Triskart geriausia aktorė F. McDormand nusipelno dar vienos statulėlės už trumpiausią Oskarų ceremonijos kalbą

Aktorė Frances McDormand balandžio 26 d., naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku, Los Andžele įvykusiuose JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose laimėjo trečiąjį Oskarą už pagrindinį vaidmenį dramoje „Klajoklių žemė“ (angl. „Nomadland“), įsirašydama savo, kaip vienos geriausių dabartinės kartos aktorių, vardą į kino istoriją. F. McDormand laimėjimas ją pavertė kino elito klubo nare, kurį su trimis geriausio aktoriaus Oskarų statulėlėmis iki šiol sudarė tik Meryl Streep, Danielis Day Lewisas ir Jackas Nicholsonas. Vienintelė velionė Katherine Hepburn yra laimėjusi net rekordinį ketvertą.

Dramoje „Klajoklių žemė“ 63-ejų metų aktorė F. McDormand vaidina našlę, kuri po JAV įvykusio ekonomikos nuosmukio savo furgoną paverčia mobiliais namais ir išvyksta į kelionę, pakeliui imdamasi sezoninių darbų.

Artėjant 2021-ųjų Oskarų ceremonijai viešumos privengianti F. McDormand buvo viena iš favoričių pelnyti geriausios aktorės prizą, kurį ji pirmą kartą suspaudė savo rankose už nėščios pareigūnės vaidmenį 1997 m. kriminaliniame trileryje „Fargo“. F. McDormand vėl laimėjo 2018 m., kai tamsioje dramoje „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (angl. „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“) suvaidino piktą motiną, ieškančią teisybės dėl žuvusios dukters.

F. McDormand, ištekėjusi už nepriklausomo kino režisieriaus Joelio Coeno ir gerai žinoma dėl savo itin draugiškos prigimties, kine debiutavo 1984 metų trileryje „Paprastas kraujas“ (angl. „Blood Simple“) ir toliau vaidino įvairiausius personažus.

Ji taip pat yra suvaidinusi keliuose savo sutuoktinio J. Coeno ir jo brolio Etano filmuose, įskaitant kriminalines komedijas „Auginant Arizoną“ (angl. „Raising Arizona“) bei „Perskaityk ir sudegink“ (angl. „Burn After Reading“). Kiti jos vaidmenys filmuose „Deganti Misisipė“ (angl. „Mississippi Burning“), „Per žingsnį nuo šlovės“ (angl. „Almost Famous“), „Šiaurės šalis“ (angl. „North Country“) – visi trys buvo nominuoti Oskarams – dar galima paminėti jos vaidmenis filmuose „Mėnesienos karalystė“ (angl. „Moonrise Kingdom“) ir „Mylėti(s) smagu“ (angl. „Something’s Gotta Give“).

F. McDormand yra palikusi savo pėdsaką televizijoje ir scenoje. 2011 metais ji pelnė „Tony“ apdovanojimą už vienišos motinos vaidmenį spektaklyje „Geri žmonės“ (angl. „Good People“), o 2015 m. jai buvo įteiktas „Emmy“ apdovanojimas už pagrindinį vaidmenį televizijos miniseriale „Olive Kitteridge“.

Už pasirodymą dramoje „Klajoklių žemė“, F. McDormand laimėjo Didžiosios Britanijos BAFTA ceremonijoje ir atsiėmė kelis kitus kino kritikų prizus, galiausiai triumfavo kino pasaulį sudrebinusioje Oskarų naktyje.

Nominantės dėl geriausios pagrindinio vaidmens aktorės buvo paskelbtos dar kovo 15 d. ir nors jos visos atliko puikius vaidmenis, JAV Kino meno ir mokslo akademija šiemet daugiausiai balsavo už F. McDormand. Atsiimdama apdovanojimą aktorė pasakė trumpą ir mielą kalbą.

„Žiūrėkit, jie manęs nepaklausė. Bet jei jie būtų, aš būčiau atsakiusi – karaokės,“ – ko trūksta ceremonijoje šmaikščiai įvardino aktorė. „Turėtume turėti karaokės barą.“

„Aš neturiu žodžių. Bet lai verčiau prabyla mano kardas,“ – tęsė F. McDormand, cituodama Williamo Shakespeare’o „Makbetą. „Ir mes žinome, kad mūsų darbas – priversti kardus prabilti. Ir man patinka [šis] darbas. Dėkoju, kad žinote tai. Ir ačiū už tai.“ [rodydama į Oskaro statulėlę].

Dramos „Klajoklių žemė“ režisierė Chloé Zhao taip pat tapo kino istorijos dalimi, kaip antroji moteris laimėjusi Oskaro statulėlę geriausios režisūros kategorijoje ir kaip pirmoji kada nors šį apdovanojimą gavusi tamsesnio odos gymio azijietė.

Be to, drama „Klajoklių žemė“ pelnė pagrindinį Oskarą – tapo geriausiu metų filmu. Savo padėkos kalboje režisierė padėkojo klajūnams, įkvėpusiems šį filmą. Greta stovėjusi aktorė F. McDormand šią pergalę šventė net sustaugdama tarsi vilkas, o vėliau paragindama žiūrovus eiti į kino teatrus – žinoma, laikantis visų šiuo metu galiojančių saugumo reikalavimų.

„Vieną dieną, labai, labai greitai, paimkite visus pažįstamus į kino teatrus, petys į petį toje tamsioje erdvėje. Ir pažiūrėkite kiekvieną šį vakarą nominuotą filmą,“ – savo trumpą padėkos kalbą JAV Kino meno ir mokslo akademijos ceremonijoje užbaigė aktorė.

Geriausias metų filmas, drama „Klajoklių žemė“ Lietuvos kinuose nuo gegužės 7 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles