Quentinas Tarantino paduotas į teismą dėl autorinių teisių pažeidimų filme „Ištrūkęs Džango“

Quentinas Tarantino paduotas į teismą dėl autorinių teisių pažeidimų filme „Ištrūkęs Džango“

Visai prieš Kalėdas kultinis režisierius Quentinas Tarantino sulaukė labai netradicinės dovanėlės. Režisierius, prodiuserinė kompanija „The Weinstein Company“ ir kino studija „Columbia Pictures“ buvo apkaltinti nuplagijavę ar bent dalinai nukopijavę 2012-ųjų filmo „Ištrūkęs Džango“ (angl. „Django Unchained“) scenarijų.

Ieškinį Vašingtono apygardos federaliniame teisme užregistravo Oscaras Colvinas Jaunesnysis ir jo sūnus Torrance‘as J. Colvinas. Colvinai teigia, kad kaltinamieji pasisavino dalį jų parašyto scenarijaus filmui „Laisvė“ (angl. „Freedom“) ir aiškina, kad jų scenarijus ir Q. Tarantino du Oskarus pelnęs filmas turi begales panašumų.

Kaip rašoma ieškinyje, Colvinai savo scenarijų parašė ir užregistravo Amerikos rašytojų gildijos registre dar 2004 metais. „Filmai „Laisvė“ ir „Ištrūkęs Džango“ turi labai daug panašumų. Kaltinamieji įvardina juos kaip atsitiktinumus, tačiau čia nėra nei sutapimų, nei atsitiktinumų“, – rašoma Colvinų pateiktame ieškinyje. Jame taip pat rašoma, kad „Laisvėje“ buvo pabėgęs vergas, kuris norėjo išsipirkti savo šeimą iš žiauraus plantacijų savininko.

„Esminis scenarijų panašumas – „Laisvės“ veikėjas grįžta į Pietuose esančias plantacijas, kad išsipirktų savo žmoną iš žiauraus plantacijos savininko. Tą jis padaro su baltaodžio pagalba. Galima teigti, kad tai labai originalus posūkis ir tikrai beprotiškas panašumas“, – teigiama ieškinyje. Kaip dar vienas dalykų įvardijamas ir veikėjo vardas. „Ištrūkęs Džango“ turėjo veikėją Džango Freemaną, tuo tarpu „Laisvėje“ veikėjas buvo pavadintas Jaksonas Freemanas.

Ieškiniu reikalaujama atlyginti šimtus milijonų nuostolių. „Columbia Pictures“, „The Weinstein Company“ ar Q. Tarantino atstovai atsisakė komentuoti kaltinimus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles