Rusija organizuos „Eurazijos Oskarus“

Rusija organizuos „Eurazijos Oskarus“

Rusija planuoja organizuoti kasmetinius kino apdovanojimus, kuriems suteikė „Eurazijos Oskarų“ vardą. Teigiama, kad tokiu veiksmu nesiekiama kovoti prieš Holivudą, skelbia „The Hollywood Reporter“.

„Eurazija užima didžiulę pasaulio dalį ir ji nusipelno didesnio dėmesio, nei sulaukia dabar“, – teigė rusų režisierius Nikita Michalkovas. Jis taip pat yra Rusijos kino kūrėjų sąjungos bei Maskvos Tarptautinio kino festivalio vadovas.

Šiuos žodžius N. Michalkovas ištarė festivalyje „Eurazijos tiltai“. Šis kino renginys vyksta Kryme, aneksuotoje teritorijoje, kurią Rusija atplėšė nuo Ukrainos. Tikimasi, kad šis festivalis suteiks postūmį naujiems apdovanojimams.

Režisieriaus teigimu, „Eurazijos Oskaruose“ bus ypač laukiami filmai iš Korėjos pusiasalio, Indijos, Pakistano. „Šalys, kurios turi politinių ar socialinių problemų, kuria tikrą, stiprų kiną“, – kalbėjo N. Michalkovas.

Rusijoje visi didieji kino festivaliai yra finasuojami iš valstybės biudžeto, tad tikėtina, kad ir naujieji apdovanojimai sulauks pinigų iš Rusijos vyriausybės.

Nikita Michalkovas yra laimėjęs „Oskaro“ statulėlę už geriausią filmą užsienio kalbą. Ją atnešė 1994 metų juosta „Saulės nualinti“ („Утомлённые солнцем“). Tai buvo pirmas ir kol kas vienintelis rusų „Oskaras“. Paskutinį kartą Rusijos filmas buvo nominuotas 2014 metais, kai tarp penkių laimingųjų pateko drama „Leviatanas“ („Левиафан»)

Pastaruoju metu N. Michalkovas skundėsi, kad rusų filmai nėra pakankamai įvertinami per „Oskarų“ teikimo ceremoniją.

Atsvara Holivudo apdovanojimams nėra nauja Rusijoje. Šių metų rudenį įvyks „Nacionalinės spaudos apdovanojimai“, kurie yra „Auksinių Gaublių“ kopija. Laureatus rinks vietinė Rusijos spauda bei žymiausi tinklaraštininkai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles