Ridley Scottui nepatinka šiuolaikinis kinas

Ridley Scottui nepatinka šiuolaikinis kinas

„Apskritai – kinas yra blogas“, taip pareiškė Ridley Scottas neseniai duotame interviu. Savo fantastinio filmo „Svetimas 5“ (angl. „Alien: Covenant“), kuris kino teatrų ekranus turėtų pasiekti gegužės 17 d., baigiamaisiais darbais užsiėmęs režisierius šiuo metu dar ruošiantis „Prometėjo“ (angl. „Prometheus“) tęsinį ir „Svetimo“ priešistorės filmą „Svetimas. Aštuntasis keleivis“ (angl. „Alien. The Eight Passenger“), nepatikslino, kurie, jo manymu, blogi filmai, iliustruoja šią tendenciją. Kita vertus, seniai žinoma, kad R. Scottas yra priešiškai nusistatęs superherojų filmų atžvilgiu: „Tai – ne man, todėl aš niekada nekūriau tokių filmų“, tęsia jis. „Man daugybę kartų buvo siūloma, tačiau man nepavyko įsijausti į superherojų situaciją – nerealią ir blizgančią…“.

Režisieriaus manymu, „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (angl. „Blade Runner“) iš jo sukurtų filmų yra artimiausias pagal komiksus statomiems filmams, kokį jis tik galėjo sukurti: „jūs į šį pasaulį su šia atmosfera galėtumėte įmesti kokį Betmeną ar Supermeną, tik kad aš turėjau velniškai gerą scenarijų, o ne jokio scenarijaus“ (kaip kad būna superherojų filmuose).

Tad tikrai nėra rizikos, kad R. Scottas režisuotų filmą iš „DC“ serijos ar „Marvel“ visatos. Tačiau jau šių metų lapkritį kino teatrus pasieks nauja 1982 m. R. Scotto filmo versija „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (angl. ‚Blade Runner 2049“) – kiek žinoma, be Betmeno ir be Supermeno, nors scenarijų šiam filmui rašė Michaelas Greenas – vienas iš „Žaliojo žibinto“ (angl. „Green Lantern“) autorių. Filme vaidins Harrisonas Fordas ir Ryanas Goslingas. Juostos režisierius – kanadietis Denis‘as Villeneuve‘as, R. Scotas prie juostos prisidėjo kaip prodiuseris.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles