Pasirodė 10 metų nuotykį vainikuosianti „Hobito: Penkių armijų mūšio“ titrų daina

Pasirodė 10 metų nuotykį vainikuosianti „Hobito: Penkių armijų mūšio“ titrų daina

Režisieriaus Peterio Jacksono kuriama epopėja jau artėja prie pabaigos. Likus mėnesiui iki paskutiniosios „Hobito“ (angl. „The Hobbit“) trilogijos dalies pasirodymo visi J. R. R. Tolkieno gerbėjai laukia ne tik filmo, bet ir dar vienos svarbios dalies, kuri būna jau po filmo. Tai – titrų scenos daina. Ir ji jau pasirodė.

Turbūt ne ką mažiau nei filmas laukiama daina šįkart buvo parašyta ir sudainuota „Žiedų valdovo“ trilogijos žvaigždės, vieno iš keturių hobitų Billy‘io „Pipino“ Boydo. Raminanti, liūdna ir tuo pat metu džiugi diena yra tai, ko reikia ilgos ir ypatingos kelionės pabaigai. Širdį virpinantys garsai ir jausmingas B. Boydo balsas sugeba panardinti į dangišką ramybę.

Kai škotas aktorius ir muzikantas su P. Jacksonu sutarė dėl dainos kūrimo, jis nuskrido į Naująją Zelandiją peržiūrėti pirmojo filmo montažo. B. Boydas nusprendė papildyti visą Howardo Shore‘o kuriamą garso takelį ir, taip pat, sukurti visą „Žiedų valdovo“ (angl. „The Lord of the Rings“) ir „Hobito“ šešių dalių kelionę vainikuojančią dainą.

„Akcentavome ne vien paskutinę dalį, o daugiau visą dešimt metų trukusį didingą nuotykį“, – teigė B. Boydas. Jis pridūrė, kad daina buvo įrašinėjama Naujojoje Zelandijoje, o dalis gitaros skambesiu įrašyta keliaujant iš Velingtono į Auklandą.

Titrų daina visose J. R. R. Tolkieno romanų adaptacijose yra itin svarbi sudedamoji dalis. „Netikėtai kelionei“ (angl. „An Unexpected Journey“) dainą sukūrė Neilas Flinnas, o kūrinys vadinosi „Daina apie vienišąjį kalną“ (angl. „Song of the Lonely Mountain“). Antrosios trilogijos dalies „Smogo dykynė“ (angl. „Desolation of Smaug“) pabaigoje skambėjo Edo Sheerano „Aš matau ugnį“ (angl. „I See Fire“).

„Hobitas: Penkių armijų mūšis“ Lietuvos kino teatrus pasieks gruodžio 19 dieną.

https://soundcloud.com/jandro_7/billy-boyd-the-last-goodbye

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles