Gyvenimas yra puikus, kai tu esi Džeimsas Bondas – bent jau taip apie aktoriaus Danielio Craigo laisvalaikį svarsto visas pasaulis ir su nekantrumu laukia legendinės agento franšizės grįžimo į didžiuosius kino ekranus. D. Craigas savo karjerą pradėjo įvairiuose Londono teatruose, kai vieną sykį vaidmenį jam pasiūlė kino legenda Stevenas Spielbergas. Suprasdamas, kad silpni vaidmenys aktoriui sėkmės neatneš, aktorius iki šiol neleidžia sau rinktis neįtikinamų pasirodymų. Šio savaitgalio žvaigždė Danielis Craigas į kino ekranus grįžta su naujausiu Džeimso Bondo veiksmo trileriu „007 Spectre“ (angl. „Spectre“).
Aktorystės pradžia bei nepavykę bandymai įstoti į menų mokyklas
Danielis Wroughtonas Craigas gimė Anglijoje 1968 metais. Aktoriaus mama Olivia buvo menų mokytoja mokykloje, o tėvas Timothy dirbo kariniame jūrų laivyne. Sulaukus 9-erių šeima persikraustė gyventi į Wirralo pusiasalį šiaurės Anglijoje. Besimokydamas mokykloje jaunasis D. Craigas mėgo žaisti regbį ir kartais vaidindavo mokyklos spektakliuose. Mama Olivija savo metu mokėsi meno koledže ir netikėtai gavo galimybę įstoti į „Karališkąją dramos meno akademiją“ (angl. „Royal Academy of Dramatic Art“). Pastūmėta noro mokytis, moteris išsiskyrė su vaikų tėvu ir kartu su jais persikraustė gyventi netoli Liverpulio. Tiesa, mama savo svajonės taip niekada ir neįgyvendino. D. Craigas dar vaikystėje nevengdavo su mama ir sesėmis vykti į vietinį teatrą žiūrėti spektaklių. Dauguma mamos draugių buvo linkusios į aktorystę, todėl D. Craigas jau nuo vaikystės juto trauką šiai profesijai. „Aš visąlaik jutau norą vaidinti. Žinote, man patiko ta idėja ir mintis, kad galiu stovėti ant scenos ir garsiai išsirėkti bei įdomiai rengtis“, – leidiniui „The Interview“ pasakojo aktorius.
Sulaukęs 16-os ir nusprendęs rimčiau atsidėti aktorystei, D. Craigas įstojo į Nacionalinį jaunimo teatrą (angl. „National Youth Theatre“) Londone. Studijos teatre jaunuoliui buvo nepigus malonumas, todėl būsimas aktorius buvo priverstas dirbti įvairius darbus restoranų virtuvėse. Teatro scenoje kartu su trupe aktorius debiutavo Valencijoje ir Maskvoje spektaklyje „Troilus and Cressida“.
Mokslų pabaiga „Nacionaliniame jaunimo teatre“ aktoriui leido suvokti, jog šis save geriausiai gali realizuoti dramos žanre. Bandymas įstoti į dramos mokyklas aktoriui kainavo pakankamai daug nervų, o perklausos buvo ganėtinai nevykusios. Vienu metu jaunuolis jau buvo praradęs viltį vaidinti, tačiau 1988 metais netikėtai amato buvo priimtas mokytis „Guildhallo muzikos ir dramos meno mokykloje“ (angl. „Guildhall School of Music and Drama“). D. Craigas pripažįsta, kad mokslai šioje mokykloje padėjo aktoriui atrasti save, kur kartu susipažino ir su kitais jaunaisiais britų aktoriais Ewanu McGregoru ir Rhysu Ifansu.
Greitas karjeros šuolis ir bomba teatro salėje
D. Craigo aktoriaus karjera prasidėjo išties daug žadančiai. Dar nepabaigus studijų, aktoriui buvo pasiūlytas vaidmuo didžiojo ekrano juostoje „Individo stiprumas“ (angl. „The Power of One“. 1992), 1950-ųjų metų dramos filme apie nuotykius Pietų Afrikoje. 1992-1993 metai aktoriaus karjeroje taip pat stipriai įsirašė į D. Craigo filmų sąrašą. Daugybė suvaidintų serialų buvo žiūrovų gerai priimti tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Amerikoje. Vaidmenys serialuose „Jaunasis Indiana Džounsas“ (angl. „The Young Indiana Jones Chronicles“) ir „Mirusio asilo lašas“ (angl. „Drop the Dead Donkey“) padėjo aktoriui susimokėti senas skolas, tačiau kino kritikams didelio įspūdžio nepaliko. Reikalai karjerystėje D. Craigui ėmė tvarkytis sėkminga vaga – vaidmenys filmuose ir serialuose padėjo užsitarnauti perspektyvaus aktoriaus vardą, o asmeniniame gyvenime tie metai aktoriui taip pat įsiminė stipriai. D. Craigas susipažino su škotų aktore Fiona Loudon, su kuria netrukus susilaukė dukters Ella’os. Šeimai nepavyko išspręsti tam tikrų šeimyninių problemų ir 1994 metais išsiskyrė.
Aktoriaus karjera pagreitį ir pripažinimą įgavo 1996 metais dėl BBC kanalo miniserialo „Draugai šiaurėje“ (angl. „Our Friends in the North“). Draminio serialo istorija pasakojo keturių Niukastlo draugų istoriją nuo 1964-ųjų, per Margaret Thatcher valdymo periodą iki pat jų susitikimo vėl 1995-ais metais. Perialas pelnė kritikų liaupses ir antrais rodymo metais Jungtinėje Karalystėje gavo daugybę apdovanojimų. D. Craigas taip pat pelnė kritikų pagyras dėl savo vaidmens seriale, tačiau kartu išliko ir nepalenkiamas – aktorius suprato, kad tik besiimdamas vis stipresnių vaidmenų, galės pasauliui įrodyti esąs žmogumi turinčiu didelį aktorystės potencialą.
Andrew Davieso televizijos adaptacija „Molės Flanders sėkmės ir nesėkmės“ (angl. „The Fortunes and Misfortunes of Moll Flanders’“) padėjo aktoriui gauti daugiau vaidybinio laiko. Dėl vis augančio žinomumo, žiniasklaida aktorių pradėjo vadinti sekso simboliu, kas labai nepatiko pačiam D. Craigui. Protestuodamas prieš spaudą, aktorius viešai pareiškė, kad daugiau jai interviu nebedalins.
Suvaidinęs vieną seriją erotiniame vampyrų seriale „Alkis“ (angl. „The Hunger“) aktorius suvokė turįs grįžti į teatrinę sceną spektaklyje „Hurlyburly“„Old Vico“ Londono teatre. Vieno pasirodymo metu pasklido gandai, kad salėje yra padėta bomba ir pasirodymas buvo nutrauktas. Žiūrovų laimei, dėl kritikų išliaupsinto spektaklio, kūrybinė komanda ir aktoriai tiesiog negalėjo taip užbaigti pasirodymo – paskutinės 20 minučių buvo suvaidintos už teatro ribų, tiesiog ant žalios vejos.
Asmeniniame gyvenime D. Craigas ir vėl pasižymėjo 1997 metais, kuomet suvaidino filme „Apsėdimas“ (angl. „Obsession“). Filmavimo aikštelėje aktorius susipažino su vokiečių aktore Heike Makatsch, kuri daugeliui pažįstama kaip sektretorė sugundžiusi Alaną Rickmaną filme „Tegyvuoja meilė“ (angl. „Love Actually“). Pora tarpusavy išbuvo septynis metus ir galutinai išsiskyrė 2004-ais metais.
Laiką sugaišinęs vaidmuo bei rimto aktoriaus statusas
Kino kritikai vieningai pritaria – aktoriaus proveržio metai vadinami 1998-ieji, kuomet D. Craigas suvaidino iškart dviejuose rimtuose filmuose. Pirmas jų buvo vaidmuo filme „Meilė – Tai Velnias“ (angl. „Love Is The Devil“) apie menininką Francis Bacon. D. Craigas vaidino herojaus partnerį bei smulkų vagį George Dyerą. Vėliau aktorius prisipažino, kad tai buvo jo pirmasis vaidmuo, pakeitęs jo mąstymą. Juostoje aktorius turėjo suvaidinti ir keliose sado-mazochistinėse sekso scenose. Kitas įstabus vaidmuo buvo kartu su aktore Cate Blanchett istorinėje dramoje „Elizabet“ (angl. „Elizabeth“). Kitais metais aktorius toliau rinkosi vaidmenis, kurie atskleidė jo ryškų talentą. D. Craigas suvokė turįs persiorientuoti iš televizinio į kino aktorių.
2001 metais D. Craigas gyveno šlovės spinduliuose. Aktorius tapo Angelinos Jolie partneris kompiuterinio žaidimo adaptacijoje „Kapų plėšikė Lara Kroft“ (angl. „Lara Croft: Tomb Raider“). Kritikų juosta buvo gerokai išpeikta, tačiau tarp kino žiūrovų juosta buvo priimta neįtikėtinai gerai. Tarp kompiuterinių žaidimų adaptacijų filmas tapo viena daugiausiai užsidirbusių juostų kino istorijoje. Iki šiol aktorius teigė, kad jo tikslas yra vaidinti rimtus vaidmenis, o šis filmas buvo kimšte prikimštas specialiųjų efektų bei be konkrečios istorijos. Praėjus keliems metams D. Craigas pripažįsta, jog šis filmas buvo laiko gaišatis. „Vaidyba šiame filme nėra tai, ko aš visuomet siekiau. Antrai daliai tikrai nenorėčiau grįžti ir tikrai nesutiksiu ateity vaidinti dėl didesnių pinigų. Tiesiog nenoriu parsiduoti – aš pats tuomet jaučiuosi blogai“, – prisipažino aktorius.
D. Craigo laimei, savo vardo reputaciją jis atstatė po metų, kuomet aktorių ant teatro scenos pastebėjo režisierius Sam Mendes. Režisieriui patiko aktoriaus potencialas ir šis pasiūlė jam suvaidinti dar vienoje knygos ekranizacijoje bei šiaip nuostabiame filme „Kelias į pražūtį“ (angl. „Road to Perdition“). Juostoje aktorius suvaidino gangsterių vado sūnų žudiką Connorą Rooney. Tai buvo dar vienas vaidmuo, kuris tiek kritikų, tiek žiūrovų buvo išliaupsintas tik gerais žodžiais. Juostoje taip pat vaidino Tomas Hanksas ir Paulas Newmanas, kurie ir padėjo D. Craigui dar kartelį būti teigiamai pripažintam viso pasaulio kritikų. Šiais metais režisierius užsiminė, ką pagalvojo apie D. Craigą sužinojus, jog jis tapo naujuoju Bondu: „Žinote, kai išgirdau, jog Danielis Craigas buvo pasirinktas Džeimsu Bondu, aš apakau. Kodėl? Juk šis personažas yra visiškai ne Danieliškas. Džeimsas Bondas yra stiprus, protingas bei teisingas, o Danielis tiesiog tokiu neatrodė. Ir ką Jūs galvojat? Kaip ir visi – klydau. Būtent kitoks Džeimso Bondo pateikimas jį ir daro unikaliu“.
Žmonių ir kritikų pripažinimas neaptemdė aktoriaus blaivaus proto stačia galva nerti į Holivudo vandenis ir D. Craigas nusprendė ir toliau vaidinti tokiuose filmuose, kur aktorius galėjo sėkmingai tobulėti. D. Craigas nusigręžė nuo komercinių projektų ir suvaidino keliuose „indie“ žanro filmuose. Vienas iš tokių filmų buvo „10 minučių vyresni: violančelė“ (angl. „Ten Minutes Older: The Cello“), kuriame scenarijų kūrė 8-i skirtingi režisieriai. Visi „kūrėjai“ turėjo galimybę nufilmuoti 10-ies minučių scenarijų, atskleisdami, kaip jie įsivaizduoja laiką. Aktorius D. Craigas suvaidino Michaelo Radfordo dalyje „Priklausomas nuo žvaigždžių“ (angl. „Addicted to the Stars“). Savo epizode aktorius suvaidino kosmonautą, kuris į žemę grįžta po 80-ies metų, nors išties paseno tik 10-ia minučių.
2003 metais aktorius savo galimybių ribas dar smarkiau išplėtė suvaidinęs poetą dramoje „Silvija“ (angl „Sylvia“). Juostoje pagrindinį vaidmenį atliko aktorė Gwyneth Paltrow, o istorija sukosi aplink jų sunkius santykius. Finansiškai juosta neatsipirko, tačiau ir vėl D. Craigas buvo pripažintas stipriu kino aktoriumi.
Pagrindiniame vaidmenyje aktorius debiutavo bevardžiame personaže, pavadintu XXXX 2005 kriminalinėje dramoje „Sluoksniuotas pyragas“ (angl. „Layer Cake“). D. Craigas juostoje suvaidino narkotikų prekeivį, kuris siekia „atsistatydinti“ iš savo pareigų kriminaliniame pasaulyje. „Žmonės manęs klausia, ar aš studijavau narkotikų kultūrą bei domėjausi žymiausiais jos personažais. Galiu drąsiai paneigti – tikrai ne. Aš tiesiog norėjau pasinaudoti proga ir įtikinamai suvaidinti savo personažą. Juk įdomu yra tapti personažu, kurio niekas nepastebi, tiesa? Kas man pačiam buvo ganėtinai baugu, tai dirbti su visiškai nepatyrusiu režisieriumi, tačiau apie tai stengiausi negalvoti. Jūs įsivaizduokit, kaip aktorius gali išsiblaškyti, kuomet pradeda svarstyti – ar juosta bus sėkminga? Ar režisierius tinkamai žinos, kaip sumontuoti juostą? O gal visgi mano emocijos netinkamos, o jis to nepastebi? Tačiau jei žmonės man pačiam pasiūlytų režisuoti kokią juostą – aš tikrai atsisakyčiau. Geriau jau išdurkit man akis su adata“, – besijuokdamas pokalbį pabaigė Danielis Craigas.
Spaudoje su asmeninio gyvenimo antraštėmis D. Craigas ir vėl pasirodė 2004 metais. Tų pačių metų sausio mėnesį išsiskyręs su Heike Makatsch, aktorius buvo pastebėtas kartu su supermodeliu Kate Moss. Žurnalistai į poras aktoriui taip pat piršo ir filmo „Sluoksniuotas pyragas“ kompanionę Sienna Miller, kurios romanui su Jude’u Law jau buvo paskutinės dienos.
Spauda netrukus ėmė spausti D. Craigą teigdami, kad aktorius labiau yra susikoncentravęs santykių tematika, nei savo aktorystės potencialu. Pasižadėdamas, kad daugiau šioje temoje nebus ant jokių žurnalų viršelių, aktorius pradėjo romaną su režisiere Satsuki Mitchell, su kuria susipažino besifilmuodamas savo sekančiame filme „Tramdomieji“ (angl. „The Jacket“). 2007 metais D. Craigas su savo išrinktaja susižadėjo.
2005 metais aktorius gavo progą suvaidinti žymaus režisieriaus Steveno Spielbergo dramoje „Miunchenas“ (angl. „Munich“). „Filmo scenarijus yra be galo įtraukiantis, nors ir nesu tokios tematikos gerbėjas. Tiek mes, aktoriai, tiek kūrybinė komanda turėjo įdomų laikotarpį filmuodami šią juostą. Pamatęs juostą, negalėjau patikėti, kaip ji atrodo galutiniame variante“, – postalui „Entertainment Weekly“ pasakojo aktorius Danielis Craigas.
Liūdnais gerbėjų veidais sutiktas naujasis Džeimsas Bondas ir staigi reinkarnacija
Pierce’ui Brosnanui pasitraukus iš žymios Džeimso Bondo franšizės pasaulyje prasidėjo spekuliacijos – kas gali tapti naujausiu agentu. Britų žvaigždės Clive’as Owenas ir Daugray Scott buvo vadinami vienais realiausių pretendentų užimti vaidmenį, tačiau panašiu metu pasklido gandai, kad ir D. Craigas gali tapti naujuoju Džeimsu Bondu. Dauguma franšizės gerbėjų jau buvo pripratę prie tokių herojų kaip Seanas Connery ar Pierce’as Brosnanas, todėl aršiai priešinosi galimybei D. Craigui tapti naujuoju agentu.
Vieni žmonės teigė, kad aktorius yra pernelyg blondinas, o kiti elementariai – kad D. Craigas šiam vaidmeniui yra tiesiog per senas. Kino kritikai taip pat aršiai gynė gerbėjus teigdami, kad aktorius yra perdaug „kietas“ teatrinis aktorius, todėl Džeimso Bondo tematikai jį rinktis būtų ganėtinai pavojinga. Aktorius griežtai paneigė betkokius gerbėjų prašymus ir jau netrukus pasirašė sutartį penkiems serijos filmams. „Žinote, kai aš sutikau imtis šio darbo ir vaidinti Bondą, aš tai pasirinkau todėl, kad norėjau pakeisti savo gyvenimą. Aš tiesiog žinojau, kad tai pakeis mano mąstymą. Niekada nesifilmavau filmuose tik dėl pinigų – projektų imdavaus todėl, kad aš jų tikrai nuoširdžiai norėjau“, – paaiškino žurnalui „The Interview“.
Perskaitęs pilną scenarijų bei pradėjęs vaidinti, aktorius prisipažino mėgstantis agento nuotykius: „Išties, aš esu didžiulis Bondo fanas. Nuo vaikystės mėgau žiūrėti Džeimso Bondo filmus. Atvirai pasakius, nenoriu įžeisti senųjų režisierių, aktorių bei juostos gerbėjų, tačiau „Kazino Royale“ (angl. „Casino Royale“) filmas yra visiškai kitoks, nei ankstesni filmai“, – 2005 metais kalbėjo Danielis Craigas. „Ši juosta turi parako ir įdomią mintį, o kitaip filmo pastatyti tiesiog negalima“.
Ir visgi, pasirodžius pirmai Danielio Craigo legendinio agento juostai „Kazino Royale“ pasaulio kritikai vieningai pripažino, kad klydo teigdami apie aktoriaus netinkamumą vaidmeniui. D. Craigas atgaivino ilgai gyvuojančią franšizę moderniu supratimu, kas yra super agentas, o vienas kritikų aktorių net pavadino „kilniu žmogžudžiu“ (angl. „A Noble Thug“). Juosta tapo viena sėkmingiausių serijų apie legendinį Džeimsą Bondą ir visame pasaulyje užsidirbo virš 600 milijonų dolerių. D. Craigo pasirodymas šioje juostoje nebuvo nepastebėtas ir aktorius buvo nominuotas BAFTA apdovanojimuose geriausio aktoriaus kategorijoje bei toje pačioje nominacijoje „Evening Standard British Film Awards“ pelnė titulą.
Neilgai trukus aktorius suvaidino jau antrame filme apie Džeimsą Bondą juostoje „007 Paguodos kvantas“ (angl. „Quantum of Solace“. 2008), kuris tiek finansine prasme, tiek kritikų liaupsėmis pasižymėjo gana kukliai. „Kiekvienas save gerbiantis aktorius sau prisižada – niekada nevaidinti tikrai prastuose filmuose. Na, ir kaip jau įprasta – tai būtinai turi nutikti su svarbiu vaidmenimi. Šiame filme mes tiesiog susimovėme – turėjome grynus scenarijaus griaučius ir kaip tyčia prasidėjo rašytojų protestų akcijos. Mes netgi negalėjome nusamdyti žmogaus, kuris tą scenarijų mums pabaigtų. Įsivaizduokit – aš pats turėjau perrašyti kaikurias scenas, nes kartu su režisieriumi Marcu Forsteriu gavome leidimą plėtoti scenarijų. Grubiai kalbant, rašytojų sąjungos neleido jokiems filmams samdyti žmogaus scenarijų rašymui bei jį parašyti galėjo tik režisierius su pagrindiniu aktoriumi. Griežtai sau ištariau to nebedaryti“, – apie nepavykusį bandymą kalbėjo aktorius.
Po kelių metų D. Craigas su Džeimsu Bondu grįžo su tenksmu filme „007 Operacija „Skyfall““ (angl. „Skyfall“). Visame pasaulyje juosta uždirbo virš 1.1 milijardo dolerių, nustatydama daugybę skirtingų finansinių rekordų skirtingose pasaulio regionuose. „Tik pradėję filmuoti šią juostą aš jaučiau režisieriaus Samo Mendeso tikrai gerą įniršį. Jautėsi, kad jis nori sukurti savąjį Džeimsą Bondą bei kaip režisierius prieš prodiuserius itin laikėsi savo minties, kaip filmas turi vystytis. Samas visus specialiuosius efektus, kaskadinius triukus ištobulino iki maksimumo. Ir visgi, aš jaučiu, kad šis filmas mano gali būti paskutinis Bondo tematikoje, nors kartu ir tikiu, jog su Samu iki galo savo darbo dar neatlikome“, – per filmo konferenciją 2012 metais pasakojo Danielis Craigas.
D. Craigo karjera už Džeimso Bondo ribų
D. Craigas taip pat tęsė filmavimus ir kituose projektuose. Netrukus aktorius pasirodė kartu su Nicole Kidman trileryje „Invazija“ (angl. „The Invasion“), kuris buvo pastatytas pagal 1978-ųjų metų filmą „Grobikų įsiveržimas“ (angl. „Body Snatchers“). Juostoje D. Craigas suvaidino mokslininką, kuris padeda psichiatrei Carrol Bennell (akt. Nicole Kidman) išaiškinti ateivių konspiracinį planą. Aktoriai jėgas suvienijo po kelių metų suvaidinę fantastiniame filme „Auksinis kompasas“ (angl. „The Golden Compass“).
Danielis Craigas ir toliau vaidino „indie“ žanro filmuose ir 2008 metais pasirodė juostoje „Nevykėlio prisiminimai“ (angl. „Flashbacks of a Fool“). Aktorius suvaidino vidutinio amžiaus aktorių, kurio karjerai ateina paskutinioji. „Tai buvo pirmas kartas, kuomet aš kartu buvau ir vienu prodiuserių. Įsivaizduokit, šią juostą kūrėme gerus septynis metus ir tik prieš kelis iš jų, aš pagaliau sutikau žmonių komanda, kuri filmo idėja buvo taip pat sužavėta, kaip ir aš pats. Šioje juostoje aš suvokiau, kad turiu atrodyti nepriekaištingai, todėl ilgesnį laiko tarpą praleidau sporto salėje – juk prieš kameras kiekvieno kūnas turi atrodyti nepriekaištingai. Tai yra viena sėkmės paslapčių filmo kūrimo industrijoje“, – užsiminė D. Craigas. „Šiaip prie ko vis dar negaliu priprasti, tai per filmų premjeras prie raudonųjų kilimų. Tačiau kartu galiu ir pasidžiaugti, kad sulig kiekvienu filmu ir kiekvienu ėjimu per kilimą, mano vaidmenys tampa vis rimtesni. Tikrai mėgstu iššūkius“. Tais pačiais metais aktorius suvaidino holokausto tematikos filme „Pasipriešinimas“ (angl. „Defiance“) kartu su Liev Shrieber ir Jamie Bell. Trijulė suvaidino žydų brolius, kurie kovojo prieš nacius.
Aktoriaus karjera nesustojo augti ir D. Craigas suvaidino dar keliuose įstabiuose filmuose už Džeimso Bondo tematikos. 2011 metais pasirodė viena geriausių aktoriaus juostų kartu su Rooney Mara „Mergina su drakono tatuiruote“ (angl. „The Girl With the Dragon Tattoo“). Juosta buvo daugelio laukta ir išreklamuota Davido Fincherio Amerikietiška adaptacija pagal Švedų filmą ir Stiego Larssono bestselerį. „Aš užaugau kaip ir kiekvienas vaikiščias – žiūrėdamas „Krikštatėvio“ (angl. „The Godfather“) trilogiją. Turiu omeny, su filmais skirtais suaugusiems. Pirmąkart susitikus su Davidu Fincheriu jis man jau galėjo parodyti kelias nufilmuotas scenas ir aš tiesiog negalėjau patikėti, kokį filmą jis kuria. Tai buvo brutalu, emocinga ir nuostabu“, – režisieriaus darbą portalui „Collider“ gyrė aktorius. „Perskaičius scenarijų, aš negalėjau atsisakyti vaidinti šioje juostoje. Tai buvo tiesiog per daug akiai patrauklus smurtas, o ir pati juosta emociškai stipri“.
Organizacija „Spectre“ bei traumuotas kelis
Šį savaitgalį į kino ekranus beldžiasi naujoji legendinės franšizės apie visų pamėgtą Džeimsą Bondą dalis kartu su Danieliu Craigu priešaky „007 Spectre“. Juostoje taip pat vaidins daugybė kitų visiems puikiai žinomų žvaigždžių, tokių kaip Christopheris Waltzas, Lea Seydoux, Ralphas Fiennes ar Monica Bellucci. Tik prasidėjus filmavimams, aktorius Danielis Craigas patyrė traumą ir turėjo gultis po skalpeliu. Praėjus reabilitaciniam laikotarpiui bei aktoriui grįžus į filmavimo aikštelę, operacija „Džeimsui Bondui“ kliudė toliau filmuotis. Juostos režisierius Sam Mendes užsimina apie sunkumus: „Filmavimus tęsėme Meksike, kai pačią pirmą dieną prie manęs priėjo Danielis Craigas ir man užsiminė „Samai, aš negaliu bėgti. Aš net sunkiai vaikštau“. Tada mane išpylė šaltas prakaitas ir aš pagalvojau – jeigu jis negali bėgioti šiandien, tai kaip mes nufilmuosime visą juostą? Iš kitos pusės, D. Craigas yra labai atsakingas aktorius ir jis nervavosi tiek dėl savo sveikatos, tiek dėl to, kad mus nuvilia. Vienintelis dalykas, ką aš jam pasakiau buvo, kad jis tiesiog keliautų ilsėtis ir leistų savo skaudančiam bei operuotam keliui atsigauti, o mes tiesiog filmuosime scenas su kitais aktoriais. Leidau aktoriui grįžti į aikštelę, kai tik galės. Atvirai pasakius, aš tikrai buvau įsitikinęs, kad mes niekaip nesuspėsime nufilmuoti šios juostos. Laukėme D. Craigo skambučio, su viena mintimi „Aš atsiprašau, bet vis dar negaliu vaikščioti – turime nukelti filmavimus kitiems metams“, tačiau netikėtai įvyko priešingai“, – prisiminė juostos režisierius. „D. Craigas grįžo į filmavimo aikštelę psichologiškai atsigavęs, pasiilsėjęs ir su sopančia koja tęsėme darbus. Jis vaidino tikrai herojiškai ir, kaip bebūtų keista, didieji kino Dievai šypsojosi mūsų pusėn. Mums sekėsi viskas, ką mes bandėme. Didžiausias filmo kūrimo krizės momentas tapo atgimimo laikotarpiu“.
„Man prisijungus prie šios juostos, aš iškart norėjau sukurti savąjį Džeimso Bondo variantą. Gerai, Seanas Connery ar Rogeris Moore’as galėjo filmo metu mėgautis degtine su martini, tačiau tai tu turi užsitarnauti. Ir šiaip, noriu visus žmones perspėti – jeigu galvojate, kad galite išmokti kažko iš Džeimso Bondo – Jūs smarkiai klystate“, – teigia Danielis Craigas. „Jūs iš šio personažo neišmoksite nieko. Bondas negali būti gyvenimą keičiantis personažas. Jis greičiau yra tiesiog Džeimsas Bondas, itin tiesmukas personažas, sekantis savo gyvenimo tiesų – tačiau tai juk nuostabu, tiesa? O šiaip pasiruošimas pačiam filmui truko gerus kelis metus. Po paskutinio franšizės filmo aš jaučiausi ganėtinai išsekęs, nes jaučiau, kad nebuvau teisingai įsijautęs į personažą. Šįkart scenarijui pradėjau ruoštis gerokai anksčiau, tada pradėjau lankyti sporto salę penkis-šešis kartus per savaitę. Filmuojant juostą laikiausi griežtos dietos – viskas tai grynai dėl to, kad neapsinuodyti maistu ar nepatirti kokios nereikalingos traumos. Tačiau, tokių dalykų tu negali nuspėti šimtu procentų – juk viskas gali nutikti. Žinot, kaip būna – kai turi vienai scenai per kambarį apibėgti 30 kartų, kas išties atrodo lengva, tos kvailos traumos ir patiriamos“.
Ir visgi, gali būti, kad šis režisieriaus bei aktoriaus duetas į legendinę Džeimso Bondo franšizę sugrįžo paskutinįsyk. „Režisierius Sam Mendes jau dabar nenorėjo grįžti, o man atvirkščiai – norėjosi kartu pabaigti, ką pradėjome. Aš labai gerai pažįstu šį režisierių ir tiesiog jaučiau, kad turime pabaigti tai, ką pradėjome filme „007 Operacija „Skyfall““. Visiems yra puikiai žinoma, kad Samo Mendeso juostos yra įtraukiančios, todėl esu laimingas, galėdamas būti jo filme“, – portalui „Telegraph.CO.UK“ pasakojo aktorius. Pasaulyje jau dabar pasklido gandai, kad duetas penktam Danielio Craigo filmui nebesugrįš. Gerbėjų viltį režisierius vis dar spėjo išsaugoti: „Atvirai pasakius, Danielis apie pasitraukimą kalbėjo dar po praeito filmo. Manau, kad dar visai realu aktorių išvysti Bondiadoje“, – spėjimais dalijosi režisierius Sam Mendes.
Asmeniniame gyvenime šiuo metu atrodo, kad aktorius pagaliau susitvarkė su problemomis. 2010 metais D. Craigas pradėjo susitikinėti su visiems žinoma aktore Rachel Weisz, su kuria susipažino filmo „Klastingi namai“ (angl. „Dream House“) filmavimo aikštelėje. Jau po metų pora laimingai bei slaptai susituokė Niujorke. „Su Rachel kartu filmavomės juostoje „Išdavystė“ (angl. „Betrayal“). Man buvo itin svarbu surasti tokį žmogų, su kuriuo mes net suvaidinę vienoje juostoje sugebėtume darbinius reikalus palikti filmavimo aikštelėje. Ačiū Dievui, mums tai pavyko. Niekuomet negalima maišyti asmeninio gyvenimo su darbiniais santykiais“, – apie šeimos bendravimą pasakojo aktorius Danielis Craigas.
Kviečiame susipažinti su naujausia Danielio Craigo juosta apie legendinį agentą Džeimsą Bondą: