Didžiojo ekrano faktai #2: 12 Hario Poterio aktorių, kurie buvo pakeisti

Didžiojo ekrano faktai #2: 12 Hario Poterio aktorių, kurie buvo pakeisti

Dažniausiai ilgose filmų serijose mažiau potencialo parodę aktoriai būna pakeičiami. Ir nebūtinai taip nutinka dėl to, kad tie aktoriai blogai atskleidžia savo personažus tiesiog juostų prodiuseriai ar režisieriai nemato juose tinkamo potencialo, ar elementariai supranta šis aktorius nėra tinkamas reikiamam herojui.

Kartais pasitaiko, kad atsirinktas aktorius ilgainiui tampa per brangus turimam juostos biudžetui. Visam pasauliui ne paslaptis, kad Terrence’as Howardas turėjo pasitraukti iš „Geležinio žmogaus“ (angl. „Iron Man“) istorijos vien dėl to, kad jo atlyginimą „suvalgė“ visiems puikiai pažįstamas Robertas Downey Jr.. Neretai pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės suvokia besijaučiantys blogai jiems skirtuose vaidmenyse, o pačiu liūdniausiu atveju – aktoriai miršta ir tiesiog negali užbaigti savo pradėto darbo. Žinoma, juostų tęstinumui tai gali turėti pražūtingų veiksnių, tačiau kartu visi ir žinome, kad tuos menkus personažų pasikeitimus pastebime gerokai vėliau.

Hario Poterio 8 dalių serijoje galime pasidžiaugti, kad pagrindinė trijulė išliko nepakitusi, tačiau apskritai pasikeitimų neišvengta. Pristatome 12 aktorių, kurie dėl tam tikrų priežasčių visgi buvo pakeisti. Kai kurie iš šių atvejų tikrai atleistini, tačiau keli iš jų kino kritikams iki šiol nesuprantami.

12. Pakeistas aktorius: Verneas Troyeris. Pakeitė: Warwickas Davisas. Personažas: Graibštuolis 

Mažasis aktorius vaidino Graibštuolį pačioje pirmoje Hario Poterio dalyje (pastebimai mažesnis goblinas, kuris lydėjo Harį su Hagridu į Gringotso banko gilumas). Laikui bėgant, kuomet paskutinėje knygos dalyje personažas ir vėl pasirodė (tik šįkart jo vaidmuo buvo gerokai praplėstas), aktorių pakeitė Warwickas Davisas. Pirmoje dalyje aktorius Graibštuoliui paskolino savo balsą.

Tiesa, visai įdomu paminėti, kad W. Davisas yra vienintelis aktorius per visą seriją, kuris suvaidino vieną ir tą patį personažą, tik skirtingų režisierių ir vizijų palytėtas. Profesiorius Flitvikas perkurtas buvo tarp pirmo ir trečio filmų.

fiujeDow

11. Pakeistas aktorius: Jennifer Smith. Pakeitė: Jessie Cave. Personažas: Lavenda Rudė

Labiausiai kontroversišku pasikeitimu kino kritikai laiko Jennifer Smith, jauną tamsiaodę aktorę, kuri vaidino nekalbančią antraplanę veikėją Lavendą Rudę filme „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ (angl. „Harry Potter and the Prisoner of Azkaban“).

Aktorės pakeitimas baltaode aktore Jessie Cave sąmokslo teorijų šalininkams iki šiol siejasi su režisierių nepasitenkinimu rasistine tematika. Visgi, norisi tikėti, kad šioje situacijoje problema slypi kažkur kitur.

Sprendžiant pagal suvaidintų filmų sąrašus, jaunoji Jennifer Smith tuo metu išties nebuvo itin susidomėjusi vaidyba. Tikėtina, kad J. Smith buvo pasirinkta visiškai nieko tuo metu nelėmusiam personažui, tačiau merginai paskatinti buvo duotas žymesnis vardas. Vaidmeniui prasiplėtus ir J. Cave jau turint patirties, režisieriai nusprendė, kad mergina yra labiau tinkama. Kaip visi puikiai prisimename, filme „Haris Poteris ir Netikras princas“ (angl. „Harry Potter and the Half-Blood Prince“) aktorė puikiai atskleidė super įkyrią ir meile besirūpinančią veikėją.

KL28l3de

10. Pakeistas aktorius: Peteris Cartwrightas. Pakeitė: Davidas Ryallas. Personažas: Elfijas Dodžas.

Peteris Cartwrightas pasirodė 2007 metais filme „Haris Poteris ir Fenikso Brolija“ (angl. „Harry Potter and the Order Of The Phoenix“), o jo personažas Elfijus Dodžas Britanijos internetinėje erdvėje tapo itin mėgstamas pašaipių paveikslėlių kūrėjų. Knygose jis buvo vienas pagrindinių apsaugos personažų, padėjusių pergabenti Harį Poterį jo ankstyvoje vaikystėje į Dudlių namus – ganėtinai užmirštas vaidmuo, be jokių įsimintinų frazių.

Laikui bėgant, kai aktoriui reikėjo pasirodyti pirmoje „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ (angl. „Harry Potter and the Deathly Hallows. Part 1“) dalyje, dėl atėjusios senatvės, aktorių pakeitė kitas veteranas Davidas Ryallas. Kaip bebūtų gaila, originalus personažo aktorius mirė 2013 metais, o naujasis Dodžas – 2014.

2H3fSaXn

9. Pakeistas aktorius: Emily Dale. Pakeitė: Georgina Leonidas. Personažas: Keitė Varpelis

Pirmuose dviejuose Hario Poterio filmuose Ketiės Varpelio vaidmenį atliko Emily Dale (vaidmuo taip pat daugiau buvo antraplanis). Trečioje dalyje aktorę pakeitė iki šiol neatskleista mergina. Juostoje aktorę galime pamatyti, kai ją Kvidičo mačo metu nutrenkia žaibas ir vėliau, kai gydytoja ją slaugo ligoninėje.

Filme „Haris Poteris ir Netikras princas“ Georginai Leonidas buvo pasiūlytas vaidmuo. Britanijoje jau žinomesnei aktorei taip pat buvo pasiūlyti vaidmenys ir abejose paskutinėse dalyse.

Su šiuo personažu situacija buvo labai panaši, kaip su Levanda Rude pirma vaidmuo buvo pasiūlytas antraplanei merginai, tačiau kuomet knygose personažas buvo išplėtotas smarkiau, buvo pradėta ieškoti ir rimtesnės pamainos.

Kaip bebūtų keista, Keitė Varpelis juostoje „susimaišė tarp mokslo metų“. Išties, ji yra metais vyresnė už Harį, tačiau šeštoje dalyje kartu su Hariu vienais metais lankė eliksyrų kursus. Žinoma, nereikia pamiršti, kad vienu metu ji šešis mėnesius buvo praleidusi mokslus dėl netyčia ją palietusio užkeikimo, tai gal tai ir suteikė režisieriams galimybę jai leisti pakartoti mokslo metus.

GRN1DLou

8. Pakeistas aktorius: Derekas Deadmanas. Pakeitė: Jimas Tavareas. Personažas: Tomas iš „Kiauro katilo“

Neabejotinai vieną įsimintiniausių pirmos Hario Poterio dalies antraplanių personažų įkūnijo Derekas Deadmanas, suvaidinęs smuklininką Tomą (taip, tą patį žmogų, kuris „Kiauro katilo“ bare pirmame filme sutiko pagrindinį herojų.

Originalus aktorius mirė 2014 metais, tačiau kodėl jis buvo pakeistas nėra aišku iki šiol. Visiškai perkurtą herojų galime sutikti trečioje dalyje. Jimui Tavare’ui perėmus personažą, jis pasikeitė neatpažįstamai. Kritikai spėja, kad taip režisierius stengėsi sukurti komiškesnį personažą, kurio dėka tam tikra auditorija žmonių kino salėje pradėtų juoktis, tačiau pripažįstama – sprendimas ganėtinai keistas.

53Wq8hFX-2

7. Pakeistas aktorius: Elizabeth Spriggs. Pakeitė: Dawn French. Personažas: Storoji dama.

Pirmąkart juostoje „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ sutikus šį personažą ties Grifų gūžtos paveikslu, tai buvo elegantiška dama, o ją suvaidino Elizabeth Spriggs.

Klasikinio tipažo ir teatrinio stiliaus aktorė buvo pakeista praėjus trejiems metams komediante Dawn French, kuri savo vaidmeniui pridėjo visiškai kitokio – komiško atspalvio.

Dawn French personažui įdėjo daugiau tiesmukiškumo, o pati juosta kartu su kitais keliais pakeistais aktoriais tapo juokingesnė, todėl išties nėra labai keista, kodėl šis pakeitimas buvo atliktas. Deja, Elizabeth Spriggs taip pat 2008 metais mirė.

OpWKg8y6

6. Pakeistas aktorius: Scottas Fernas. Pakeitė: Jamie Yeatesas. Personažas: Markas Flintas

Kaip bebūtų keista, pirmos dalies titruose įsivėlė klaida, sakanti, kad personažą Marką Flintą suvaidino Willas Theakstonas (jis išties suvaidino to paties būrio Terenceą Higgsą). Tikrasis aktorius suvaidinęs M. Flintą buvo Scottas Fernas, kuris buvo neabejotinai vyresnis ir išvaizdos prasme gerokai tinkamesnis aktorius. Scottas Fernas buvo pakeistas iškart praėjus pirmai daliai.

Kino kritikai vieningai teigia, kad Jamie Yeatesas šiam vaidmeniui tiko žymiai labiau – aktoriaus žvilgsnis, eisena ir laikysena labiau atspindėjo antagonisto personažą.

Juokingiausia, kad S. Fernas grįžo į seriją antroje dalyje, tačiau suvaidino visai kitą, menkai žinomą personažą Adrianą Pjūsį.

busqkUIO

5. Pakeistas aktorius: Nina Young. Pakeitė: Kelly Macdonald. Personažas: Helena Varnanagė

Pirmojoje dalyje Nina Young pasirodė kaip Hogvartse besivaidenanti Pilkoji dama. Vėliau keliais žodžiais buvo užsiminta, kad ji ir yra ta visų gerbiama Helena Varnanagė.

N. Young paskutinėje dalyje buvo gan greitai pakeista škotų aktore Kelly MacDonald tvirtinant, kad išaugusį vaidmenį geriau atliks jau patyrusi aktorė. N. Young iki šios juostos buvo nusifilmavusi keliuose nuostabiuose filmuose, tačiau režisieriaus Davido Yateso tai neįtikino ir jis norėjo gerokai stipresnės aktorės šiam išaugusiam vaidmeniui.

LD9RFiPc

4. Pakeistas aktorius: Genevieve Gaunt. Pakeitė: Scarlett Byrne. Personažas: Pensė Parkinson.

Antraeilė Hogwartso antagonistė buvo tas personažas, į kurį J. K. Rowling sudėjo visas merginų blogiausias sąvybes, kurias ji prisimena iki šiol iš savo vaikystės. Autorė iki šiol prisipažįsta, kad dėl to nekenčiamumo ji „neleido“ Drakui Smirdžiui vesti Pensės Parkinson.

Na, bet ne tame esmė. Knygoje personažą autorė apibūdino kaip „merginą su mopso snukiu“ ir visos serijos metu ją atvaizduoti bandė net keturios aktorės. Pirmąkart P. Parkinson žiūrovai išvysti galėjo antroje serijos dalyje ir ją suvaidino dar viena niekam nežinoma aktorė Katherine Nicholson. Pirmasis įdomesnis personažo pasirodymas buvo jau trečioje dalyje ir ją suvaidino Genevieve Gaunt. Ketvirtoje dalyje Pensę įkūnijo Lauren Shotton, o paskutinėse trejose dalyse Scarlett Byrne. Autorė tikina, kad Scarlett buvo vienintelė aktorė, kuri išties jai priminė mopsą.

xiDfpN63

3. Pakeistas aktorius: Jessica Hynes. Pakeitė: Sophie Thompson. Personažas: Mafalda Hopkirk.

Išties, Hario Poterio gerbėjams gali būti atleista už tai, jog dauguma jų net nežinojo, kad tas „kalbantis vokelis“ buvo įgarsintas žymios britų komediantės Jessicos Hynes. Aktorė savo balsą Mafaldos Hopkirk personažui „paskolino“ penktoje serijos dalyje.

Pačios Jessicos ekrane žiūrovai pamatyti negalėjo, tačiau būtent jos įkūnyta veikėja norėjo išmesti Harį Poterį iš mokyklos už neleistiną burtažodžio panaudojimą filmo pradžioje.

Paskutinėse dalyse Mafaldos Hopkirk ekrane visgi prireikė – Hermiona turėjo apsimesti ja, kad pakliūtų į ministeriją. Šiam vaidmeniui režisierius Davidas Yatesas pasirinko savo gerą pažįstamą, britų komedijos atstovę Sophie Thompson.

ICEByFGJ

2. Pakeistas aktorius: Richardas Harrisas. Pakeitė: Michaelas Gambonas. Personažas: profesorius Dumbldoras

Žvelgiant į praeitį, britų kino legendos ir veterano Richardo Harrisopasirinkimas Albo Dumbldoro vaidmeniui buvo puikus sprendimas. Jis pasižymėjo neįtikėtinais aktoriniais sugebėjimais, buvo charizmatiškas ir turėjo tam tikrą šarmą, kuris abiejų juostų metu abejingų nepaliko.

Pirmieji du filmai tik dar sykį įrodė, kad šiam vaidmeniui aktorius buvo pasirinktas nepriekaištingai. Reikia pastebėti, kad iš pradžių jis savo vaidmens atsisakė ir tik anūkės dėka didis aktorius nusifilmavo dvejose dalyse. Kaip teigia aktoriui artimi šaltiniai, mergaitė buvo sakiusi, kad gyvenime nebekalbės su seneliu, jei šis atsisakys vaidmens.

Labai gaila, tačiau R. Harrisas mirė likus kelioms savaitėms iki antros dalies premjeros, o trečiai juostai buvo pasirinktas kitas žinomas aktorius Michaelas Gambonas. Tiek serijos gerbėjai, tiek kino kritikai vieningai teigia, jog M. Gambonui įsilieti į vaidmenį pavyko kuo puikiausiai.

w49mKukD

1. Pakeistas aktorius: Richardas Bremmeris. Pakeitė: Ralphas Fiennesas. Personažas: Voldemortas

Prisiminus, koks antagonistas buvo Ralphas Fiennesas, pasidaro itin keista, kodėl aktorius Voldemorto vaidmeniui nebuvo pasirinktas iš karto (tiksliau kalbant, jis buvo pačioje sąrašo pabaigoje). Taip jau nutiko, kad pirmajai daliai, kuomet Voldemortas dalijosi profesoriaus Kvirlio galvos dalimi, personažui buvo pasirinktas Richardas Bremmeris.

Aktoriaus nelaimei (ir, žinoma, visų gerbėjų laimei), kuomet atėjo laikas Voldemortą prikelti, Davidas Yatesas nutarė pasikviesti Ralphą Fiennesą. Visų nuostabai, aktorius atsisakė pasiūlymo teigdamas, kad pirmos dvi dalys jam nepatiko. Galime tik įtarti, kad toks aktoriaus sprendimas buvo labiau iš nuoskaudos.

Laikui bėgant aktorius pakeitė savo mąstymą ir sutiko suvaidinti ketvirtojoje dalyje.

OBjcVk1y

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles