbus tuo, kad su juo į Holivudą sugrįžta mada biblinės temos filmams, kuri buvo labai populiari praeito amžiaus viduryje, kai kino ekranuose puikavosi tokie filmai kaip 1959 m. pasirodęs vienuolikos Oskarų laureatas „Benas Huras“ (angl. „Ben Hur“) ar klasikinis pasakojimas apie Mozę „Dešimt įsakymų“ (angl. „The Ten Commendements“). Režisieriaus R. Scotto viziją apie naująją Biblijos erą kine paveikė kitas Holivudo studija, kurios įnirtingai pradėjo kurti panašios temos filmus. Jau visai greitu metu žiūrovai sulauks naujos „Beno Huro“ interpretacijos bei filmo apie Jėzų, kuriuos ruošia studija „MGM“.

„Egzodas: dievai ir karaliai“ apima didingą Mozės kelionę nuo jo viešpatavimo Egipte kaip faraono generolo iki pranašo, kuris savo išmintimi sugebėjo išgelbėti apie keturis šimtus tūkstančių vergų iš Egipto nelaisvės. Pagrindinius vaidmenys filme atliko aktoriai Christianas Bale‘as ir Joelis Edgertonas, kurie įkūnijo du artimus žmones tapusiais priešais dešimties Dievo prakeiksmų Egipto žemės apsuptyje. Taip pat filme suvaidino Benas Kingley‘is, Aaronas Paulas, Sigourney Weaver bei Johnas Turturro.

Naujasis specialiais efektais papuoštas R. Scotto režisuotą istorinį epą „Egzodas: dievai ir karaliai“ Lietuvos kino teatruose startuoja nuo gruodžio 12 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles