Vakar, užsukę į kino teatrą „Forum Cinemas Vingis“, galėjote sutikti info centre besidarbuojančią „Kino pavasario“ direktorę Vidą Ramaškienę, o prie įėjimų į sales bilietus tikrinantį programos sudarytoją Edviną Pukštą ir kitus komandos narius, atliekančius savanoriams įprastus darbus. Taip festivalis paminėjo Savanorių dieną, atiduodamas nepamainomiems pagalbininkams pagarbą ir leisdamas tą dieną jiems ilsėtis, žiūrėti filmus ir švęsti.
Nuo šių metų kiekvienais metais bus minima oficiali „Kino pavasario“ Savanorių diena. Šiemet 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose vykstančiame festivalyje savanoriauja maždaug 300 žmonių. Tarp jų – ne tik atvykę iš Rumunijos, Gruzijos ir Ispanijos jaunuoliai, bet ir vyresnio amžiaus savanoriai, susibūrę į savanorių klubą.
„Mumyse visuose yra savanorystės genas, tiesiog reikia nebijoti juo apsikrėsti ir leisti jam vešėti“, – sakė senjorų-savanorių klubo narė Bernadeta Lukošiūtė, TV žiūrovams pažįstama kaip Teta Beta. Savanorių dieną buvo galima sutikti ir drauge su „Kino pavasario“ komanda savanoriams gelbstinčius žinomus pramogų pasaulio žmones.
Savanorių ambasadoriais šiemet tapo aktoriai Aistė Diržiūtė, Sandra Daukšaitė–Petrulienė, Ramūnas Šimukauskas, sporto komentatorius ir TV laidų vedėjas Robertas Petrauskas. Jie taip pat kvietė rinkti žiūroviškiausią filmą, bendravo su žiūrovams informacijos centre, suleidinėjo žmones į kino sales.
„Savanoris yra tas, kuris nori gauti šiek tiek daugiau nei duoda gyvenimas. Jei man reikėtų darbuotojo, eičiau į studentų atstovybę, nes ten esantys jauni žmonės yra ieškantys. Jie turi sukaupę daug darbdaviui reikalingos informacijos. Jūs, savanoriai, esate Lietuvos ateitis“, – apie savanorystės privalumus kalbėjo žymus lenktynininkas Benediktas Vanagas. Jis savanoriams, kol festivalio komanda atliko jų darbus, pasakojo apie lyderystę, profesijos pasirinkimą, motyvaciją, pasiruošimą Dakaro raliui ir atsakinėjo į užduodamus klausimus.
Padėkos savanoriams dieną vainikavo linksmas vakarėlis „Kino pavasario“ savanorių būstine tapusiame bare „Kas Kas“.
Pokalbiuose festivalio „LRT studijoje“ – ir savanorystės tema
Savanorių dienos proga per TV kanalą „LRT Kultūra“ parodytas pokalbis, įvykęs „Kino pavasaryje“ įrengtoje „LRT studijoje“. Tai trečioji laida, kurioje Jolanta Kryževičienė kalbino savanorių ambasadorius A. Diržiūtę ir R. Petrauską bei senjorę savanorę B. Lukošiūtę.
Laidos apie savanorystę įrašą galite rasti čia.
„LRT studijoje“ festivalio metu įvyko pokalbiai su festivalio svečiais: režisieriais Benediktu Erlingssonu („Viskas dėl šou“) ir Abbasu Fahdeliu („Namai“) bei filmo „Geismas ir garsas Vakarų Berlyne (1979–1989)“ herojumi, postpank kultūros ekspertu Marku Reederiu.
Festivalio istorijoje pirmą kartą surengtas muzikinių klipų konkursas „Kažkas atsitiko“ tapo kito pokalbio tema. Ją drauge su muzikinių klipų režisieriumi Justu Ramanausku bei dainininke Jurga Šeduikyte narpliojo Karolis Vyšniauskas.
Filmavimai vyksta „Forum Cinemas Vingis“ 5 a. 16 val. Transliacijos – per „LRT Kultūrą“ darbo dienomis 22 val., iki balandžio 14 d.
BŪSIMŲ POKALBIŲ TEMOS, FILMAVIMAI IR TRANSLIACIJOS (kaip žiūrovai, dalyvauti gali visi norintys):
• balandžio 7 d. RELIGIJOS ĮTAKA VISUOMENĖJE. Moderuoja – Algirdas Acus. Dalyvauja – filmo „Apostatas“ aktorius Alvaro Ogalla. Tranliacija – balandžio 8 d.
• balandžio 10 d. – LIETUVOS KINO INDUSTRIJA. Moderuoja – Raminta Jonykaitė. Dalyvauja – filmo „Karalių pamaina“ režisierius Ignas Miškinis. Transliacija – balandžio 11 d.
• balandžio 11 d. – DIKTATŪROS REFLEKSIJA VISUOMENĖJE. Moderuoja – Karolis Kaupinis. Dalyvauja – filmo „Čia visad šviečia saulė“ operatorė Aleksandra Ivanova. Tranliacija – balandžio 12 d.
• balandžio 13 d. POSTSOCIALISTINIŲ ŠALIŲ KINO TENDENCIJOS. Moderuoja – Santa Lingevičiūtė. Dalyvauja: Berlyno kino festivalio vienas iš programos sudarytojų Nikolajus Nikitinas ir kitų užsienio festivalių atstovai, kino kritikai. Transliacija – balandžio 14 d.