E. Redmayne: „Man buvo labai svarbu suvokti, ką tos moterys jaučia viduje“

Jaunosios kartos numylėtinis, Oskaro laureatas ir kino ateitis, Eddie Redmayne’as, jau dabar gali pasigirti įspūdingais vaidmenimis. Vien pirmasis Oskaro apdovanojimas, gautas daug anksčiau už kitas Holivudo legendas, pačiam aktoriui reiškia daug. Šį savaitgalį į kino ekranus E. Redmayne’as beldžiasi su itin kontraversišku vaidmeniu filme „Danų mergina“ (angl. „The Danish Girl“), kuris gali pelnyti aktoriui dar vieną Oskaro statulėlę. Pats aktorius pripažįsta – suvaidinti tokį personažą jam buvo iššūkis, o pastangos nenuėjo veltui, tad šios savaitės žvaigždė – Eddie Redmayne!

Vaikystė ir trauka scenai

Edwardas Johnas Davidas Redmayne’as gimė 1982-ųjų sausio mėnesį Londone, Anglijoje. Trauką scenai aktorius pajuto dar būdamas septynerių, kuomet tėvai jaunuolį nusivedė į Londone vyksiantį „Vargdienių“ (pranc. „Les Mirerables“) spektaklį. Vaikas ligi šių dienų pripažįsta, kad būtent šis spektaklis padėjo jam pajusti jo viso gyvenimo aistrą. Ta pačią dieną grįžęs iš spektaklio E. Redmayne’as kartu su savo vyresniu broliu James’u jau tada pradėjo erzinti tėvų ausis bei nesustodamas dainuoti spektaklio dainas.

Ir visgi, iki šių dienų jis yra vienintelis Redmayne’as prasimušęs į vaidybą. Aktoriaus debiutu scenoje galima vaidinti spektaklį „Oliveris!“ (angl. „Oliver!“), kurį režisavo pats Samas Mendesas. Šiuo metu aktorius teigia: „Žinote, mano vaidmuo buvo toks epizodinis, kad man tiesiog net neleido pamatyti ar paspausti ranką režisieriui“.

Aktoriaus tėvai beprotiškai rūpinosi E. Redmayne’o išsilavinimu ir suteikė šiam galimybę lankyti prestižinį Etono Koledžą bei mokytis kartu su Princu Williamu. Pabaigęs vieną mokymosi įstaigą E. Redmayne’as įstojo į Kambridžo universitetą mokytis meno istorijos. Nuo pat mažumies aktoriaus talento tiesiog nebuvo įmanoma nepastebėti ir scenoje šis debiutavo 2002-ųjų metų spektaklyje „Dvylikta naktis“ (angl. „Twelfth Night“).

Karjeros pradžia bei pirmi rimti vaidmenys

Tik pabaigęs mokslus E. Redmayne’as iškart griebėsi už vaidybos. Aktoriui užteko metų laiko, kad įtikintų savą aplinką, kad į profesiją šis žiūri itin rimtai, o pirmasis jo rimtas vaidmuo buvo Edwardo Albee spektaklyje „Ožka arba kas ta Silvija?“ (angl. „The Goat, or Who Is Sylvia?“. 2004). Pasirodymas teatrinėje scenoje E. Redmayne’ui pelnė daugybę įvairių apdovanojimų, kurių dauguma sudarė būtent potencialaus naujoko apdovanojimus.

Jau netrukus aktorius debiutavo ir didžiajame ekrane, o pirmuoju pasirodymu tapo juosta, kuriai vadovavo pats Robertas DeNiro. Jau tapo įprasta, kad R. DeNiro yra jaunųjų talentų magnetas – prieš daugybę metų aktorius tapo tuo žmogumi, kuris į kino rinką atvedė patį Leonardo DiCaprio bri rekomendavo šį legendiniam režisieriui Martinui Scorsese. Šįsyk R. DeNiro pasiūlė vaidmenį jaunajam E. Redmayne’ui filme „Patikimas piemuo“ (angl. „The Good Shepherd“. 2006), kur pagrindinius vaidmenis suvaidino Mattas Damonas ir Angelina Jolie. Juosta buvo nominuota ir vienai Oskaro statulėlei.

Eddie Redmayne_week_with_marilyn
Aktorius Eddie Redmayne filme „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“ (angl. „My Week With Marilyn“. 2011)

Ir visgi, vaidmuo Simono Curtiso filme „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“ (angl. „My Week With Marilyn“. 2011) užtikrino aktoriaus gerą vardą tarp kylančių Holivudo žvaigždžių. „Išgyventi santykius su Marilyn Monroe tenka tikrai ne kiekvienam. Žinoma, gaila, kad to neteko patirti realybėje, tačiau režisierius suteikė man galimybę tai išgyventi didžiajame ekrane. Ir visgi, tie santykiai buvo ganėtinai keisti. Juk jūs patys prisimenate, tiesa? Aišku, šįkart buvo keista dar ir tai, kad į mus buvo nukreipta tiek daug akių. Režisierius visąlaik stengėsi tarp mūsų sukurti neįtikėtiną intymumą“, – portalui „Collider“ pasakojo E. Redmayne’as. „Ir visgi, labiausiai mane nustebino Michelle Williams, kuri suvaidino tiesiog nepriekaištingai – nuošiol aš esu jos gerbėjas. Man pačiam reikėtų pasimokyti jos gebėjimo varijuoti balsu bei žaisti emocijomis. Be abejo, mums labai padėjo Simonas Curtis, kuris ir siekė mūsų abiejų personažų atsiskleidimo“.

Pirmasis didysis pripažinimas, Oskaras ir šios savaitės žvaigždė – Eddie Redmayne

Jau po metų E. Redmayne’as sugebėjo įgyvendinti vieną savo vaikystės svajonių ir gavo vaidmenį miuziklo adaptacijoje kine „Vargdieniai“ (angl. „Les Miserables“. 2012). „Žinote, dar būdamas vaiku aš visąlaik svajojau suvaidinti Gavrošo personažą, jauną vaikį, kuris remia revoliucionierius, tačiau taip jau išėjo, kad gavau suvaidinti patį revoliucionierių Mariusą!“, – portalui „Collider“ pasakojo aktorius. „O šiaip, aš tik per plauką gavau patį vaidmenį. Prisimenu, vaidinau vienam filme Šiaurės Karolinoje, kuomet išgirdau, jog bus pradėti filmuoti „Vargdieniai“. Mano laimei, tuo metu kažkas iš mano draugų turėjo naujausią iPhone’ą, kurio pagalba kaubojaus kostiume mane nufilmavo dainuojantį. Dar tą patį vakarą parodžiau video savo agentui, kuris tą pačią akimirką išsiuntė video filmuką „Vargdienių“ prodiuseriui. Neužilgo jie patys dar kelis sykius paprašė panašių video, o tas man labai priminė „X Faktoriaus“ atrankų tipą. Juokingiausia, kad per tą patį turėjo pereiti ir Russellas Crowe, ir Hugh Jackmanas, ir Anne Hathaway“.

Juostos patirta finansinė sėkmė bei žiūrovų pripažinimas leido jau netrukus aktoriui pasimėgauti dar vienu itin įspūdingu pasirodymu. Jau po kelių metų pasirodė ligšiol geriausiu vadinamas E. Redmayne’o pasirodymas filme „Visko teorija“ (angl. „Theory of Everything“). Juostoje yra vaizduojamas Stepheno Hawkingo gyvenimas, tačiau istorija daugiausiai sekė jo pirmosios žmonos Jane Hawking memuarais. „Kad suprasčiau mano vaidinamą personažą, aš turėjau kartu ir perprasti jo ligą, vadinamą amiotropine laterialine skleroze. Man pasiūlė nuvykti į Londono neurologinę kliniką, kur daktarai apmokė mane, ko žmogus gali tikėtis sirgdamas šia liga. Paskui, be abejo, supažindino su 30 ar 40 žmonių, kurie ja sirgo“, – portalui „Telegraph.co.uk“ pasakojo aktorius. „Žinoma, tiek man, tiek Felicity labai padėjo ir aktoriaus pirma žmona su savo antruoju vyru, kurie papasakojo savus išgyvenimus tuo metu. Ši juosta man padėjo atrasti tikrąjį save aktoriniame pasaulyje“. Aktoriniai E. Redmayne’o sugebėjimai ir supratimas, ko gali tikėtis žmogus, sergantis šia liga, padėjo jaunuoliui suvaidinti savo personažą tiesiog nepriekaištingai, o jau netrukus aktorius pelnė ir savo pirmąją tiek Auksinio Gaublio, tiek Oskaro statulėles.

Eddie-Redmayne_theory_of_everything
Aktorius Eddie Redmayne filme „Visko teorija“ (angl. „Theory of Everything“)

Šį savaitgalį į kino ekranus žengia dar vienas E. Redmayne’o filmas „Danų mergina“, kuris jau dabar vertinamas ganėtinai skambiai. Juostos režisierius Tomas Hooperis atskleidžia, kad aktoriaus moteriškoji pusė padėjo šiam gauti vaidmenį filme: „Žinote, tik perskaičius scenarijų man jau buvo aišku, kad vaidmenį turi gauti Eddie Redmayne’as, o tai buvo dar 2008-ais metais. Su juo aš buvau anksčiau dirbęs mini seriale „Elizabeth I“ ir tada pajaučiau iš aktoriaus sklindančią moteriškumo gyslą. Tačiau tai greičiausiai atėjo iš jo vaikystės, kuomet šis mokyklose vaidindavo merginų vaidmenis. Be abejo, jis jas vaidino tik iš vaikystėje esančio noro pabūti jų kailyje“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo režisierius. „Ir visgi, aktoriui pasiūliau prisijungti per kitą mūsų bendrą juostą – „Vargdieniai“. Žinoma, iš mano pusės šis gestas nebuvo iš gražiausių, nes na, žinote, juk dirbome ties kitu filmu, bet man buvo nesvarbu. O šiaip iki pat 2014 metų nebuvo aišku, ar mes tą juostą išvis filmuosim, nes ji sugebėjo tapti labai kontroversišku projektu Holivudo studijų tarpe“.

Pats aktorius užsimena, kad jam svarbiausia buvo tinkamai pasiruošti vaidmeniui. „Žinote, man buvo labai svarbu suprasti, ką viduje jaučia tos moterys. Vieną tokią moterį aš sutikau Los Andžele, kuri pasakojo, jog jos pačios svajonė išsipildė dar per Helovyną. Persirengusi moterimi ji pirmąsyk išėjo į miestą ir jos niekas nepeikė – visi tai priėmė kaip pokštą. Kas svarbiausia – prie jos priėjo vyras ir net pradėjo su ja flirtuoti! Jis nesuprato, kad ten išties vyras persirengęs moterimi! Tuo metu ji man leido suprasti, kokį adrenalino pliūpsnį ji tuo metu pajuto, kad kitas vyras su ja taip šiltai bendrauja – būtent tai ir man reikėjo pajausti filme. Išties, labai sunkus, bet įtraukiantis personažas“.

Asmeniniame gyvenime E. Redmayne’as gyvena ramų gražų gyvenimą kartu su Hannah Bagshawe, su kuria susituokė 2014-ais metais. O kol šiais metais laukiame aktoriaus sugrįžimo į Hario Poterio pasaulį filme „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ (angl. „Fantastic Beasts and Where to Find Them“), kviečiame susipažinti su E. Redmayne’o naujausios juostos „Danų mergina“ anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles