Weso Andersono „Šunų sala“ atidarys kitų metų Berlinalę

Weso Andersono „Šunų sala“ atidarys kitų metų Berlinalę

Prieš ketverius metus tarptautinio Berlyno kino festivalio organizatoriai nusprendė priblokšti žiūrovus ryškiomis spalvomis ir panardino juos į ryškų Weso Andersono pasaulį su filmu „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ (angl. „Grand Budapest Hotel“, 2014 m.). O dabar garbė atidaryti kitais metais jau 68-ąjį kartą vyksiantį festivalį vėl bus patikėta šiam išskirtiniam amerikiečių režisieriui su juosta, kuri nesitenkina komiksų istorijomis, – „Šunų sala“ (angl. „Isle of Dogs“). Būtent kitų metų vasarį (15 – 25 d.) Vokietijos sostinėje įvyks šios juostos pasaulinė premjera, o tuo pačiu „Šunų sala“ taps pirmuoju animaciniu filmu, atidariusiu Berlinalę.

Pats W. Andersonas jau tris kartus dalyvavo Berlyno festivalio konkursinėje programoje: 2002 m. su komiška drama „Karališkieji Tenenbaumai“ (angl. „The Royal Tenenbaums“, 2001 m.), 2005 m. su komiška nuotykių drama „Gyvenimas po vandeniu“ (angl. „The Life Aquatic with Steve Zissou“, 2004 m.) ir, galiausiai, 2014 m. su jau minėtu kūriniu „Viešbutis „Didysis Budapeštas“, kuris režisieriui pelnė Sidabrinį lokį – Didįjį žiuri prizą. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad Wesas Andersonas vėl išjudins Berlinalės konkursinę programą. „Šunų sala“ – tai filmas, kuris užkariaus žiūrovų širdis savo šarmu, būdingu Weso Andersono kuriamam kinui“, komentavo šio festivalio direktorius Dieteris Kosslickas.

Aptariamajam W. Andersonui animacija nebus naujas žanras – tai jis jau išbandė 2009 m. su juosta „Šaunusis ponas lapinas“ (angl. „Fantastic Mr. Fox“). Savo naujajame kūrinyje, kuris taip pat buvo sukurtas lėlinės animacijos (angl. stop motion) technika, W. Andersonas pasakoja dvylikamečio moksleivio Atario Kobajašio, norinčio papirkti miesto merą, istoriją. Naudodamas mini-turboreakciją bei padedamas šuns, vardu Spotas ir naujų draugų, Ataris leidžiasi į epopėją, kuri nulems viso miesto likimą.

Filmą originalo kalba įgarsino aktoriai Bryanas Cranstonas, Edwardas nortonas, Billas Murray‘us, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Kenas Watanabe, Greta Gerwig, Frances McDormand, Yoko Ono bei Harvey‘is Keitelis.

„Šunų sala“ JAV kino teatruose bus pradėta rodyti 2018 m. kovo pabaigoje, o visame likusiame pasaulyje šio filmo premjeros reikėtų laukti balandžio mėnesį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles