Rupertas Everettas pradėjo filmuoti „Laimingąjį princą“

Rupertas Everettas pradėjo filmuoti „Laimingąjį princą“

Britų aktorius Rupertas Everettas pradėjo filmuoti pagal jo paties scenarijų kuriamą ilgai brandintą ir plėtotą projektą „Laimingasis princas“ (angl. „The Happy Prince“). Juosta, tapsianti R. Everetto režisūriniu debiutu, iš pradžių bus filmuojama Vokietijoje esančioje Bavarijos žemėje, vėliau darbai persikels į Belgiją, Italiją ir Prancūziją. Nors pavadinimas sutampa su gerai žinoma pasaka, „Laimingasis princas“ bus biografinis filmas, pasakosiantis apie paskutines žinomo airių rašytojo Oscaro Wilde‘o dienas ir jo prisiminimus apie prabėgusį gyvenimą. O. Wilde‘ą įkūnys pats R. Everettas. Beje, tai nebus pirmas kartas, kai R. Everettas vaidins šį rašytoją – šį vaidmenį jis atlieka ir spektaklyje „Judo bučinys“ (angl. „The Judas Kiss“). Be jo, juostoje taip pat bus galima išvysti tokius aktorius kaip Colinas Firthas, Tomas Wilkinsonas, Emily Watson, Miranda Richardson ir Beatrice Dalle.

R. Everetto nuomone, O. Wilde’as buvo viena ryškiausių jungčių tarp dviejų ypatingų – XIX ir XX a. amžių, o jo teismo procesai, įkalinimas ir mirtis, paskatino visuomenės diskusijas apie homoseksualių asmenų žmogaus teises – to epogėjus – 2013 m. įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos. Paradoksalu, tačiau paties R. Everetto karjera būtent dėl šio aspekto šiek tiek primena O. Wilde’o likimą. Atvirai deklaruojančio savo seksualinę orientaciją R. Everetto karjera buvo ilgai analizuojama keliant klausimą, ar toks aktorius gali išgyventi Holivudo džiunglėse už įtakingų studijų sistemos ribų. Ir nors situacija nuo 10-ojo XX a. dešimtmečio, kai aktoriai, atvirai deklaruojantys savo homoseksualumą, buvo savotiška egzotika, gerokai pasikeitė, vis tik ir dabar R. Everettas mato tam tikrų tabu, galiojančių šiuo klausimu: „Homoseksualai gali be problemų įsitvirtinti televizijoje, tačiau kino pasaulyje, manau, prie to vis dar būtų kabinamasi – aukščiausios klasės filmo pagrindinis aktorius negalėtų būti atvirai homoseksualus“.

R. Everettas, be kitų savo vaidmenų, žiūrovams yra pažįstamas iš filmų „Kapinių žmogus“ (it. „Dellamorte Dellamore“, 1994 m.), „Mano geriausio draugo vestuvės“ (angl. „My Best Friend‘s Wedding, 1997 m.), „Idealus vyras“ (angl. „An Ideal Husband“, 1999 m.), sukurtame pagal to paties O. Wilde‘o pjesę. Už vaidmenis filmuose „Mano geriausio draugo vestuvės“ ir „ Idealus vyras“ R. Everettas buvo nominuotas Auksiniam gaubliui atitinkamai geriausio antraplanio ir geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles