Dramos „Serena“ režisierė: „Po filmavimų Bradley Cooperis tapo jojimo entuziastu“

Lietuvos kino teatrus pasiekė naujasis „Oskaru“ įvertintos danų kino kūrėjos Susanne Bier darbas „Serena“. Šioje Didžiosios depresijos metais besirutuliojančioje dramoje pagrindinius vaidmenis atliko Jennifer Lawrence ir Bradley Cooperis. Įdomu tai, kad Holivudo žvaigždės S.Bier juostoje nusifilmavo prieš ketverius metus – dar iki milžiniško jų populiarumo proveržio.

Vesdama paskaitą netoli Londono esančioje Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje, S.Bier papasakojo, kaip ji rinkosi aktorius dramai „Serena“. „Pamačiau Jennifer juostoje „Vinterio kaulai“ (angl. „Winter‘s Bone“) ir supratau, kad ji nepaprasta aktorė. Žinojau, jog ji bus ideali Serena. Visa tai vyko dar prieš jai pasirodant „Bado žaidynėse“. Mano filmo finansininkai buvo susirūpinę, kad jos vardas per mažai žinomas pagrindinei rolei, tikra likimo ironija“, – su šypsena prisiminė kino kūrėja, džiaugdamasi, kad tąsyk jai pavyko apginti savo apsisprendimą dėl pagrindinės aktorės. Anot S.Bier, J.Lawrence talentas tapo jos herojės Serenos patrauklumo garantu. „Ši meilės istorija tamsi, tačiau negalėjau moterį vaizduoti vienašališkai, kaip blogį, stumiantį vyrą į nelaimę. Serenos psichologija sudėtinga – joje dera nekaltumas, kuriam sunku atsispirti, elegancija ir šaltas žiaurumas“, – sakė ji.

B.Cooperį danų režisierė teigė pasirinkusi dėl jo dvejopos aktoriaus prigimties. „Viena vertus, jis yra puikus aktorius, spinduliuojantis vyrišką seksualumą ir patrauklumą, tačiau kartu jis geba perteikti emociškai ypač gilius personažo išgyvenimus. Jennifer pasiūlė Bradley per vieną pirmųjų mūsų pokalbių, tad susisiekiau su juo“, – sakė S.Bier.

Režisierė papasakojo, kad „Serenos“ filmavimo aikštelėje netrūko geros nuotaikos, o B.Cooperis net atrado naują hobį. „Iki šios rolės Bradley neteko joti žirgu. Jam labai patiko filmuotis raitam, jis mus visą laiką juokino. Galiu pasakyti, kad po filmavimų Bradley tapo tikru jojimo entuziastu“, – atskleidė S.Bier.

Danų kino kūrėja pripažinimą pelnė pasauliui pristačiusi dramatišką 2011-ųjų trilerį „Geresniame pasaulyje“, kuris režisierei atnešė „Auksinio gaublio“ statulėlę ir „Oskarą“ kaip Geriausias užsienio filmas.

Dramoje „Serena“ S.Bier pavyko surinkti išties įspūdingą aktorių kolektyvą: be ryškiausių Holivudo aktorių sąrašuose esančių J.Lawrence ir B.Cooperio žiūrovai taip pat išvys Rhysą Ifansą, Seaną Harrisą, Samą Reidą, Toby Jonesą ir kitus.

Apie meilę, žmonių gobšumą, norą praturtėti ir korupciją Didžiosios depresijos metais pasakojanti drama „Serena“ Lietuvą pasieks nuo gruodžio 5-tos dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles