San Sebastiano kino festivalyje įvyko trijų Baltijos šalių gamybos filmo „Apsimetėliai“ pasaulinė premjera

Vakar, rugsėjo 19 d., tarptautinio San Sebastiano kino festivalio konkursinėje programoje „Nauji režisieriai“ įvyko estų, lietuvių ir latvių bendros gamybos filmo „Apsimetėliai“ („The Pretenders“) pasaulinė premjera. Tai debiutinis pilnametražis Estijos režisieriaus Vallo Toomla vaidybinis filmas, kuris dėl apdovanojimo („Kutxabank-New Directors Award“) varžosi su dar 15 filmų iš viso pasaulio. Programa skirta pirmiems ar antriems jaunų kino kūrėjų darbams. Projektas „Apsimetėliai“ šiemet pristatytas „Kino pavasario“ kino industrijos konferencijoje „Meeting Point – Vilnius“, sesijoje „Coming Soon“. 2017 m. filmas bus rodomas festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“.

„Apsimetėliai“ – psichologinė drama. Jos herojai Ana ir Juhanas ketina pataisyti pašlijusius santykius ir nusprendžia pasinaudoti draugų pasiūlymu – apsigyvena prabangiame jų vasarnamyje prie jūros. Siaučiant audrai jie suteikia prieglobstį nepažįstamai porai, tokiai panašiai į juodu. Ana ir Juhanas apsimeta, kad namas yra judviejų, o tolesni apsimetinėjimai atskleidžia žmonių santykių nuoširdumą ar jų regimybę. Filme vaidina Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Mari Abel, Meelis Rämmeld.

„Apsimetėlių“ koprodiuserė Lietuvoje Uljana Kim įsitikinusi, kad būtina stiprinti trijų Baltijos valstybių bendradarbiavimą kino srityje, palaikyti talentingus kūrėjus ir kuo aktyviau rūpintis šiuolaikinės baltiškosios kultūros sklaida pasaulyje.

„Vos susipažinus su Vallo sumanymu, atkreipiau dėmesį į brandų režisieriaus požiūrį, aktualią šiuolaikiniam žmogui problematiką. Svarstant dalyvavimą viename ar kitame projekte man visuomet svarbiausia yra prasmingo autorinio kūrinio nuojauta. Smagu, kad ji neapgavo, kad bendros gamybos idėją palaikė Lietuvos kino centras, o talentingą jauną režisierių pastebėjo tarptautinių festivalių profesionalai. Premjera San Sebastiano festivalyje išties labai gera pradžia debiutantui“, – sako prodiuserė U. Kim.

„Apsimetėliai“ yra ne pirmas sėkmingas Baltijos valstybių kinematografininkų bendro darbo rezultatas. Pagrindinė „Apsimetėlių“ prodiuserė estė Riina Sildos („Amrion“) prisidėjo prie naujo K. Vildžiūno filmo „Senekos diena“ įgyvendinimo, o „Apsimetėlių“ koprodiuseris iš Latvijos Robertas Vinovskis („Locomotive Production“) dalyvavo realizuojant I. Jonyno „Lošėjo“ ir „Senekos dienos“ sumanymus (abu filmai sukurti Uljanos Kim studijoje). Prieš porą metų San Sebastiano festivalio programoje „Nauji režisieriai“ įvyko I. Jonyno filmo „Lošėjas“ premjera.

„Apsimetėlių“ kūrybinėje grupėje – ir puikiai Lietuvos kine žinomi vardai. Filmo montažo režisierius yra Danielius Kokanauskis, o garso režisierius – nuolat mūsų šalyje dirbantis Vladimiras Golovnickis. Abu jie yra nuolatiniai Šarūno Barto, Ukrainos režisieriaus Sergejaus Loznicos filmų kūrybinių grupių nariai.

„Apsimetėlių“ gamybą rėmė privatūs investuotojai, Estijos kultūros rėmimo fondas, „Eurimage“, Lietuvos kino centras, Nacionalinis Latvijos kino centras.

Filmo premjera Estijoje įvyks spalio mėnesį.

San Sebastiano kino festivalis šiemet vyksta rugsėjo 16–24 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles