Peteris Simonischekas kartu su Jiří Menzeliu pasirodys filme „Vertėjas“

Peteris Simonischekas kartu su Jiří Menzeliu pasirodys filme „Vertėjas“

Pernai už ekscentriškojo Vinfrydo Konradi vaidmenį tarptautiniu mastu plačiai pripažintoje vokiečių režisierės Maren Ade dramedijoje „Tonis Erdmanas“ (vok. „Toni Erdmann“) Europos kino akademijos pripažintas geriausiu Europos aktoriumi austras Peteris Simonischekas šiuo metu kartu su Oskaro laureatu čekų režisieriumi Jiří Menzeliu filmuojasi naujame slovakų režisieriaus Martino Šulíko filme. „Vertėjas“ (angl. „The Interpreter“) bus pirmasis M. Šulíko filmas, pasirodantis po 2011 m. apdovanojimais apipiltos dramos „Čigonas“ (ček. „Cigan“). Nauju filmu M. Šulíkas siekia pasinerti į pagrindinių personažų gyvenimą, tačiau šalia vystyti Centrinės Europos fašizmo temą.

Šiame filme du aštuoniasdešimtmečiai stoja akis į akį su savo praeitimi. Slovako žydo Ali (akt. J. Menzelis) tėvus nužudė austrų esesininkas, o buvusiam mokytojui Georgui (akt. P. Simonischek) tenka kovoti su alkoholizmo problemomis bei savo tėvo praeitimi. Kai Ali sužino savo tėvų likimą, jis leidžiasi ieškoti žudiko, nors galiausiai randa tik jo sūnų. Šis netikėtas susitikimas paskatina Georgą labiau pasidomėti tuo, kas iš tiesų buvo jo tėvas.

Šis pasakojimas atskleidžia tamsią praeitį ir iki pat dabarties besidriekiančius jos šešėlius. „Nei vienas iš pagrindinių veikėjų nerado vidinės ramybės, nepapasakota (ar nežinoma) istorija paveikė jų gyvenimus. Jų bendra kelionė po Slovakiją suteikia jiems galimybę pasiekti tam tikrą pusiausvyrą, sugretinti kiekvieno jų patirtis ir moralines pozicijas. Suprasdami kito gyvenimą, jie pradeda suvokti savo pačių sprendimus ir perspektyvas. Kelionės pabaigoje jie pamato savo egzistenciją nauju žvilgsniu ir ši nauja patirtis padeda jiems geriau suprasti juos supantį pasaulį“, aiškina scenarijaus autoriai M. Šulíkas ir Marekas Leščákas.

Filmas statomas nepriklausomoje M. Šulíko kompanijoje „Titanic“. „Vertėjas“ įvardijamas kaip kelio filmas, o jo planuojamas biudžetas – 1,5 mln. Eur. Kadangi dauguma filmo dialogų yra vokiečių kalba, prie slovakų ir čekų prodiuserių prisideda ir Austrijos kompanija „coop99“. Numatytas 36 dienų filmavimas turėtų vykti nuo kovo iki gegužės, finalinis filmo variantas turėtų būti paruoštas gruodį. Nacionalinė premjera planuojama 2018 m. pavasarį.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles