Edukologė Austėja Landsbergienė apie „Kino pavasario“ filmus šeimai

Edukologė Austėja Landsbergienė apie „Kino pavasario“ filmus šeimai

Kovo 19-ąją prasidėsiančiame jubiliejiniame „Kino pavasaryje“ nebus pamiršti ir patys mažiausieji žiūrovai: vaikams ir jų tėveliams skirta programa „Filmai šeimai“, kurią pristato „Žemaitijos ilgaamžės tradicijos“, siūlys pasižiūrėti prancūzų filmą „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ („The Young and Prodigious T.S. Spivet“) bei vokiečių juostą „Mažieji padaužos“ („Fiddlesticks“). Savaitgaliais į seansus atvykusių mažųjų žiūrovų lauks įvairios staigmenos, susitikimai su filmų personažais.

Romantiškasis režisierius Jean-Pierre’as Jeunet, filmo apie svajoklę „Ameliją iš Monmartro“ autorius, „Kino pavasario“ ekranams dovanoja jaukų ir spalvingą filmą „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“. Tai istorija apie didelėje rančoje gyvenančio mažo berniuko T. S. Spiveto nuotykius. Jis – gabus išradėjas, netikėtai laimėjęs prestižinį Smitsonio instituto apdovanojimą, savarankiškai ir slapčia nuo tėvų išvyksta į Vašingtoną jo atsiimti.

„Tai filmas apie vaikiškai naivaus dešimtmečio visai nevaikišką mąstymą. Apie tai, kaip berniukas mato jį supantį pasaulį. Apie jo šeimą ir kokia ji artima kiekvienam, kuris žiūrės šį filmą. Artima savo žmogiškumu, savo šiluma ir savo skausmu. Rekomenduoju šią kino juostą tiems, kuriems yra virš šešerių metų ir kurie moka įžvelgti stebuklus kasdienybėje“, – įspūdžiais apie filmą dalijasi didžiausio Lietuvoje ikimokyklinių ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė.

Antrasis programos filmas „Mažieji padaužos“ nukels į ramųjį Bolesfordo miestą, kurio suaugusieji bando neišsišokti, t. y. būti vidutinybėmis, ir didžiuojasi, kad jiems leidžiama išbandyti naujus produktus. Maža to, visus senelius jie iškeldina į senelių namus, kad tik niekuo vieni nuo kitų nesiskirtų. Tačiau mažieji anūkai nesnaudžia ir sugalvoja būdą mylimiems seneliams išlaisvinti.

„Šis filmas moko vaikus aklai bet kuo nepasitikėti ir nemanyti, kad suaugę visada yra teisūs, – ir šį filmą pažiūrėjusi komentuoja dr. A. Landsbergienė. – Čia mes sutinkame išradėjus, tyrinėtojus ir matome, kaip atsiskleidžia ir vaikų, ir vyresnių žmonių kūrybiškumas, nugalintis suaugusiųjų racionalumą. Žinoma, su vaiku būtina kalbėti apie tai, kad ne visi veiksmai, kuriuos atlieka filmo herojai, yra saugūs, tačiau neabejoju, kad bus juoko, smagių diskusijų ir įdomių įžvalgų.“

Festivalio partneris „Vaikystės sodas“ parengė tėveliams staigmeną – norintieji nueiti į suaugusiesiems skirtus filmus, bet neturintys, kur palikti savo atžalų, galės tai padaryti specialiai kino teatre įkurtame laikiname darželyje. Čia vaikai kartu su „Vaikystės sodo“ pedagogais patys, pasitelkę išmaniąsias technologijas, kurs filmus, kurie vėliau elektroniniu paštu bus išsiųsti jų tėvams. Vaikai, piešdami, karpydami ir klijuodami įvairias medžiagas, kurs judančius kino kadrus, juos skaičiuos ir stebės prožektorių šviesoje, taip pat gamins 3D akinius, dalyvaus kino aktorių fotosesijoje ir kt.

Dėl mažylių saugumo nerimauti nereikės: draudimo koncernas ERGO nemokamai apdraus vaikus draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles