Sofia Coppola kurs filmo „Apgautasis“ perdirbinį

Kitas Sofios Coppolos filmas bus 1971 m. Dono Siegelo režisuotos juostos „Apgautasis“ (angl. „The Beguiled“) perdirbinys. S. Coppola ne tik režisuos, bet ir prodiusuos bei rašys juostos scenarijų. Beje, jau žinoma, kad būsimajame filme vaidins Oskaro laureatė australė Nicole Kidman, bei amerikietės Kirsten Dunst ir Elle Fanning. Kas taps pagrindiniu vyriško vaidmens atlikėju ir pakeis originalioje juostoje vaidinusį Clintą Eastwoodą, kol kas nežinoma.

Tiesa, šiuo atveju turėtų būti pakankamai įdomu, kaip S. Coppola gaus priėjimą prie filmui reikalingos medžiagos – 1966 m. Thomo P. Cullinano romano adaptacijos, – kadangi tiek studija, tiek C. Eastwoodas kol kas nieko nepasakė apie jos iniciatyvą imtis perkurti šį filmą. Susidūręs su perspektyva parduoti pietietišką melodramą apie JAV pilietiniame kare sužeistą sąjungininkų karį, įkalintą mergaičių mokykloje Luizianoje, pardavimų departamentas nusprendė, kad jų geriausias ėjimas buvo traktuoti tai kaip nimfomanišką sceną iš mistinės dramos „Šoko koridorius“ (angl. „Shock Corridor“): „Sužeistas jankis, kurį vaidina C. Eastwoodas, nunešamas į mergaičių mokyklą ir tampa šių, prie vyrų neprileidžiamų ir jų trokštančių, mergelių kaliniu! Įvertinkite galimybes: ar jis yra bejėgė auka, kuriai galima grasinti, erzinti, gundyti, mylėti, priklausomai nuo jų valios ir malonumo poreikio? O gal jis vyras – agresyvus, besimerginantis, reiklus, – kuris privalo mylėti, tam, kad išgyventų? Clintas Eastwoodas! Vyras! Simbolis! Seksualinis priešas!“

Neatrodo, kad tai būtų artima S. Coppolai – nei tai, nei D. Siegelio pareiškimas, kad viena iš filmo temų buvo atskleisti „prigimtinį moterų troškimą iškastruoti vyrus“. C. Eastwoodas, prisiminęs savo personažo motyvaciją, taip pat galėtų iš naujo permąstyti: „Kas nebandytų išnešti sveiko kailio iš tokios situacijos, kaip ši? Kas, septynių merginų tempiamas ant neštuvų, pasakytų: „Tiek to, šiek tiek grybštelsiu vieną kitą, kad jau esu čia, nes koks skirtumas?“?“.

Tokio kūrinio adaptacija atrodo kaip gana nemažas iššūkis, tačiau jei viskas pasiseks, S. Coppolos versija gali tapti geriausia feministine vizija į originalų kūrinį nuo pat Mary Harron „Amerikos psichopato“ (angl. „American Psicho“, 2000 m.) laikų.

Originaliojo filmo „Apgautasis“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles