Rusija tęsia cenzūros kine epopėją

Rusija yra tokia stebuklų šalis, kurioje gyvenantiems žmonėms aiškinama, jog su biudžetu yra viskas gerai, visi gyvena tobulai, o pinigai niekur nedingsta. Ten lygiai taip pat kuriama istorija. Ir kuriama taip, kaip yra palankiau Rusijai, savaime suprantama. Šiai mistinei šaliai, kuri sugeba išlaviruoti tarp tiesos ir melo skatindama karinį konfliktą, yra būdingas ir dar vienas dalykas, kuris jau nieko nebestebina. Tai – cenzūra, kuria Rusija pasižymėjo jau nuo tikrai senų laikų.

Ir taip šią savo „duotybę“ Rusija pritaikė ir naujausiam su ja susijusiam filmui. Dėl tariamo „istorijos iškraipymo“ (kuo gali užsiimti tik Rusija ir griežtai tik ji, nes kiti juk fašistai) Rusijoje buvo uždraustas filmas „Numeris 44“ (angl. „Child 44“), kuriame pagrindinius vaidmenis atliks aktoriai Tomas Hardy‘is ir Gary‘is Oldmanas. Apie tai pranešė „Yahoo! News“.

Filmas buvo uždraustas rodyti likus vos vienai dienai iki premjeros, o tai padarė Rusijos kultūros ministras Vladimiras Medinskis. Jo teigimu, „Toks filmas, kaip „Numeris 44“, negali būti plačiai rodomas mūsų šalyje ir pelnytis iš mūsų kino teatrų auditorijos“. Savo sprendimą uždrausti filmo rodymą Kultūros ministerija pagrindžia istorinių faktų iškraipymu ir netiksliu įvykių prieš, per ir po Antrojo pasaulinio karo nušvietimu. V. Medinskis teigė, kad filmas netiksliai parodo Stalino rėžimo siaubus, nes tai galėtųs būti suprantama, jei būtų aiškinama Rusijos valdžios, bet tik ne 2015-ųjų Holivudo filmo.

Tai jau ne pirmas filmas, kuris šiais metais buvo uždraustas Rusijoje. Tokio paties likimo buvo susilaukęs ir pačių rusų kurtas „Leviatanas“ (angl. Leviathan“), kuris per daug tiksliai parodė dabartinę situaciją Rusijoje. Dėl šio filmo apribojimo atsakingas buvo tas pats V. Medinskis.

Filmo istorija suksis apie Sovietų sąjungą 1953 metais. Slaptas milicijos agentas Leo Demidovas praranda savo statusą, įtaką ir namus,kai atsisako žmoną Raisą apkaltinti tėvynės išdavyste. Iš Maskvos į niūrų provincijos skyrių ištremtas Leo, kartu su Raisa, suvienija jėgas su generolu Mihailu Nesterovu, bandydami sumedžioti jaunus berniukus žudantį serijinį žudiką. Jų tyrimas pradeda graitui ilgai puoselėtą tiesą, kurią dar stipriau bando išlaikyti Leo psichopatas priešininkas Vasilijus: „Rojuje nusikaltimų nebūna“.

Filmą režisuoja „Nesaugaus prieglobsčio“ (angl. „Safe House“) režisierius Danielis Espinosa. Pagrindinius vaidmenis be T. Hardy‘io ir Gary‘io Oldmano taip pat atliks Paddy Considine, Noomi Rapace, Joelis Kinnamanas, Jasonas Clarke‘as ir Vincentas Casselis.

Lietuvoje šis filmas bus rodomas ir kinuose pasirodys balandžio 24 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles