Sofia Coppola – antroji moteris, laimėjusi Kanų prizą už geriausią režisūrą

Sofia Coppola – antroji moteris, laimėjusi Kanų prizą už geriausią režisūrą

Sekmadienį paskelbus 70-ojo Kanų kino festivalio laureatus, amerikietė Sofia Coppola prisijungė prie kol kas itin mažo klubo – ji tapo tik antrąja moterimi režisiere per visą festivalio 70-ies metų gyvavimo istoriją įvertinta už geriausią režisūrą.

Prieš tai šioje kategorijoje yra laimėjusi tik rusų režisierė Julija Solntseva – apdovanojimą  ji gavo 1961 m. už dramą „Liepsnojančių metų kronika“ (rus. „Povest plamennykh let“).

Savo ruožtu geriausia režisiere S. Coppola pripažinta už trilerį „Apgautasis“ (angl. „The Beguiled“), kuris yra 1971 m. Dono Siegelio režisuotos juostos perdirbinys. Filmas, kuriame vaidina Nicole Kidman, Colllinas Farrellas, Kirsten Dunst ir Elle Fanning, pasakoja apie Pietinėse valstijose esantį mergaičių pensionatą, kuriame per JAV pilietinį karą atsiduria sunkiai sužeistas Šiaurinių valstijų kareivis.

Šioje juostoje, sukurtoje pagal Thomaso P. Cullinan‘o romaną „Nupieštas velnias“ (angl. „The Painted Devil“), pagrindinį – pensiono vadovės panelės Martos – vaidmenį atlikusi Nicole Kidman, kurią buvo galima išvysti dar dviejuose festivalio filmuose („Šventojo elnio nužudymas“ / angl. „The Killing of a Sacred Deer“ ir „Kaip kalbėti su merginomis per vakarėlius“ / angl. „How to Talk with Girls in the Parties“), 70-ojo festivalio proga buvo apdovanota specialiuoju prizu, kurį įteikė žiuri narys amerikiečių aktorius Willas Smithas.

Grįžtant prie S. Coppolos apdovanojimo svarbos – tai itin reikšmingas laimėjimas, kadangi iki šiol per visą festivalio istoriją Auksinę palmės šakelę yra laimėjusi tik viena moteris režisierė – tai nutiko 1993 m., kai geriausiu festivalio filmu buvo pripažinta Naujosios Zelandijos sineastės Jane Campion juosta „Pianinas“ (angl. „The Piano“). Beje, visai neseniai ši režisierė davė interviu vienam leidiniui ir pabrėžė, jog tai, kad aukščiausius kino apdovanojimus moterys vis dar pelno labai retai, yra „nesveika“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles