„Wikileaks“ paviešino iš „Sony“ pavogtus dokumentus

„Wikileaks“ paviešino iš „Sony“ pavogtus dokumentus

Praėjusių metų pabaigoje visą pramogų pasaulį sukrėtė įvykiai, kuomet kompiuterių įsilaužėliai, bendradarbiavę su Šiaurės Korėja ir siekę užkirsti kelią filmo „Interviu su diktatoriumi“ (angl. „The Interview“) pasirodymui kino teatruose, paviešino kino studijos „Sony“ darbuotojų asmeninius duomenis, elektroninius laiškus ir kitą studijai svarbią informaciją. Ketvirtadienį ši istorija sulaukė tęsinio. Įvairius visuomenei įprastai neprieinamus dokumentus viešinantis tinklapis „Wikileaks“ nusprendė kartu paskelbti ir iš „Sony“ pavogtą informaciją.

Šis ėjimas gali būti dar didesnis smūgis nei pernai vykę įvykiai. Kaip praneša įvairūs šaltiniai, tinklapyje buvo paviešinti apie 170 000 elektroninių laiškų ir apie 30 000 kompanijos dokumentų. Net jeigu dauguma jų yra bereikšmiai, aprašantys „Sony“ finansus ir logistines detales, daugelis atskleistos informacijos toli gražu neturėjo pasiekti visuomenės.

„Sony“ netruko atsakyti į šiuos įvykius pasmerkdami „Wikileaks“ veiksmus. Kaip teisingai pastebėjo „Sony“ vadovai, tai yra visiškai kitokia situacija nei tuomet, kai „Wikileaks“ paviešina įvairių valstybių paslaptis, kadangi tuomet paslaptimis apgaubta organizacija, vedama nuo teisėsaugos bėgančio Juliano Assange‘o, gali savo veiksmus pateisinti svarbios ir naudingos informacijos atskleidimu.

Kadangi „Sony“ yra privati kompanija, o tarp paviešintų dokumentų yra ir tūkstančių studijos darbuotojų asmeniniai duomenys, „Wikileaks“ peržengė tikrai rimtą ribą, už ką „Sony“ žada atsikeršyti. „Wikileaks“ šiuos savo veiksmus bando aiškinti tuo, kad „Sony“ vadovai yra netiesiogiai susiję su JAV prezidento Baracko Obamos administracija, tačiau visi teisės ekspertai sako, kad tuo negalima pateisinti tūkstančių dokumentų vagysčių ir kompanijos darbuotojų sukompromitavimo.

Verta paminėti, kad tarp atskleistų dokumentų nėra naujos itin svarbios informacijos, kaip kad prieš kelis mėnesius paviešinti dokumentai atskleidė „Marvel“ ir „Sony“ studijų susitarimą dėl Žmogaus-voro naudojimo „Marvel“ filmuose ar supriešino „Sony“ vadovus su ne viena Holivudo žvaigžde dėl savo pasisakymų asmeniniuose elektroniniuose laiškuose.

Vienas rimtas pasikeitimas – „Wikileaks“ prie dokumentų pridėjo paieškos funkciją, leidžiančią šimtuose tūkstančių dokumentų atrasti skaitytojams reikalingą informaciją, net jeigu visi skaitytojai žino, jog skaito privačius ir gėdingai pavogtus dokumentus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles