Antradienį Vilniuje – atviras susitikimas su J. Oppenheimeriu, A. Kavaite ir kitais „Kino pavasario“ konkursantais

Antradienį Vilniuje – atviras susitikimas su J. Oppenheimeriu, A. Kavaite ir kitais „Kino pavasario“ konkursantais

Festivalio „Kino pavasaris“ dienomis Vilnius tapo pasaulio kino kūrėjų susibūrimo vieta. Rytoj, antradienį, net devyni jų dalyvaus neformaliame susitikime su žiūrovais ir žurnalistais. Visiems kinu besidomintiems atviras renginys prasidės 13 val. bare „Floor“ (Vilniaus g. 33). Čia kino kūrėjai atsakys į publikos klausimus.

Tarp susitikimo dalyvių – dokumentikos apie genocidą Indonezijoje autorius amerikietis Joshua Oppenheimeris. Už filmą „Žudymo aktas“ („The Act of Killing“) jis buvo nominuotas „Oskarui“. Šiemet „Kino pavasaryje“ jis pristato filmo tęsinį „Tylos žvilgsnis“ („The Look of Silence“).

Į susitikimą atvyks ir sekmadienį pilnutėlėje didžiojoje „Forum Cinemas Vingis“ salėje pristatyto filmo „Sangailės vasara“ („The Summer of Sangaile“) režisierė ir scenarijaus autorė, Prancūzijoje gyvenanti lietuvė Alantė Kavaitė bei šio filmo operatorius Dominique Colinas.

Prestižiniame JAV Sandanso festivalyje „Sangailės vasara“ apdovanota už geriausią režisūrą užsienio šalių vaidybinio filmo kategorijoje („World Cinema Dramatic“). Tai pirmasis taip įvertintas lietuviškas filmas.

Dalyvaus ir nebylaus filmo „Gentis“ aktorė

Atėjusieji susitiks ir su vieno labiausiai šokiruojančių šių metų festivalio filmų, ukrainiečių „Genties“ („The Tribe“) aktore baltaruse Yana Novikova. Apie žiaurų kurčiųjų internatą Ukrainoje pasakojančiame filme aktoriai bendrauja tik gestais, žiūrovams nerodant subtitrų. Su renginio dalyviais Y. Novikovai susikalbėti padės „Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos“ atstovai.

Susitikime dalyvaus taip pat kurčiosios mergaitės istoriją savo filmu „Tylos karalaitė“ („The Queen of Silence“) papasakojusi režisierė lenkė Agnieszka Zwiefka. Iš Lenkijos į Vilnių atvyko ir filmo „Šaukimas“ („Calling“) režisierius, scenarijaus autorius ir prodiuseris Marcinas Dudziakas.

Renginyje taip pat dalyvaus rusų filmo „Revoliucijos angelai“ („Angels of Revolution“) režisierius Aleksey Fedorchenko, suomių „Jie pabėgo“ („They Have Escaped“) režisierius ir scenarijaus autorius Jukka-Pekka Valkeapää’lu ir bulgarų „Pamoka“ („The Lesson“) aktorė Margita Gosheva.

Visų šių kino kūrėjų ir aktorių filmai dalyvauja „Kino pavasario“ konkursinėse programose „Nauja Europa – nauji vardai“ ir „Baltijos žvilgsnis“. Daugelis susitikimo dalyvių vėliau dalyvaus ir savo filmų pristatymuose kino teatre, kur atsakys į publikos klausimus pasibaigus seansams.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles