Dėmesingas įsisąmoninimas arba mindfulness tampa masiniu reiškiniu

Dokumentinis filmas „Eime su manimi” – tai kino kelionė į mindfulness ir Zen budizmomeistro Thich Nhat Hanh pasaulį. Savo balsą filmui paskolinęs garsus britų aktorius Benedictas Cumberbatchas įgarsina viršlaikę meistro išmintį: „Praeities jau nebėra. Ateities dar nėra. Dabar yra tik ši akimirka“.

Pasaulyje plačiai žinomas 90-ties metų Zen budizmo meistras Thich Nhat Hanh milijonus žmonių Vakaruose supažindino su mindfulness praktika. Šiandien juo uoliai seka pasaulio politikos ir verslo lyderiai, – Silicio slėnio vadovai bei teatro ir kino žvaigždės, įskaitant Oprah Winfrey, kurios laidoje jis svečiavosi dukart.

Paskutiniais metais mindfulness praktika labai išpopuliarėjo, jos įtaka mažinant stresą bei nerimą pakurstė pasaulinį susidomėjimą gilesniu jos suvokimu. Kaip „ekologiškas“ tapo nauja kryptimi maistui, taip mindfulness tapo nauja kryptimi protui.

Išskirtinėmis teisėmis režisierių Marco J. Franciso ir Maxo Pugho kurtas dokumentinis filmas „Eime su manimi“ atveria duris į Slyvų kaimelį – vienuolyną pietvakarių Prancūzijoje. 1982 m. Thich Nhat Hanh įkūrė atsiskyrimų vietą – kaimelį, ne tik skirtą gyventi vienuoliams bei vienuolėms, bet ir pasauliečiams iš viso pasaulio atvykti ir susipažinti su mindfulness praktika.

„Kai pirmąjį kartą išvydau Thich Nhat Hanh, buvau sužavėtas jo gebėjimu būti dabartyje dėmesingai įsisąmoninus. Tai mane įkvėpė ieškoti, kaip šį patyrimą geriausiu būdu atskleisti filme. Dauguma filmų tradiciškai turi kelis veikėjus ir aiškias siužeto linijas, tačiau, kad sukurtume šį filmą, turėjome to atsisakyti, nes Thich Nhat Hanh jokiu būdu nenorėjo būti išskirtas ir sureikšmintas. Turėjome rasti būdą visą bendruomenę paversti pagrindiniu veikėju“, pasakoja filmo režisierius Marcas J. Francisas.

Išskirtiniai „Eime su manimi“ seansai kinuose rugpjūčio 22, 23 ir 26 d. Bilietai jau parduodam

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles