Peterio Jacksono dokumentinis filmas apie Pirmąjį pasaulinį karą pasirodys jau kitą mėnesį

Peterio Jacksono dokumentinis filmas apie Pirmąjį pasaulinį karą pasirodys jau kitą mėnesį

Esame pripratę matyti senus, praėjusio amžiaus pirmosios pusės kino kadrus, kurių kokybė kartais priverčia užmiršti, kad juose matomi žmonės buvo lygiai tokie, kaip ir mes. Kompiuterio pagalba atnaujinti nuotraukas galime jau daug metų, tačiau su vaizdo medžiaga viskas šiek tiek sudėtingiau – visgi kalbame apie 24 nuotraukas per sekundę. Šiam reikalui „Žiedų valdovo“ (angl. „Lord of the Rings“) režisierius Peteris Jacksonas sujungė pajėgas su Britanijos karo muziejumi.

Anot režisieriaus, tai nebus tipinis dokumentinis filmas – daugiausiai pajėgų P. Jacksonas su komanda skyrė vaizdo medžiagos restauracijai. Nuo senų vaizdo įrašų pašalinti subraižymai, dulkės ir jie netgi atkurti tinkamu greičiu (ankstyvieji filmai buvo filmuojami mažesniu kadrų per sekunde standartu, todėl paleidus juostą įprastu greičiu vaizdas atrodo pagreitintas). Tuo pačiu režisierius nepraleido progos į projektą įtraukti ir savo fetišo – dokumentinį filmą bus galima pamatyti 3D formatu.

„Labiausiai mane nustebino atgiję žmonių veidai“ – sako režisierius. „Kariai tapo žmonėmis, o ne Charlie Chaplino filmus primenančiomis figūrėlėmis“.

Kuriant filmą režisieriaus ir muziejaus komandos naudojosi BBC archyvais, iš kurių iškasta net 500 valandų interviu su karo veteranais – net 120 iš jų balsų išgirsime filme. Peteris Jacksonas atskleidžia, kad karo tema jam itin artima: „Mano tėtis emigravo į Naująją Zelandiją, kur susipažino su mano mama vien dėl to, kad girdėjo daug gerų atsiliepimų apie šalies karius Pirmojo pasaulinio karo metu“.

Kviečiame pažiūrėti trumpą režisieriaus filmo pristatymą:

„They Shall Not Grow“ Londono kino festivalyje pasirodys spalio 16 d., o BBC žiūrovai juostą išvys lapkričio 11 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles