„Žvaigždžių karai IX“ bus filmuojami su kino juostomis, galbūt net ir kosmose

„Žvaigždžių karai IX“ bus filmuojami su kino juostomis, galbūt net ir kosmose

Atgiję „Žvaigždžių karai“ (angl. „Star Wars“) vis nenurimsta ir toliau keliauja per įvairiausius viešosios erdvės kanalus. Ar tai būtų kalbos apie jau pasirodžiusį filmą ar dar apie antrą tęsinį. Trečiosios naujosios trilogijos dalies „Žvaigždžių karai IX“ (angl. „Star Wars IX“) režisieriumi paskirtas Colinas Trevorrow, dalyvaudamas festivalyje „Sundance Film Festival“ teigė, kad visais įmanomais būdais stengiasi išsikovoti teisę kurti tęsinį filmuojant kino juostomis, o ne skaitmeninėmis kameromis, praneša „The Hollywood Reporter“.

Praėjusiais metais režisierius pristatė vieną didžiausių filmų ir antrą pagal pelningumą pernykštį darbą „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurrasic World“), kurį taip pat filmavo nesinaudodamas skaitmeninėmis kameromis. „Kai kūrėm „Juros periodo pasaulį“ visi galvojom, jog viskas negali atrodyti, kaip du kompiuteriai kovoja vienas prieš kitą. Dėl to ir noriu savo „Žvaigždžių karus“ filmuoti su juosta. Tai laikmečio filmas, anksčiau jie neturėjo skaitmeninių kamerų, todėl privalau išlaikyti atmosferą ir tradiciją, kuri džiugintų ir senosios kartos žiūrovams primintų vaikystę“, – teigė režisierius C. Trevorrow.

„Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) taip pat buvo nufilmuotas naudojant kino juostas, tokia pati technika bus naudojama filmuojant ir aštuntąjį franšizės filmą. Šią tradiciją nori pratęsti ir C. Trevorrow, bet dėl to jam reikia labai daug įrodinėti studijai. Taip pat, kino kūrėjas teiravosi ir apie galimybę filmuoti kosmose. „Uždaviau klausimą, ar įmanoma naudojantis IMAX kameromis filmuoti kosmosą, kurti „Žvaigždžių karų“ atmosferą būtent ten, kur jis ir vyksta. Kol kas dar negavau atsakymo. Bet kažkada su IMAX kameromis jau buvo filmuojama kosmose!“, – sakė kino kūrėjas.

Jam paantrino ir vienas žinomiausių kino juostos palaikytojų ir niekuomet su skaitmeninėmis kameromis nefilmuojantis Christopheris Nolanas. „Juokinga, bet tokį pat pokalbį apie kosmosą turėjau ir aš. Užtat dabar turime nepriekaištingų vaizdų iš kosmoso!“, – savo pastarąjį darbą „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“) turėdamas omenyje pasakojo Ch. Nolanas. Jo teigimu, studijos turėtų būtų sugėdintos taip, kad pačios norėtų vėl kurti filmus filmuojant kino juostomis, o ne kameromis, kurias galima nusipirkti už pusę studento stipendijos.

Kol kas planuojama, kad „Žvaigždžių karai IX“ kinuose pasirodys 2019 metų gegužės 24, bet tikėtina, kad, kaip ir aštuntoji dalis, filmas pasislinks į metų galą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles