Lietuvoje filmuojamas bendras „HBO“ ir „Sky“ televizijų serialas „Černobylis“

Lietuvoje filmuojamas bendras „HBO“ ir „Sky“ televizijų serialas „Černobylis“

Nuo balandžio mėnesio Lietuvoje filmuojamas penkių dalių miniserialas „Černobylis“ (angl. „Chernobyl“), pasakojantis apie atominę katastrofą. Nors ir trumpas, serialas gali pasigirti tikrai žinomais aktoriais – jame vaidina britai Jaredas Harrisas, Emily Watson ir švedas Stellanas Skarsgårdas. Bendram „HBO“ ir britų „Sky Television“ projektui, kurio biudžetas – 250 mln. JAV dolerių, scenarijų rašė Craigas Mazinas, ir jis labai apsidžiaugė, kai sužinojo, kad į režisieriaus kėdę sės švedas Johanas Renckas, be kita ko režisavęs ir Davido Bowie‘io paskutinį muzikinį vaizdo klipą.

Kaip ir galima tikėtis, „Černobylis“ pasakos apie atominės elektrinės katastrofą, įvykusią 1986 m. balandžio 26 d. Ukrainos, kuri tuomet įėjo į Sovietų Sąjungos sudėtį, šiaurėje, bei apie šio įvykio tyrimą, pagrįstą tragediją išgyvenusių liudininkų pasakojimais. J. Harrisas vaidins Kremliaus paskirtą sovietų mokslininką Valerijų Legasovą, tyrusį Černobylio katastrofą. S. Skarsgårdas įkūnys Borisą Ščerbiną – SSRS Ministrų tarybos pirmininką ir Kuro bei energijos biuro vadovą, kuris tuo pačiu metu turi ir kovoti su politine sistema, kuriai priklauso, ir spręsti žmonių aukų klausimą. Galiausiai E. Watson vaidins sovietų atominės fizikos mokslininkę, kuriai skirta užduotis išsklaidyti nelaimės priežastis apgaubusią mokslinę mistiką.

Tai bus pirmas kartas nuo 1996 m., kai S. Skarsgårdas ir E. Watson vėl vaidins kartu – pirmą sykį vienoje filmavimo aikštelėje jie susitiko filmuojant dano Larso von Triero juostą „Prieš bangas“ (angl. „Breaking the Waves“), kuri Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas Didžiuoju prizu. Be to, kitas jų kolega Adrianas Rawlinsas, taip pat vaidinęs minėtame L. von Triero filme, irgi prisijungs prie „Černobylio“ kūrybinės grupės. Likusias vietas aktorių sąraše užpildo britai Paulas Ritteris, Jessie Buckley ir Conas O‘Neilas bei libaniečių kilmės Faresas Faresas ir švedas Davidas Dencikas.

Tai jau ne pirmas kartas, kai „HBO“ ir „Sky TV“ suvienijo savo jėgas – prieš tai panašiu bendradarbiavimo principu buvo kuriamas italo Paolo Sorrentino režisuotas serialas „Jaunasis popiežius“ (angl. „The Young Pope“), kurio antras sezonas žiūrovus turėtų pasiekti jau visai netrukus. O kada žiūrovai galės pamatyti „Černobylį“ kol kas nėra aišku.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles