5 filmai apie beprotnamius, nutrinantys ribą tarp sveiko proto ir pamišimo

5 filmai apie beprotnamius, nutrinantys ribą tarp sveiko proto ir pamišimo

Kino kūrėjai visada ieškojo erdvių, nutolusių nuo kasdien mus supančios aplinkos. Sukurta begalė visų įmanomų žanrų filmų, kurių veiksmas vystosi psichiatrijos ligoninėje. Šios įstaigos Europoje ėmė rastis tik 19 mažiaus pradžioje ir visada siejosi su prieblanda, neprognozuojamais ligoniais bei kėlė pagarbią baimę, kuri ir po šiai dienai maskuojama pašaipa ir lėkštais juokeliais.

Vis labiau įsigalint vėlyvo rudens nuotaikoms kino teatrai kviečia aplankyti vieną niūriausių civilizacijos sukurtų institucijų. Prieš spalio 31 dieną įvyksiančią mistinio trilerio „Stounhersto beprotnamis“ premjerą, greta naujosios juostos, kviečiame prisiminti ir garsiausius filmus, kurių veiksmas vyksta psichiatrijos ligoninėje.

 

 

 

 

Filmo "Stounhersto beprotnamis" plakatas
Filmo „Stounhersto beprotnamis“ plakatas

1. „Stounhersto beprotnamis“ (angl. „Stonehearst Asylum“), 2014

Mistinis trileris, sukurtas Edgaro Alano Po novelės motyvais, žiūrovą nukelia į niūrių ir šaltų kalnų apsuptyje įsikūrusią pamišėlių prieglaudą. Į beprotnamį atvykęs praktikantas susiduria su keistais gydymo metodais, įtartinu personalu, o jo širdį pavergia žavi pacientė (akt. Kate Beckinsale). Ilgainiui tampa vis sunkiau atskirti, kurie Stounhersto gyventojai yra sveikieji, o kurie pamišėliai.

Plačiau apie filmą galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos

 

Filmo "Kuždesių sala" plakatas
Filmo „Kuždesių sala“ plakatas

2. „Kuždesių sala“ (angl. „Shutter Island“), 2010

Psichologinis trileris „Kuždesių sala“ yra niūriausias iš Martino Scorseses ir Leonardo DiCaprio bendrų projektų. Tirti mistiško pacientės dingimo į saloje įkurtą psichiatrinę ligoninę atvyksta du pareigūnai. Artinantis audrai tyrėjai pasijunta izoliuoti ir įkalinti dvilypiame pasaulyje. Tikrovė susipina su kliedesiais ir pro lietaus bei miglų sieną pradeda ryškėti tikrieji Kuždesių salą gaubiančios paslapties kontūrai.

Plačiau apie filmą galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo "Skrydis virš gegutės lizdo" plakatas
Filmo „Skrydis virš gegutės lizdo“ plakatas

3. „Skrydis virš gegutės lizdo“ (angl. „One Flew Over the Cuckoo’s Nest“), 1975

Nepamirštama kultinės knygos „Skrydis virš gegutės lizdo“ ekranizacija ragina atsimerkti, pažvelgti atidžiau ir paklausti: kuo beprotnamis skiriasi nuo kasdienės mūsų tikrovės? Psichiatrinei vadovaujanti Didžioji Sesuo neleidžia sutrikdyti tiksliai ir preciziškai veikiančio ligoninės mechanizmo. Į jo dantračius patekęs Makmerfis (Jack Nicholson) maištauja prieš aklą, viską pajungiančią sistemą, tačiau neįstengia jos sugriauti ir negrįžtamai tampa dar viena griežtų institucijos taisyklių auka.

Plačiau apie filmą galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo "Dvylika beždžionių" plakatas
Filmo „Dvylika beždžionių“ plakatas

4. „Dvylika beždžionių“ (angl. „Twelve Monkeys“), 1995

Režisieriaus Terry Gilliamo fantastinis šedevras „Dvylika beždžionių“ pasakoja apie ypatingą užduotį vykdantį kalinį Koulą (Bruce Willis). Nukeliavęs laiku į 20-o amžiaus pabaigą, jis turi sustabdyti žmoniją nuo susinaikinimo. Nesunku atspėti, kad vyrukas, kuris aiškina atvykęs iš ateities, siunčiamas tiesiai į dvasios sutrikimų turinčių likimo brolių draugiją.

Plačiau apie filmą galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo "Mergina su trūkumais" plakatas
Filmo „Mergina su trūkumais“ plakatas

5. „Mergina su trūkumais“ (angl. „Girl, Interrupted“), 1999

Filmas „Mergina su trūkumais“ sukurtas pagal autobiografinį Siuzanos Kaizen romaną. Filmo veiksmas rutuliojasi septintame dešimtmetyje. Jaunai merginai Siuzanai (Winona Ryder) diagnozuojama ribinė būsena ir galimas asmenybės susidvejinimas. Rūpestingi tėvai Siuzana atveža į psichiatrinę kliniką, kur ji sutinka ekscentrišką pacientę Lizą (Angelina Jolie). Tarp merginų užsimezga glaudus ryšys, tačiau maištingoji Liza kelia daug rūpesčių ligoninės personalui.

Plačiau apie filmą galite pasiskaityti paspaudę ant šios nuorodos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles