„Pašėlęs Maksas“ ir „Hju Glaso legenda“ – tarp geriausiai nufilmuotų 2015 m. filmų

„Pašėlęs Maksas“ ir „Hju Glaso legenda“ – tarp geriausiai nufilmuotų 2015 m. filmų

2015 metai buvo pripildyti nuostabiai nufilmuotų filmų, prie kurių dirbo daug legendinių kinematografų. Jų darbą nusprendė pagerbti JAV kinematografų asociacija, trečiadienį paskelbusi geriausiai nufilmuotus 2015-ųjų filmus.

Tarp nominuotųjų kinematografų nėra jokių siurprizų. Apdovanojimų favoritais yra laikomi filmai „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“), savo vizualiąja puse pakerėjęs viso pasaulio žiūrovus, ir „Hju Glaso legenda“ (angl. „The Revenant“), kurio filmavimas buvo itin įtemptas ir kuriame šeštą kartą šiuose apdovanojimuose nominuotas kinematografas Emmanuelis Lubezki (pretenduojantis į trečią Oskarą iš eilės) filmavo naudodamas tik natūralų apšvietimą.

Nominuotųjų kinematografų sąraše galima atrasti ir tikrų veteranų. Šiuose apdovanojimuose tris kartus triumfavęs ir keturiolika kartų nominuotas legendinis kinematografas Rogeris Deakinsas (uždirbęs 12 Oskarų nominacijų ir nelaimėjęs nei vienos statulėlės) kinematografų asociacijos apdovanojimuose yra minimas už savo darbą filme „Sicario. Narkotikų kelias“ (angl. „Sicario“).

Bene svarbiausias nenominuotas žmogus – naujausią Quentino Tarantino juostą filmavęs Robertas Richardsonas, savo sąskaitoje turintis tris Oskarų apdovanojimus.

Žemiau pateikiame apdovanojimui nominuotus filmus. Geriausias jų bus paskelbtas vasario 14 dieną.

JAV kinematografų asociacijos apdovanojimai:

• „Šnipų tiltas“ (angl. „Bridge of Spies“), Janusz Kaminski
• „Kerol“ (angl. „Carol“), Ed Lachman
• „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“), John Seale
• „Hju Glaso legenda“ (angl. „The Revenant“), Emmanuel Lubezki
• „Sicario. Narkotikų kelias“ (angl. „Sicario“), Roger Deakins

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles