Park Chan-wookas Graikijoje baigė filmuoti „Mažąją būgnininkę“

Park Chan-wookas Graikijoje baigė filmuoti „Mažąją būgnininkę“

Britų ir JAV bendro televizijos projekto „Mažoji būgnininkė“ (angl. „The Little Drummer Girl“) filmavimas Graikijoje, trukęs 24 dienas, baigėsi. Šešių dalių miniserialas, kurį režisuoja pripažintas Pietų Korėjos sineastas Park Chan-wookas, žinomas iš tokių filmų kaip „Senis“ (kor. „Oldeuboi“, 2003 m.) ar „Tarnaitė“ (kor. „Ah-ga-ssi“, 2016 m.), bus pirmasis televizijos projektas šiam autoriui. Jis į mažuosius ekranus P. Chan-wookas perkėlė Johno le Carré devintojo dešimtmečio šnipų romaną, tapusį bestseleriu.

Pasakojimo veiksmas vyksta aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Išlaikydamas kai kuriuos J. Le Carré būdingus elementus serialas varijuoja nuo šnipų trilerio iki meilės istorijos. „Mažoji būgnininkė“ pasakoja apie jauną aktorę Čarli, kurią vaidina BAFTA nominantė Florence Pugh, žinoma savo vaidmeniu filme „Ledi Makbet“ (angl. „Lady Macbeth“, 2016 m.). Per atostogas lankydamasi Graikijoje Čarli sutinka intriguojantį nepažįstamąjį Bekerį (Alexander Skarsgård). Nepaisant daug žadančios malonios pažinties, netrukus tampa aišku, kad Bekerio kėslai – toli gražu ne romantiniai, kadangi jis yra Izraelio žvalgybos agentas. Čarli įsipainioja į sudėtingą ir komplikuotą scenarijų, kurį surezgė šnipų organizacijos vadovas Kurcas (akt. Michael Shannon).

Serialo filmavimui, kuris prasidėjo balandžio mėnesį, buvo kilęs pavojus, kai Graikijos centrinė archeologijos taryba atšaukė anksčiau išduotą leidimą filmuoti istoriniuose objektuose. Laimei, šios kliūtys buvo įveiktos su Graikų kino centro Heleniško kino komisijos pagalba, kuri projektą pateikė kaip savo – tokiu būdu „Mažoji būgnininkė“ tapo vienu prestižiškiausių tarptautinių projektų, nufilmuotų Graikijoje.

„Filmuoti „Mažąją būgnininkę“ Johno le Carré knygoje aprašytose vietose buvo neįtikėtina patirtis. Didžiulė privilegija, filmuoti tokiuose istorine ir kultūrine prasme reikšminguose objektuose kaip Akropolis ar Poseidono šventykla, negali būti pervertinta. Graikija, kaip vakarietiškos dramos gimtinė, kino kūrėjams siūlo unikalaus rezonanso drobę ir man tai yra ideali vieta papasakoti Čarli istoriją“, kalbėjo P. Chan-wookas.

Serialą kartu su graikų „Faliro House Productions SA“ kompanija prodiusavusių „The Ink Factory“ vienas iš vadovų Simonas Cornwellas pažymėjo: „Galėjome ne tik nufilmuoti išskirtines scenas Graikijoje, bet ir Libane, Izraelyje, Jugoslavijoje (tuo metu egzistavusioje) ir Romoje. Įspūdingos lokacijos, kurias galėjome pasirinkti filmavimui, pateisintų beveik visas aplinkybes, kodėl mes vykome į Graikiją. Tačiau be viso to, kilni gausybės valstybinių institucijų parama ir talentinga kūrybinė grupė bei mūsų nuostabių partnerių „Faliro House“ palaikymo komanda pavertė šį filmavimą tokiu, kurio neįmanoma pamiršti ir norėtųsi mielai dar pakartoti“.

Nepriklausoma kino studija „The Ink Factory“, kuriai vadovauja Stephenas Cornwellas ir Simonas Cornwellas taip pat neseniai prodiusavo kitų J. le Carré knygų „Labiausiai ieškomas žmogus“ (angl. „A Most Wanted Man“), režisuotą Antono Cornbijno, ir „Naktinis vadybininkas“ (angl. „The Night Manager“) ekranizacijas.

Naujasis serialas „Mažoji būgnininkė“ JAV ir Didžiojoje Britanijoje į televizijos eterį bus paleistas šį rudenį, taip pat bus platinamas ir kitose šalyse.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles