„Po šešėliu“ – Didžiosios Britanijos kandidatas į Oskarus

„Po šešėliu“ – Didžiosios Britanijos kandidatas į Oskarus

Britų kino ir televizijos meno akademija (BAFTA) kaip savo šalies kandidatą į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje išrinko juostą „Po šešėliu“ (angl. „Under the Shadow“), kurį režisavo debiutuojantis iraniečių kilmės britų kino kūrėjas Babakas Anvari. Siaubo trileris „Po šešėliu“ pasakoja apie motinos ir dukters pastangas, bandant susitaikyti su teroru porevoliuciniame karo draskomame devintojo dešimtmečio Teherane, kai paslaptinga blogio jėga pradeda reikštis jų namuose. Juostoje vaidina Narges Rashidi, Avin Manshadi ir Bobby‘is Naderi. Filmas sukurtas persų kalba.

Filmas pirmą kartą parodytas sausio mėnesį vykusiame tarptautiniame Sandanso (JAV) kino festivalyje, nuo kurio ir pradėjo savo kelionę aplink pasaulį. Tarptautiniame Fantaspoa fantastinių filmų festivalyje (Brazilija) už vaidmenį šioje juostoje kaip geriausia aktorė apdovanota N. Rashidi, Montklero kino festivalyje „Po šešėliu“ geriausio vaidybinio filmo kategorijoje apdovanota žiuri prizu, tarptautiniame Nešatelio fantastinių filmų festivalyje (Šveicarija) pelnė Narcizo apdovanojimą, o iš Pietų Korėjoje vykstančio Tarptautiniame Bučeono fantastinių filmų festivalio parsivežė žiuri pasirinkimo apdovanojimą.

Oskarų nominantai bus paskelbti 2017 m. sausio 24 d. Kiek anksčiau geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje bus paskelbtas vadinamasis „trumpasis sąrašas“, iš kurio ir bus renkami nominantai.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles