Xavieras Dolanas smerkia Kanų „neapykantos kultūrą“

Xavieras Dolanas smerkia Kanų „neapykantos kultūrą“

Kanai skendi „neapykantos kultūroje“ – visiškai atvirai duodamas interviu „The Guardian“ pareiškė jaunasis Kanados režisierius Xavieras Dolanas. Jis smerkia tai, ką vadina „piktybiškumo karu“, kurio taikinyje jis atsidūrė per šiemetinį Kanų kino festivalį.

„Kanuose ir socialiniuose tinkluose šiuo metu egzistuoja tam tikra momentinė mada įskaudinti ir šioje neapykantos kultūroje skendi ir Kanų kino festivalis. Lyg būtume skęstančiame laive. Tai lyg piktybiškumo karas, kuriame galite savęs tik paklausti, kada pašaus jus. Nes, pavyzdžiui, tas pats asmuo, kuris davė 5 žvaigždutes „Krydas: gimęs kovoti“ (angl. „Creed“) ir 4,5 „Greitiems ir įsiutusiems“ (angl. „Fast and Furious“), pareiškė, kad mano filme Marion Cotilard buvo nuobodi ir tai tikrai pasaulio pabaiga. Ir tada kyla klausimas, ką jis čia iš viso veikia!“, piktinosi X. Dolanas.

Reikėtų pažymėti, kad šis interviu buvo įrašytas gegužės 20 d. – t. y. dar prieš paskelbiant laureatus (X. Dolanas už savo filmą „Tiesiog pasaulio pabaiga“ (pranc. „Juste la fin du monde“) Kanuose apdovanotas Didžiuoju prizu – tą jis pats patvirtino savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje.

Vis tik žodis žvirbliu išlekia, jaučiu sugrįžta – X. Dolanui teko aiškintis, kodėl jo negatyvaus požiūrio nusipelnė aukščiau paminėtas „Krydas: gimęs kovoti“ ir „Greiti ir įsiutę“. „Ar [filme] „Krydas: gimęs kovoti“ yra per daug specialiųjų efektų, kad galėtumėte jį laikyti tikru kinu? Ar gal muzika buvo per daug gatvės stiliaus?“ ironizavo vienas žiūrovų X. Dolano paskyroje. Į tai režisierius atsakė: „Man labai patiko „Krydas: gimęs kovoti“. Tiesiog išvedžiau paralelę tarp kritikų viražų ir jų apsireiškimo Kanuose“. Films.actu buvo dar aštresnis: „Pagal Xavierą Dolaną, mėgti „Greitus ir įsiutusius“ yra gėda!“, tad jaunajam režisieriui teko aiškintis, kad: „Turėjau omeny, kad žurnalistas, davęs 4 žvaigždutes „Krydui“ ir 5 „Greitiems ir įsiutusiems 6“ galbūt nėra pats idealiausias mano filmo vertintojas“.

Netrukus X. Dolano asmeninėje „Instagram“ socialinio tinklo paskyroje atsirado naują režisieriaus išvaizdą iliustruojanti nuotrauka su prierašu: „Man tiesiog reikėjo nusiskusti šią neapykantą!“. Toliau jis tęsia: „Tiesiog norėjau padėkoti savo gerbėjams, kurie palaikė mane per visą šį nuotykį Kanuose. Tai man suteikė daug pasitenkinimo, tačiau kartu ir išvargino. Jūsų palaikymas, jūsų žodžiai man padėjo išgyventi šią aistrų audrą. Šiuo metu aš jau namuose ir esu pasiruošęs „Donovanui“ [naujas X. Dolano filmas].

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles