Pasiektas teisingumas: „Žmogus, nužudęs Don Kichotą“ pabaigs 71-ąjį Kanų kino festivalį

Pasiektas teisingumas: „Žmogus, nužudęs Don Kichotą“ pabaigs 71-ąjį Kanų kino festivalį

Gegužės 9 d. teismas atmetė Paulo Branco ir jo prodiuserių kompanijos „Alfama Films Production“ prašymą, kuriuo buvo siekiama uždrausti rodyti amerikiečių režisieriaus Terry Gilliamo filmą „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (angl. „The Man Who Killed Don Kichot“) per Kanų kino festivalio uždarymą gegužės 19 d., skelbiama oficialiame festivalio pareiškime.

P. Branco ir jo prodiuserių kompanijos reikalavimas, iškeltas Kanų kino festivaliui, teismo buvo logiškai atmestas, nors prieš tai P. Branco žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose įžūliai tvirtino, kad festivalio organizatoriai neturi teisės pasirinkti T. Gilliamo filmo ir jo parodyti Kanų publikai.

Vis tik P. Branco ir jo sūnaus, dirbančio advokatu, bandymai įbauginti nuėjo veltui. Priešingai ponų Branco pretenzijoms, dezinformacijai ir melui, teismas konstatavo, kad Kanų kino festivalis niekada nepažeidė teisės aktų ir niekada savavališkai nebandė to padaryti.

Per visą šį skandalą, kol galiausiai jis bylos pavidalu pasiekė teismą, Kanų kino festivalis laikėsi nuoseklios pozicijos – palaikyti kino kūrėjus. Todėl sulaukus šitokio teismo sprendimo, yra iš tiesų malonu konstatuoti, kad teismas leido rodyti filmą, kuris, žinant šios juostos kūrimą lydėjusias fatališkas nesėkmes, yra iš tiesų itin svarbus jo kūrėjui T. Gilliamui. Tad pagaliau jis bus parodytas žiūrovams.

Kanų kino festivalis ypatingai džiaugiasi, kad šis filmas, tiek išskirtinis, tiek tuo pačiu metu ir skausmingas tokio didžio menininko kaip T. Gilliamas karjeroje, bus pirmą kartą parodytas į Didįjį Lumière‘ų kino teatrą (pranc. Grand Amphithéâtre Lumière) susirinkusiems žurnalistams, festivalio lankytojams ir kino industrijos profesionalams iš viso pasaulio.

Kaip praneša Kanų kino festivalis, nuo antradienio jie atgavo teises į „Žmogų, kuris nužudė Don Kichotą“ bei primena, kad festivalis yra unikalios laisvės erdvė ir toks visada išliks.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles