Siūloma statyti paminklą „Parazito“ režisieriui Joon-ho Bongui

Siūloma statyti paminklą „Parazito“ režisieriui Joon-ho Bongui

Ar jūs pasiruošę klauptis prieš Joon-ho Bongo statulą? Amerikiečių leidinys „The New York Times“ praneša, kad Pietų Korėjus Daegu miesto konservatorių politiniai kandidatai po J. Bongo triumfo Oskaruose siūlo jo garbei pastatyti muziejų ir paminklą. Visuomenė taip pat skatina Daegu miesto valdžią režisieriaus vardu pavadinti kurią nors gatvę. J. Bongas 1969 m. gimė Daegu ir gyveno čia iki tol, kol dar būdamas pradinukas su visa šeima persikraustė į Seulą.

Šis konservatorių pasiūlymas statyti J. Bongo muziejų ir paminklą rodo tam tikrą jų santykio su režisieriumi pokytį. Anot „The New York Times“, Pietų Korėjos dešiniųjų politinių jėgų lyderiai per visą karjerą aštriai kritikuodavo J. Bongo filmus. Konservatorių prezidentai Myung-bakas Lee ir ir Geun-hye Parkas netgi pasmerkė J. Bongo filmus „Žmogžudystės prisiminimai“ (kor. „Sarinui chueok“, 2003 m.) ir „Šeimininkas“ (kor. „Gwoemul“) už „antiamerikietiškų“ ir „kairiųjų pažiūrų“ žinučių skleidimą. Šie J. Bongo filmai taip pat buvo kritikuojami už „vyriausybės nekompetentingumo“ rodymą. Ir net dabar plačiai garbinamo ir pripažinto „Parazito“ (kor. „Gisaengchung“) 2019 m. Kanų kino festivalyje pirmą kartą Pietų Korėjai laimėta Auksinė palmės šakelė iš karto nepavertė kritikų šio filmo gerbėjais. „The New York Times“ duomenimis, konservatyvūs politikai išvadino šią juostą „komunistiniu filmiūkščiu“, kurio net neverta žiūrėti.

Tačiau „Parazito“ triumfas Oskaruose J. Bongo įvaizdį pakeitė į gerąją pusę. „Parazitas“ laimėjo keturis JAV kino meno ir mokslo akademijos teikiamus apdovanojimus – įskaitant geriausio filmo ir geriausios režisūros kategorijas. Tai pirmasis istorijoje Oskarą laimėjęs Pietų Korėjos filmas. Pietų Korėjos kraštutinės dešinės Korėjos laisvės partijos atstovas Yong-chan Parkas pareiškime leidiniui „The New York Times“ išdėstė: „„Parazitas“ rašo naują istorijos lapą. Tai yra monumentalus pasiekimas, skleidžiantis Pietų Korėjos kino ir kultūros jėgą po visą pasaulį“.

Kol kas J. Bongo paminklas ir muziejus – tik pasiūlymas, tačiau kai kas, „Parazitui“ laimėjus Oskarus, neišvengiamai nutiks – J. Bongo kūryba įtraukiama į „The Criterion Collection“. „Criterion“ jau paskelbė, kad „Žmogžudystės prisiminimai“ ir „Parazitas“ dar šiemet prisijungs prie jų kolekcijos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles