Pasirodė pirmasis pilnas „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“ anonsas

Po labai ilgo laukimo, pagrindinės veikėjos slėpimo ir kelių trumpų tyzeriukų studiją „Lionsgate“ galiausiai išplatino pirmąjį pilną filmo „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“ (angl. „The Hunger Games: Mockingjay – Part 1“) anonsą. Jame, kaip dabar labai madinga (ir, savaime suprantama, beprotiškai pelninga), pristatoma pirmoji finalinės franšizės dalies pusė.

Pirmajame, galima sakyti, priešpaskutinės „Bado žaidynių“ dalies anonse matome, kaip Katnisė, jau grįžusi į 13 apygardą, ruošiasi pakelti savo sparnus ir galutinai sužlugdyti Kapitolijaus valdžią. Be to, vienas pagrindinių jos siekių – išgelbėti Pytą iš Kapitolijaus ir Prezidento Snou gniaužtų. Jai šiame ilgame ir pavojingame kelyje padės vienas jos meilės subjektų (na, nejau dabar tik su vienu prasidėsi) Geilas, pagalbininkai iš antrosios dalies, taip pat nuo pirmų minučių visame išlikimo žaidime lydėjęs Heimičas su Efe. Prie komandos prisijungs ir nauja veikėja – Prezidentė Alma Koin.

Laukti trečiosios dalies ekranizacijos yra ypač nejauku, kai antroji dalis pasirodė esanti labai aukštos kokybės ir puikiai ekranizuota. Su „Ugnies medžiokle“ režisierius Francis Lawrence‘as iškėlė ypatingai aukštą kartelę, kurią peršokti bus sunku net ir jam pačiam. Dar neramu yra ir tai, kad trečioji knyga yra pati silpniausia visoje knygų trilogijoje. Joje labai daug veiksmo vyksta bunkeriuose, o 13 apygarda nėra jau tokia įspūdinga vietovė, kurioje būtų galima sukurti kažkokius ypatingus vaizdus. Todėl reikia laukti ir tikėtis, kad režisierius,visgi, perdirbs knygą ir laikysis tik gairių.

Akivaizdžiai matosi ir žanro evoliucija visoje serijoje. Pirmoji dalis ypatingai rėmėsi išlikimo tematika, antrojoje galėjome įžvelgti nemažai trilerio motyvų, o iš kelių trečiosios dalies kadrų galima susidaryti įspūdį, jog tai bus efektų, sprogimų ir dar bala žino ko kupinas veiksmo filmas, kuris kainuos tikrai ne vieną ir ne dešimt milijonų. Jei antroji dalis, „Ugnies medžioklė“, kainavo 130 mln. (be reklamos), tai „Strazdas giesmininkas. 1 dalis“, sprendžiant iš matytų vaizdų, be 200-250 mln. tikrai neapsieis. Tačiau galima būt ramiems, mat jau dabar šiam filmui prognozuojamas milijardinis pelnas.

Trečiojoje franšizės dalyje pagrindinius vaidmenis sukurs tikrai stiprus aktorių kolektyvas. Tai ankstesnėse dalyse vaidinę Jennifer Lawrence ir Joshas Hutchersonas, Liamas Hemsworthas ir Woody‘is Harrelsonas, Elisabeth Banks ir Donaldas Suteherlendas. Prie šių aktorių prisijungs naują veikėją įkūnijusi Julianne Moore ir jau anapilin iškeliavęs Phillipas Seymouras Hoffmanas.

Filmo premjera Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje – lapkričio 21 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles