Po „Vieną kartą Holivude“ Quentinas Tarantino imsis siaubo žanro?

Po „Vieną kartą Holivude“ Quentinas Tarantino imsis siaubo žanro?

Nors devintasis amerikiečio Quentino Tarantino filmas „Vieną kartą Holivude“ (angl. „Once Upon a Time in Hollywood“) dar tik tik pradeda suktis pasaulio kino teatruose, režisierius jau galvoja apie ateitį. Tačiau labai gali būti, kad kitas filmas bus paskutinis jo režisūrinėje karjeroje, kadangi jis pats yra ne kartą pabrėžęs, jog norėtų sustoti po dešimties ilgametražių juostų. Jau kuris laikas sklando gandai apie tai, kad finaliniu šio režisieriaus karjeros akordu gali tapti naujas „Žvaigždžių kelio“ (angl. „Star Trek“) serijos filmas ir pats Q. Tarantino viešai pripažįsta, kad galimybė išbandyti mokslinės fantastikos žanrą jį domina jau keletą metų, tačiau mokslinė fantastika nėra vienintelė Q. Tarantino dar neišbandyta sritis – režisieriaus galvoje jau kuris laikas sukasi mintys apie visai kitą kino žanrą: „Jei rasiu superinę idėją siaubo filmui, tai bus dešimtasis mano ilgametražis. Man patinka siaubo filmai. Norėčiau tokį sukurti“, kalbėjo jis interviu ispanų portalui „Sensacine“.

Tie, kas nuosekliai seka Q. Tarantino karjerą, žino, kad jo meilė siaubo žanrui daugiau nei akivaizdi. Jam neužteko vienu savo mėgstamiausių filmų įvardyti „Zombių karalių“ (angl. „Shaun of the Dead“, 2004 m.) bei garsiai deklaruoti savo meilę Zacko Snyderio režisuotai juostai „Numirėlių aušra“ (angl. „Dawn of the Dead“) 2004 m. pristatytai Kanų kino festivalio konkursinėje programoje, kai pats Q. Tarantino tais metais vadovavo žiuri – jis visa galva pasinėrė į šį žanrą ir kaip aktorius pasirodė savo draugo Roberto Rodriguezo filmuose „Nuo sutemų iki aušros“ (angl. „From Dusk Till Dawn“, 1996 m.), „Teroro planeta“ (angl. „Planet Terror“, 2007 m.) ir dažnai flirtavo su šiuo žanru savo paties filmuose : pradedant žiauriomis žudynėmis veiksmo trileryje „Nužudyti Bilą“ (angl. „Kill Bill“, 2003 m.) ar finaliniu susišaudymu vesterne „Ištrūkęs Džango“ (angl. „Django Unchained“, 2012 m.), baigiant akivaizdžia 1982 m. Johno Carpenterio „Padaro“ (angl. „The Thing“) įtaka, persišviečiančia „Grėsmingajame aštuonete“ (angl. „The Hateful Eight“, 2015 m.) ar į ekranus vėl sugrąžintu skerdiku „Mirties įrodyme“ (angl. „Death Proof“, 2007 m.). Tad paskutiniai jo pareiškimai, kuriuose deklaruojama meilė siaubo filmams, visai logiškai susisieja su jo ankstesne filmografija, leidusia, mažų pažiausiai, pasitrinti prie šio žanro.

Bet ar jis tikrai tai padarys ? „Vieną kartą Holivude“ yra jau devintasis Q. Tarantino režisuotas filmas, kas reiškia, jog liko vos vienas prieš galutinį pasitraukimą iš filmavimo aikštelių ir atsidėjimą teatrui bei knygoms apie kiną. Be to, Q. Tarantino ne kartą leido suprasti, kad „į pensiją“ gali išeiti ir anksčiau, nei planuota“. „Jei [„Vieną kartą Holivude“] bus tikrai labai gerai priimtas, aš galbūt nebekursiu dešimto filmo. Galbūt aš sustosiu, kol dar esu viršūnėje. Pamatysim. “, praeitą mėnesį jis pareiškė amerikiečių žurnalui „GQ“.

Nors šis filmas kino teatruose dar tik pradedamas rodyti, jau dabar panašu, kad jo laukia didžiulis pasisekimas. Kanuose labai palankiai sutikta juosta, gavusi „Šunų palmės“ (angl. „Palm Dog“) apdovanojimą, JAV jau viršijo 100 mln. dolerių ribą – vien jau tai galima laikyti sėkme, nors filmas šią savaitę dar tik pasiekė Europos ekranus. Ar tai reiškia, kad „Vieną kartą Holivude“ Q. Tarantiną pasiųs į pensiją anksčiau numatyto laiko?

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles