Pristatyta jubiliejinio festivalio „Kino pavasaris“ programa

Pristatyta jubiliejinio festivalio „Kino pavasaris“ programa

Vasario 24 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje buvo pristatyta jubiliejinio 20-ojo kino festivalio „Kino pavasaris“ programa, kurioje buvo apžvelgta filmų programa, paminėti svečiai, aptarti būsimi miesto kino šventės renginiai ir kitos naujienos.

Spaudos konferencijos metu pirmąjį žodį tarė festivalio direktorė Vida Ramaškienė, kuri papasokojo apie festivalio pradžią – 1994 m. įvyko susitikimas tarp Prancūzijos Respublikos ambasados Letuvoje atašė Frederico Jugeau ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Ronaldo Muncho, kuris baigėsi nutartimi organizuoti šį tarptautinį kino festivalį. Per pirmąjį festivalį „Kino pavasaris“, kuris vyko tuometiniame kino teatre „Lietuva“, apsilankė kultinis prancūzų režisierius Leos Caraxas. Kaip prasitarė Vida Ramaškienė, jis apsilankys ir šiemet, kur pristatys savo filmų retrospektyvą.

Po entuziastingo kino pavasario direktorės pristatymo, žodį tarė festivalio meno vadovė Santa Lingevičiūtė, kuri pristatė esmines festivalio programas. Jos, kaip ir pernai, išlieka tos pačios, taip pat šiemet kaip naujovė bus pristatyta gangsterinio kino programa „Gangsteriai mieste“, kurioje bus proga gangsterių žanro mėgėjams kino ekranuose išvysti tokius įsimintinus filmus, kaip: 1931 m. juostą „Visuomenės priešas“ (angl. „The Public enemy“), Sergio Leone režisuota dramą „Kartą Amerikoje“ (angl. „Once upon time in America“), Martin’o Scorseses kultinį filmą „Geri vyrukai“ (angl. „Goodfellas“) ir lenkų kino kūrėjo Wladyslawo Pasikowskio 1992 m. trilerį „Šunį“ (angl. „Pigs“). Taip pat S. Lingevičiūtė paminėjo oskarams nuominuotų filmų sąrašą, kuriuos žiūrovai galės pamatyti festivalyje. Tarp jų atsidūrė keturis oskarus laimėjęs Alejandro Gonzalezo Inarritu naujausias darbas „Žmogus-paukštis“ (angl. „Birdman“), provuokantis režisierės Lauros Poitras dokumentinis filmas „Pilietis Edwardas Snowdenas“ (angl „Citizenfour“), kvapą gniaužiantis trileris „Naujienų medžiotojas“ (angl. „Nightcrawler“) su Jake’u Gyllenhaal’u priešaky.

Festivalio lietuviškosios programos sudarytoja Justė Zavišaitė trumpai papasakojo apie festivalio metu rodysimus lietuviškus filmus. o festivalio vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška pristatė miesto renginių programą. Į ją įeina susitikimai su festivalio svečiais, koncertas Ukrainai paremti klube „Tamsta“, taip pat Vilniaus rotušės aikštėje bus atidaryta speciali festivaliui skirta erdvė, kurioje praeivia galės susipažinti su festivalio naujienomis, o taip pat pasižiūrėti trumpametražius filmus. Algirdas Ramaška taip pat paminėjo, kad festivalis pirmą kartą atvyks į Klaipėdą. Šiaulių ir Panevėžio kino entuziastai, kaip ir kiekvienais metais, galės susipažinti su geriausiais festivalio filmais.

Festivalio programos sudarytojas Edvinas Pukšta apibendrino viską pamindėmas įdomiąją festivalio statistiką – viso festivalio metu Lietuvoje bus parodyti 939 kino seansai, kurių bendra trukmė net 19 743 min. Kaip pajuokavo pats E. Pukšta, reikėtų net 13 parų gryno laiko, kad pamatytum visus festivalyje rodomus filmus. O tai lygu viso festivalio trukmei.

20-ąjį kino festivalį „Kino pavasaris“ kovo 19 d. atidarys jaunojo kanadiečio režisieriaus Xavier’o Dolano filmas „Mamytė“ (angl. „Mommy“). Festivalis truks dvi savaites, kovo 19 d. ƒ– balandžio 2 d.

Nuotraukų autorius – Lukas Rostovskis 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles